Ból pleców: porady, aby uzyskać lepszy sen

Ból pleców może sprawić, że cały dzień stanie się trudny, ale może sprawić, że sen staje się jeszcze trudniejszy. To może być trudne, aby znaleźć wygodne miejsce, aby można drzemać. I może nawet nie będziesz mógł wsiąść z łóżka bez bólu.

Ale dobry sen jest niezbędny dla Twojego zdrowia i stanowi ważną część ogólnego dobrobytu. Badania wykazały, że amerykanie, którzy ocenili jakość życia bardzo dobry lub doskonały, spali średnio o 18 do 23 minut dłużej niż ci, którzy uważali, że ich zdrowie i jakość życia są gorsze.

Jeśli masz problemy z zamknięciem oka z powodu bólu pleców, spróbuj użyć tych wskazówek, które ułatwią spanie.

1. Znajdź właściwą pozycję.

Niektóre miejsca uśpienia mogą pomóc złagodzić ból pleców, więc znajdź ten, który jest najbardziej dla Ciebie wygodny. Spróbuj spać z poduszką między lub pod nogami, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

Jeśli spać po boku, wsuń poduszkę między kolana i lekko pociągnij do klatki piersiowej. Jeśli chcesz spać na plecach, spróbuj poduszkę pod kolanem lub spakować mały ręcznik i umieścić go pod plecami.

Unikaj spania na brzuchu, ponieważ stawia na plecach wiele problemów. Jeśli jest to jedyna pozycja, w którą możesz zasnąć, umieść pod brzuchem poduszkę, aby trochę wycisnąć z pleców.

2. Dostać dobry materac.

Rodzaj materaca potrzebna zależy od typu ciała. Miękki materac może być dobry, jeśli biodra są szersze niż pasa, ponieważ pozwala kręgosłupowi być prosto podczas snu. Jeśli twoje biodra i pas już się wyrównują, twardszy materac może się czuć lepiej, bo daje Ci więcej wsparcia.

Lekarze zawsze zalecali twarde materace, ale badania wykazały, że osoby z niską plecami rzeczywiście spają gorsze na bardzo trudnych materacach w porównaniu do innych rodzajów. Ale miękkie materace mogą powodować problemy. Może pogrążyć się zbyt głęboko, a stawów skręcać i powodować ból.

Spróbuj spać na różnego rodzaju materacach, zarówno w domach przyjaciół, jak iw hotelach, aby zobaczyć, co się najlepiej. Jeśli uważasz, że twardy materac może pomóc, włóż arkusz sklejki między materacem a sprężyną skrzynkową lub spróbuj kilka dni z materacem na podłodze, aby sprawdzić, czy dodatkowe wsparcie wpływa na Twój ból.

3. Wejdź z łóżka do łóżka i ostrożnie.

Może to wydawać się oczywiste, ale należy zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia i wychodzenia z łóżka. Pochylając się do przodu w pasie lub dokonując szybkich i szarpionych ruchów może powodować ból pleców.

Załóż swój czas i przewróć się na jedną stronę i użyj ramion, aby popchnąć drogę. Możesz wtedy wychylić nogi z łóżka, aby powoli wstać. Odwróć ruchy, kiedy czas się położyć w nocy.

4. Ćwiczyć rdzeń.

Regularne ćwiczenia fizyczne to świetny sposób na poprawę jakości snu. Ale ukierunkowane ćwiczenia wzmacniające rdzeń - mięśnie brzucha, bioder, dolnej części pleców i miednicy - mogą również pomóc złagodzić ból pleców.

Budowa wytrzymałości i elastyczność tych mięśni może obniżyć ryzyko oparzenia pleców i przekłuwania mięśni w nocy. Przytrzymując plankowe położenie rękami pod ramionami i prostymi nogami, może napiąć te mięśnie. Zacznij od trzymania ułożenia od 15 do 30 sekund i staraj się zachować właściwe wyrównanie, z twoim ciałem w prostej linii i połączonych mięśni brzucha.

5. Spróbuj delikatnie jogę rozciąga się przed snem.

Badania wykazały, że joga lub intensywne rozciąganie może pomóc zmniejszyć ból pleców. Może pomóc zmniejszyć stres i sprawić, abyś lepiej spał.

Porozmawiaj z lekarzem o tym, jakie stwenki są bezpieczne, aby ćwiczyć, a które nie pogorszy Twojego bólu. Warto zacząć od użycia rekwizytów jodłowych, takich jak bloczki i podpory dla dodatkowego wsparcia, aby można było wygodnie je trzymać. I biorąc kilka ćwiczeń jogi z instruktorem, aby upewnić się, że wykonujesz pozowanie i oddychanie prawidłowo - co jest kluczem do relaksu - to nie jest zły pomysł.