Istotne podwójne ubrania dla niemowląt w pierwszym miesiącu

Pierwszy raz, kiedy kupujesz bliźnięta, będziesz skłonny złapać każdy adorable zestaw dopasowanych strój, które widzisz. Oprzeć się potrzebom w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia, funkcja jest ważniejsza niż moda dla Twoich dzieci.

Pamiętaj o tych ogólnych wskazówkach dotyczących bliźniąt:

  • Wybierz rozmiar 0 lub 3 miesiące, ponieważ bliźnięta mają tendencję do mniejszego niż jedno dziecko. Kupuj kilka większych zestawów (do 6 miesięcy), ponieważ bliźnięta nie zawsze rosną w takim samym tempie.
  • Jeśli wcześniej nie znasz płci dziecka, lub jeśli planujesz mieć więcej dzieci, wybierz kolory, które będą wygodne dla chłopca lub dziewczynki.
  • Poszukaj ubrania, które łatwo się kręci - tych, które zaciskają się z przodu lub owinąć wokół swoich dzieci, więc nie będziesz musiał ciągnąć odzieży nad głową, starając się ubierać jedno wiewanie dziecka jest na tyle twarde, a co dopiero dwa.

Poniższa lista dostarczy Ci pierwszych trzech lub czterech tygodni po przyjeździe.

Podkoszulki: 10-12, krótkie lub długie rękawiczki

Podkoszulki, które zatrzaskują się lub łączą się z boku, są łatwiejsze do założenia na małe dziecko niż te, które przeciągają się nad głową. Podkoszulki są lepsze niż te, dopóki pępowinowe dzieci nie wypadną.

ćwiczenia: 8-10

Praktyki są podstawą szafy dla niemowląt, są jednorodne bawełniane stroje dostępne w długich lub krótkich rękawach. Chwyta się za krocze, zmienia dziecko, dobrze, zrób.

Gowns i podkłady dla niemowląt: 6-8

Długie suknie, które zamykają się na dole, zapewniają ciepłe nogi dziecka i ułatwiają pieluchę, a niektóre szlafroki mają rękawiczki przyklejone, aby chronić dziecko przed zarysowaniem się. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, Podkłady nocne, a nie pokrywające ich kołdrami lub kołdrymi. Podkłady z wbudowanymi stóp zapewnią dziecku wygodne i przytulne od podbródka do palca.

Skarpety / buty: 6-8 par

Skarpety i buciki powinny być wystarczająco luźne, aby poruszać palcami. Te z elastyczną bandą w mankietze są bardziej skłonne do pozostawania na kopaniu małych stóp. Pamiętaj, buty są do chodzenia. Buty są niepotrzebne, dopóki dzieci nie zaczną chodzić. Mogą też utrudniać wzrost stóp.

Czapki / kapsle / czapki: 2-4

Kapelusze i czapki zapewnią dziecku przytulne i ciepłe, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy poza domem.

Podkłady na kołdry lub kołdry: 2-4

W zależności od pogody, w której mieszkasz, noworodki mogą potrzebować także kilku poduszek na kołdry - lub nawet na rakietach śnieżnych.

Dobrym pomysłem jest umycie nowych ubrań, zanim ich dzieci będą nosić. Będą czyste, przede wszystkim. A mycie zmiękcza ubrania i może pomóc w zapobieganiu wysypki. Nie potrzebujesz specjalnego detergentu dla niemowląt ani myć swoich dzieci 'ubrania samodzielnie. Ale chronią ich wrażliwą skórę, używając łagodnego detergentu wolnego od barwników i perfum i unikaj stosowania bielarek, suszarek lub środków do zmiękczania tkanin.