Jak często karmić dziecko

Jak często karmić dziecko

Po pierwsze, karmić noworodka, kiedy wydaje się głodny (karmienie na żądanie). Trudno jest przeżuwać małe dziecko. Niemowlęta wykazują, że są głodni, płacząc i / lub ssąc pięściami lub innymi przedmiotami. Jeśli Twoje dziecko zjadło w ciągu godziny i płacze, może płakać z powodu czego innego, na przykład konieczności zmiany pieluszki lub uczucia niewygodnego z temperaturą pokojową. Więcej informacji o płaczu znajdziesz w temacie płaczu, w wieku 3 lat i młodszym.

Czas między posiłkami różni się w zależności od ilości mleka, jaki dziecko pił podczas poprzedniego karmienia. Większość 2-tygodniowych dzieci pije co dwa godziny. Starsze dzieci mogą poczekać 8 godzin przed chęcią ponownego karmienia. Niemowlęta, które czekają dłużej między karmieniami, zwykle piją więcej formuły w każdym karmieniu. Niemowlęta zwykle jedzą więcej tuż przed i podczas wzrostu

Gdy poznasz swoje dziecko, będziesz w stanie rozpoznawać swoje prawdziwe oznaki głodu i pełni. Po urodzeniu dziecka w wieku od 4 do 8 tygodni prawdopodobnie będziesz miał ogólny plan karmienia w oparciu o jego potrzeby żywieniowe, które również komfortowo pasują do Twojego stylu życia.

Kredyty

Przez Pracowity personel

Główny recenzent medyczny John Pope, MD - pediatria

Specjalistyczny recenzent medyczny Thomas emmett francoeur, MD, MDCM, CSPQ, FRCPC - pediatria

Aktualne od 20 listopada 2015 r.