Czy Twoje dziecko jest wybrednym jedzeniem?

Jeśli dziecko lubi marchewkę raz dziennie, ale wypycha ją dalej, lub jeśli się ubierasz do małego jedzenia, nie jesteś sam. Od 20\% do 50\% dzieci opisane są przez ich rodziców jako Wybredni jeść.

Dlaczego niemowlęta stają się wybrednymi konsumentami? Jakie są oznaki? I co możesz zrobić?

Picky eaters: zrozumienie oznakowań

Objawy wybrednego jedzenia mogą wydawać się całkiem oczywiste: dziecko może odepchnąć łyżkę lub odwrócić głowę od niej. Mogła zamknąć usta, gdy spróbujesz karmić ją, wypluć jedzenie lub stać się obłąkana lub zmęczona podczas posiłku.

Jednak te sygnały niekoniecznie oznaczają, że Twoje dziecko jest wybredne, mogą też być oznaką, że Twój mały jest po prostu pełny, roztargniony lub nie czuje się dobrze.

Dziecko może wydawać się wybredne z dziesiątków powodów - lub bez powodu. Może mieć niedojrzały system trawienny, który wyleczy się z czasem. Może być ząbkowanie, zakażenie, alergia pokarmowa lub może nie jest jeszcze gotowe na pokarmy stałe.

Dopóki wzrost i przyrost masy ciała są normalne, a dziecko osiąga kamienie milowe, zazwyczaj nie ma powodu, aby się martwić o wybredną córeczkę, która preferuje ograniczoną dietę, ale jeśli się martwisz o problemy z karmieniem niemowląt , Porozmawiaj ze swoim pediatrą przed podjęciem następujących wskazówek.

Wskazówki, aby pomóc oswoić wybrednego eatera

Nigdy nie wymuszaj karmienia. jeśli twoja mała odwraca głowę od łyżki, mówi ci wyraźnie, że ma wystarczająco dużo - nawet jeśli wydawało się, że ona miała niewiele, ufaj, że Twoje dziecko będzie jeść co jej potrzebuje. Zmuszaj dziecko do jedzenia pomimo tych oznak, twoja mała może zacząć współpracować z jedzeniem w napięciu i dyskomfortu - i staj się jeszcze bardziej wybredna.

Wypróbuj różne tekstury. nawet dzieci mają preferencje żywnościowe. Niektórzy korzystają z mokrej żywności, inni mogą preferować paluszki. Niektórzy mogą chcieć przez pół tuzina mini-posiłków, podczas gdy inni mogą sprzyjać płynów przez ciało stałe przez pewien czas. Upewnij się, że nie karmisz 'śmieci' dziecka, aby go zjeść. Oferują zdrowe opcje i będzie dla nich smakiem.

Zmienia tempo. niektóre dzieci chcą szybko jeść, inni wolno. Czy mógłbyś być frustrujący małemu z niewłaściwym tempem karmienia? Istnieje tylko jeden sposób na to: spróbuj spowolnić następne karmienie lub podnieść tempo.

Minimalizuj zakłócenia. sprawiają, że jedzenie koncentruje się na posiłku. Wyłącz telewizor, usuń zabawki i książki i pomóż małemu skupić się na jednej rzeczy: jedzeniu.

Dbaj o długość posiłku.

Niech dziecko dotknie swojego jedzenia. prawdopodobnie nie będziesz jadł żywności, której nigdy nie widziałeś, ale nie patrząc jej wcześniej. Twoje dziecko jest takie samo, więc pozwól, aby Twój mały dotknął nowego jedzenia, zanim go złoży.

Postępuj zgodnie z harmonogramem Twojego dziecka. większość dzieci zaczyna jeść pokarmy stałe między 4 a 6 miesiącami, ale niektóre mogą zacząć się trochę wcześniej, inne później. Jak w przypadku pełzania, chodzenia, treningu w garażach i niemal każdego innego etapu dla niemowląt, nie ma idealnego czasu - nie ma Twojego dziecka. '

Niech Twoje dziecko bierze udział. przez około 9 miesięcy wiele niemowląt jest zainteresowanych próbą karmienia siebie. Chociaż twój wybredny zjadacz może sprawić, że bałagan faluje wokół łyżki do posiłków, pozwalając mu przejąć kontrolę jest ważny dla wzrostu i rozwoju dziecka.

To naturalne dla niemowląt, aby spowolnić karmienia. gdy zbliżają się do końca pierwszego roku, wzrost dziecka zaczyna spowolnić. Tak też można ich potrzeb kalorii. bądź cierpliwy; Spurts wzrostu są w drodze.

Starajcie się, delikatnie. niektóre dzieci mogą potrzebować spróbować pożywienia po ośmiu, dziesięciu, nawet 15 razy, zanim będą się cieszyć, więc bądźcie cierpliwi i kontynuujcie odrzucone jedzenie w czasie i czasie tak długo, jak nie ma problemów z alergią>

Nie pozwól, abyś był sfrustrowany lub zły. reagują emocjonalnie na wybredny eater, a nawet 1-latek zrozumie, jaka jest nad tobą. Zdaj sobie sprawę z tego, że chcesz, aby Twoje dziecko mogło jeść na własne samopoczucie, a nie pieszczotować - a to odrzucenie dziecka przez dziecko nie jest odrzuceniem.

Dowiedz się, kto jest odpowiedzialny za to, co. Twoim obowiązkiem jest karmienie dziecka, ale to twoje dziecko odpowiada za to, co i jak jeść. Dzieci zawsze będą jeść, kiedy są głodne. Tak długo, jak dziecko rośnie i przybiera na wadze - i karmisz go zdrową żywnością - nie musisz martwić się o dziecko, które jest wybrednym.