Czynności rozwojowe dla niemowląt: 3 miesiące

Nie podnoszą głowy i klatki piersiowej podczas brzucha

Dla dziecka, trzymając głowę i klatkę piersiową, opierając się na łokciu, będzie głównym triumfem. Aby dać mu czas brzuchu każdego dnia, kiedy się obudzi, przytrzymaj zabawkę przed swoim dzieckiem, aby zachęcić go do podniesienia głowy i podziwienia do przodu, co wzmacnia jego mięśnie szyi.

Otwiera i zamyka ręce

Czy wasze dziecko patrzy w dłonie w tych dniach? Odkrywa, że ​​może je otworzyć i zamknąć, nacisnąć lekką zabawkę lub grzechotkę w dłoni, a ona ją uchwyci, odkryje lub potrząsnąć, a następnie ją upuścić, gdy traci zainteresowanie.

Opuść nogi, gdy stopy są na twardej powierzchni

Niech twoje dziecko stanie się przez kilka sekund z pewną pomocą. Trzymaj go w pozycji stojącej z nogami na podłodze i 'popchnij się i wyprostuj nogi, pozwól mu odbijać parę razy, jeśli spróbuje, co za przygoda!'

Może przesuwać się w zwisające przedmioty i może chwycić i uścisnąć zabawki ręczne

Twoje dziecko uczy się koordynacji rąk i oczu. Położył ją pod siłownią dla niemowląt i rzuciła całe ciało do mrugnięcia i chwyci za zwisające zabawki, przytrzymaj zabawkę przed nią, a ona siedziała na kolanach i niech sięgnie po niego>

Mogą zacząć poruszać się ruchomymi przedmiotami oczami

Oczy dziecka mogą poruszać się i skupiać się w tym samym czasie, może śledzić obiekt przemieszczający się na pół koła, lubi oglądać rzeczy, poruszają się nad łóżeczkiem, obserwując to Być ulubioną działalnością.

Rozpoznaje znane obiekty i osoby z daleka

Po urodzeniu dziecko mogło widzieć jedynie rozmyte kształty. Teraz może rozpoznać kontur twarzy, gdy ktoś wchodzi do pokoju. Ona nawet może się uśmiecha do ciebie z pokoju! Często ją wyprowadzaj do wozu dziecięcego lub dziecięcego i pozwól jej odkryć wszystko, co widzisz.

Mogą się kręcić dźwięki i zwracają się ku niektórym dźwiękom

Czy Twoje dziecko kocha, aahing i oohing? Zaczął naśladować dźwięki, pierwszy krok do mowy, coo z powrotem do niego i zacznie rozumieć, jak mówią ludzie. Posypać się prawdziwymi słowami w rozmowy z dzieckiem. On 'zrozumie słowa na długo, zanim będzie mógł im powiedzieć.

Zaczyna rozwijać uśmiech społeczny

Twoje dziecko może zacząć uśmiechać się od dźwięku swojego głosu już w 6 tygodniach. To jest jej pierwsza umiejętność społeczna, gdy uczy się nauczyć się wykraczać poza płacz. Dziecko ma świadomość, że dostaje szczęśliwe uczucie, kiedy cię widzi. A kiedy odpowiesz, daj jej znać, że też cię uszczęśliwia!

Lubi bawić się z ludźmi i może płakać, gdy grasz przystanki

Twoje dziecko lubi grać z ludźmi. Klapnąć dłonie albo rozciągać je szeroko, albo pedał nogi, jakby jeździł na rowerze, twórz twarze, by go skopiować. Nie martw się, jeśli krzyczy, kiedy minął czas odtwarzania - nie lubi grać w czasie Do końca.