Wyprowadzić dziecko ... w domu

28 maja 2001 - 'moje dziecko w domu było piękne, inspirujące, niesamowite!' Mówi jo anne lindberg. 'Miałem pełną swobodę ruchów i absolutny wybór we wszystkim, co chciałem zrobić'.

Lindberg rzeczywiście poszedł do kina podczas wczesnej pracy, a następnie bezpiecznie wydał 9 funtów funtów syna w domu. 'To było dużo pracy, ale bez bólu', mówi.

Odpoczynek w znanym, wygodnym otoczeniu otoczonym przez tych, których kochasz zmniejsza niepokój, co z kolei zmniejsza ból i pozwala ciału wykonywać swoją pracę.

Jako prezes i założyciel birthlink w chicago, bezpłatna usługa skierowania do przyszłych rodziców, zważywszy na rodzinne urodziny, lindberg często odnosi się do kobiet penny shelton, MD, MPH, lekarza ogólnego z homefirst, grupy, która bezpiecznie dostarczyła więcej niż 15 000 Dzieci w domu.

'rodzenie w domu wspiera normalną fizjologię', mówi Shelton. 'Traktujemy ją jako normalną część życia, a nie stan zdrowia'. Badania wykazały, że kobiety, które czują się niespokojnie lub z naciskiem, uwalniają więcej adrenaliny, hormonu, który ingeruje w pracę, wyjaśnia.

Nie dla wszystkich

Ale urodzenie w domu nie jest dla wszystkich. Shelton twierdzi, że kobiety w niekontrolowanej cukrzycy, przewlekłe wysokie ciśnienie krwi lub stan zwany toksemią (znany również jako stan przedrzucawkowy) powinny być dostarczone w szpitalu. Jeśli praca rozpoczyna się przed 37 tygodniami w kobiecie, która już urodziła, lub przed 38 tygodniami w pierwszej mierze, bezpieczniej jest pójść do szpitala.

A jeśli ojciec nie w pełni popiera decyzję matki o urodzeniu się w domu, zaleca też przeciwko niej Shelton.

W przypadku braku tych powikłań, rodzime urodzenie jest zazwyczaj bezpieczne, pod warunkiem, że na pokładzie jest wystarczająco dużo wyszkolonych rąk. Shelton woli pracować z zespołem obejmującym położną i pielęgniarkę, ale przyznaje, że niektóre dobrze wyszkolone położne położne są w stanie zapewnić bez pomocy lekarza.

'Większość lekarzy i pielęgniarek położnych nie chce uczęszczać do domu', martin A. monto, phD, przewodniczący nauk społecznych i behawioralnych na uniwersytecie portland w oregon, mówi WHTT. Wyjaśnia, że ​​większość rodzimego urodzenia obejmuje 'bezpośredni wjazd' lub 'świeckich' położnych, którzy uczą się poprzez praktykę zawodową, a nie poprzez tradycyjne szkolenia medyczne.

Szkolenie może obejmować umiejętności, które nie są tradycyjnie nauczane w szkołach medycznych i pielęgniarskich, takich jak delikatne rozciąganie tkanek otaczających kanał urodzeń, aby uniknąć konieczności chirurgicznego cięcia tkanki, aby umożliwić dziecku przechodzenie przez głowę, Episiotomija, w niektórych stanach, nielegalna pozycja położna jest nielegalna.

Urodziny domowe mniej 'medyczne' dla większości

'Porównując kobiety z ciążami o niskim ryzyku, kobiety urodzone w domu mają mniejsze prawdopodobieństwo epizodów, sekcji C i wszystkich innych form interwencji medycznych niż kobiety urodzające się w szpitalach - mówi monto. P>

Shelton prowadzi sprzęt awaryjny, w tym tlen dla niemowląt nie dobrze oddychających, ale rzadko musi go używać.

Alicja bailes ma te same doświadczenia.

'Wyrzucam moje worki na worek, ponieważ wyginęły częściej niż ja z nich skorzystam' - powiedziała bailes, CMW, współprzewodnicząca opieki zdrowotnej i opieki nad kobietami, służba certyfikowanych pielęgniarek położnych w alexandria, va . Jej zespół dostarczający często składa się z RN lub lekarza posiadającego certyfikat w zakresie opieki nad dzieckiem w zaawansowanym życiu.

Aby praca była bardziej komfortowa i wydajna, rady nadzorcze zalecają interwencje 'low-tech', takie jak zmiana położenia lub wziąć prysznic. Jest w stanie poruszać się bez monitora płodu, IV i innych ograniczeń typowo używanych w szpitalu. Jest to również główną zaletą, wyjaśnia, że ​​nie ma presji na to, aby dostarczyć w określonym przedziale czasowym.

Ale pójście do szpitala nie jest 'porażką'

Pomimo tych zalet, gabinety mówią, że około 25\% matek po raz pierwszy i około 4\% tych, którzy mieli już dzieci, muszą zostać przeniesione do szpitala w celu dostarczenia. Dzieje się tak głównie z powodu braku postępu, co oznacza, że ​​kobieta staje się wyczerpana i czuje, że nie może samemu wydać dziecka.

'O tym, co ważne, nie powinniśmy odmawiać pomocy szpitalnej' - mówi ole olsen, starszy dyrektor nordic cochrane centre w Kopenhadze w Danii, a centrum Cochrane analizuje badania medyczne z całego świata, w tym badanie wykazujące Że jeśli matka odmówi pomocy medycznej mimo problemów z porodem, urodzenie domowe spowodowało zwiększoną śmiertelność zarówno matek, jak i niemowląt.

'Jeśli w dowolnym momencie czujesz, że musisz porzucić rodzinne narodziny, zaufaj sobie i nie pozwól nikomu mówić ci o tym', mówi hilda bastian, rzecznik konsumentów w domu urodzin na uczelni flinderskiej Południowej Australii '. Pójście do szpitala nie jest porażką - jeśli myślisz, że lub twoje dziecko potrzebujesz, to jest tylko odpowiedzialna.'

'dopóki kobieta ma za sobą doświadczonego lekarza urodzenia w domu, który przeniósłby się do szpitala w razie problemów, urodzenie domowe nie jest niebezpieczne', mówi Olsen. Odnosi się on do dwóch opinii, które wskazują, że śmiertelność niemowląt w planowanym urodzeniu domowym jest bardzo niska i zbliżona do planowanego porodu w szpitalu, pod warunkiem, że matka jest zdrowa, a ciąża jest normalna.

Ciąża niskoemigłowa miała śmiertelność niemowląt w wysokości 2,0 na 1000 w rodzinie urodzeniowej i 2,2 na 1000 na urodzenia w szpitalu - mówi david anderson, phD, profesor ekonomii w Danville, ky. Tylko 3\% matek o niskim ryzyku, które zamierzają dostarczyć w domu, kończy się sekcjami C, w porównaniu z 8-27\% matek z niską ryzykiem, którzy dostarczają się do szpitala.

Wszyscy eksperci przeprowadzili wywiady podkreśliły znaczenie regularnej opieki prenatalnej w rozpoznawaniu i zapobieganiu potencjalnym problemom oraz posiadaniu kopii zapasowej lekarza w celu świadczenia szpitala w razie niepowodzenia. Konieczne jest również zorganizowanie spotkania pediatry, aby zobaczyć noworodka w ciągu 24 godzin.

Inne korzyści: mniej kosztowne, mniej bakterii, więcej wiązań

'przeciętne nieskomplikowane urodzenie pochwy kosztuje o 68\% mniej w domu niż w szpitalu' - mówi anderson WHTT. Urodzenia domowego rzadko są objęte ubezpieczeniem, mówi monto, ale Lindberg wskazuje, że wypłacanie kieszeni na urodzenie w domu może być tańsze niż zakupić jeńca w ciąży. Homefirst pobiera opłatę w wysokości 750 USD za dostawę w domu przez lekarza.

Ale prawdziwe zalety urodzenia w domu nie mogą być mierzone w dolarach lub w statystykach, zgadzają się z tym, że ich rodzicielstwo, karmienie piersią i zdrowie niemowląt można poprawić dzięki doświadczeniu urodzenia w domu. / P> 'To' rodzinne wydarzenie - te pierwsze wczesne godziny są tak cenne ', mówi lindberg -' przynosząc dziecko do domu pełnego miłości, a nie do szpitala pełnego zarazków. '

>

Matki i dzieci mogą być narażone na więcej rodzajów organizmów chorych na choroby w środowisku szpitalnym, szczególnie w przedszkolu, w którym wszystkie noworodki są ze sobą skupione. Podczas gdy środowisko domowe jest mało sterylne, przynajmniej matka została wystawiona na działanie tych samych organizmów i może wyrosnąć na nich odporność.

Shelton mówi, że trzymając matkę i dziecko razem zaraz po urodzeniu, rodzime urodziny promują więź i karmienie piersią. W domu, 100\% dzieci nadal karmiono piersią w wieku 6 miesięcy i 1 roku. Zalety wczesnego karmienia piersią obejmują pomaganie matce w zatrzymywaniu krwawienia, oczyszczeniu śluzu z noska i ust dziecka, a także przenoszenie przeciwciał przeciwko mlecznej matce z dzieckiem.

'Po rodzimych narodzinach matka' ma silne poczucie, że potrafi radzić sobie z radością i trudami, z którymi spotyka się podczas opieki nad nowym małym dzieckiem '- mówi olsen.

A jeśli jej mąż brał udział, 'zobaczy, usłyszy i doświadczy wszystkich zmysłów, że poślubił najsilniejszą i najpiękniejszą kobietę, którą mógł sobie wyobrazić' - mówi. 'Nie jest zły początek nowej rodziny!'

Laurie Barclay, MD, jest neurologiem w prywatnej praktyce w tampa, fla. Została szeroko opublikowana w zarówno recenzowanych czasopismach naukowych, jak i podręcznikach medycznych. ≫