Leczenie bólu górnego i środkowego pleców

Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić w domu, aby zmniejszyć ból. Na przykład:

 • Odpoczynek . Jeśli plecami wiele boli, zrób sobie przerwę. Ale staraj się nie dawać zbyt wiele czasu, zanim będziesz się ruszać. Zamiast tego powrócić do swoich działań powoli i unikać rzeczy, które pogarszają Twój ból. Badania wykazują, że odpoczynek w łóżku nie pomaga złagodzić bólu pleców aniżeli pozostawać aktywnym, a pościel może być dłuższa niż kilka dni, co może pogorszyć pleców i prowadzić do innych problemów, takich jak stawy sztywne i osłabienie mięśni.
 • Użyj Leki przeciwcukrzycowe dostępne bez recepty, takie jak acetaminofen (na przykład tylenol) i niesteroidowe leki przeciwzapalne (na przykład advil, aleve, aspiryna i motryna). Mogą zmniejszyć ból i obrzęki. Być bezpieczne z lekami. Przeczytać i postępować zgodnie z wszystkimi wskazówkami na etykiecie.
 • Użyj wkładu grzewczego lub lodu. Ciepło może zmniejszyć ból i sztywność. Lód może pomóc zmniejszyć ból i obrzęk. Możesz przełączać się tam iz powrotem między ciepłem a zimnem, dopóki nie znajdziesz, co Ci pomoże.
 • ćwiczenie . Zwróć się do lekarza lub do terapeuty o to, jakie ćwiczenia można wykonać, aby rozciągnąć i wzmocnić mięśnie pleców, ramion i żołądka. Te mięśnie pomagają utrzymać kręgosłup. Silne mięśnie mogą poprawić twoją postawę, poprawić równowagę ciała, zmniejszyć ryzyko obrażeń i zmniejszyć ból.
 • Ćwiczyć dobrą postawę dobrej postawy. Złej postawy stawia na plecach stres. Upewnij się, że stoisz lub siedzisz wysoko, z ramionami i żołądkiem wciągniętych w celu podparcia pleców. Nie upadaj ani nie zniechęcaj się.

Oto kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się lepiej:

 • Porozmawiaj z doradcą . Terapia poznawczo-behawioralna może pokazać, jak zmieniać pewne myśli i zachowania, aby kontrolować Twój ból. Więcej informacji znajdziesz w temacie na temat negatywnych przerysowań: wybierając zdrowszy sposób myślenia.
 • Dowiedz się, jak zredukować Stresujące. Stres może sprawić, że Twój ból się pogorszy. Możesz spróbować ćwiczeń głębokiego oddechu i ćwiczeń relaksacyjnych lub medytacji.
  Zarządzanie stresem: ćwiczenia oddechowe na relaks
 • jeść pożywne potrawy . Uzyskanie dużej ilości wapnia i witaminy D może pomóc zapobiec osteoporozie, co może prowadzić do złamań kompresji i bólu pleców. Więcej informacji można znaleźć w temacie zdrowego odżywiania.
 • Palenie tytoniu zmniejsza przepływ krwi i spowalnia leczenie, jeśli potrzebujesz pomocy, rzucić palenie tytoniu.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas podnoszenia. , gdy musisz podnieść, zginać kolana i utrzymywać plecy proste. Uniknąć skręcenia. Trzymaj ładunek blisko ciała.
 • Użyj pamiętnika bólu (co to jest dokument PDF?) . Zapisz jak twoje nastroje, myśli, wzorce snu, działania i leki wpływają na twój ból. Wykazanie bólu może pomóc pacjentowi i lekarzowi znaleźć najlepsze sposoby leczenia bólu.