Przekształcanie dziecka w dziecko einsteina

W dowolnym dniu można spotkać 8-miesięczną anthony esposito klaskanie dłoni, tańce i śpiewanie, aby wyrwać się z jego kolekcji nagrań wideo. Wyspa staten, NY, niemowlęta jest najwyraźniej wielkim fanem serii einsteinów dla dzieci, z tytułami: Dziecko mozart , Baby shakespeare i Przedszkole językowe Regularne rundy w magnetowidzie rodzinnym.

'taśmy mają wiele kolorów i kształtów, które zwracają uwagę', mówi mama anthony, lejla 'to śmieszne, bo jeśli stoję przed nim, aby go rozproszyć, Głowa patrzy za mną, by dalej oglądać pokaz. '

W całym kraju, w alameda, w stanie Kalifornia, 17-miesięczna lauryn nakamura wydaje się równie dobrze przyklejona do produktów z einsteina dla niemowląt, mówi jej matka, lilybell. Nie tylko Toddler ogląda DVD Neighbourhood animals , ale odpowiada również dopasowywaniu kart flash, chętnie identyfikując istoty i ich dźwięki, jak widać na pokazie.

Linia filmów wideo, magnetowidów, kart flash, oprogramowania, książek, zabawek i zabawek edukacyjnych dla dzieci w einsteinie zwróciła uwagę na wiele domów dziecka. Po dwóch latach pod nazwą disney, 27\% dzieci posiada co najmniej jedno z filmów marki, według najnowszego badania rodziny henry J. kaiser dotyczącego ponad 1000 rodziców.

Niemniej dziecko einstein nie jest jedynym produktem, które przenosiło się do gorącego otoczenia towarów dążących do promowania rozwoju intelektualnego dzieci. Jeśli przeglądasz korytarze dla zabawek i witryn internetowych dla niemowląt, jest to wskazanie, ilość edukacyjnych produktów dla dzieci - zwłaszcza dla niemowląt dla przedszkolaków - wybuchła w ciągu ostatnich kilku lat.

Tylko w tym tygodniu najchętniej sprzedawanymi zabawkami amazon.com są materiały edukacyjne, takie jak stół uczenia się na najwyższym poziomie, sorter w kształcie bake-a, nauka bębna, uścisk i uczenie się dziecka.

Niektóre z nich mogą być po prostu ułożone w odmianę starych gadżetów lub oparte na najnowszej technologii. Niemniej dzisiaj dzisiejsze elektroniczne i edukacyjne gizmos i programy zyskują wiele uwagi na dziecku i rodzinie.

Badanie Kaisera wykazało, że dzieci od 6 miesięcy do 6 lat spędzają średnio dwie godziny dziennie z mediami ekranowymi, głównie oglądając telewizję i filmy wideo. Badanie ma przypuszczać, że pierwszy dokument dokumentuje użycie mediów przez małpek w wieku poniżej 2 lat.

'było niepotwierdzone dowody na tendencję do młodszych i młodszych dzieci korzystających z mediów, ale nie było żadnej narodowej dokumentacji', mówi vicky rideout, wiceprezes fundacji rodziny kaiser. 'To było ważne, ponieważ wiemy, jak bardzo ważne są te wczesne lata dla rozwoju dzieci.'

Karta raportowania produktów inteligentnych dla niemowląt

Jak dobre są te produkty edukacyjne dla niemowląt i małych dzieci? To zależy od średniej, powiedzmy eksperci ds. Rozwoju dzieci, dając mieszane ślady na wszystko z bloków do taśm wideo do laptopów kiddy.

'Zabawki nie mogą' boli ', mówi john colombo, phD, profesor psychologii z uniwersytetu w Kansas w Lawrence, kan., Zauważając, że naukowcy odkryli, że stymulacja stała się dobra dla wzrostu młodych umysłów'. Najlepszym środowiskiem dziecka będzie zarówno stymulowanie materiałami - osobiście, wolę książki - i osobistą interakcję z rodzicami '.

Wielu, jeśli nie wszyscy, profesjonaliści z wczesnego dzieciństwa opowiadają się za zaangażowaniem rodziców, dlatego psychiatrysta michael brody, ma problem z filmami, magnetowidami i komputerami.

Rodzice, ponieważ są zajęci, uważają, że mogą mieć dzieci oglądać telewizję lub siedzieć na swoim okrążeniu własnymi komputerami podczas pracy, mówi brody, prezes amerykańskiej Akademii Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Komisja ds. Telewizji i mediów, dodając, że tylko dlatego, że coś jest oznaczone 'edukacyjne' nie oznacza, że ​​tak jest.

Tak zwane media edukacyjne mogą w rzeczywistości być bardziej szkodliwe, ponieważ dają rodzicom fałszywe poczucie pewności, że ich dzieci uczą się, mówi brody. Wyjaśnia, że ​​nie ma dobrych dowodów naukowych na temat wartości inteligentnych produktów dla niemowląt.

Głównym protestem jest jednak media elektroniczne, ostrzegając, że może za bardzo stymulować dzieci i może dać im początek w uzależnieniu od rurki.

Najważniejsze jest to, że dzieci potrzebują kontaktu z rzeczywistym światem iz ludźmi, mówi brody, dając kciuk do lalek, bloków, wypchanych zwierząt i zabawek. 'Dają one dzieciom większe możliwości rozwijania wyobraźni i umiejętności motorycznych', mówi. 'Muszą dotykać, doświadczać i słuchać'.

Interakcje fizyczne są tak cenne dla małych dzieci, że cokolwiek innego - na przykład gry strukturalne, karty flash, książki, magnetowidy i telewizory - może utrudnić pełny rozwój - mówi stanley greenspan, MD, autor Building Zdrowych umysłów i profesor kliniczny z dziedziny psychiatrii i pediatrii w george washington uniwersyteckiej uczelni medycznej w Waszyngtonie

Według greenspan, noworodki dla przedszkolaków potrzebują następujących rodzajów interakcji z opiekunem w celu zwiększenia ich intelektualnego i emocjonalnego wzrostu:

  • Biorąc udział w działaniach, które wykonują wiele zmysłów na raz . Przykładem byłoby dziecko noworodka po twarzy mama i znalezienie jej głosu.
  • angażowanie się w działania, które budzą intymność i zaufanie. niemowlęta doświadczają tego podczas gry z ich matkami i tatami.
  • nawiązanie komunikacji dwukierunkowej. może to nastąpić w następujących scenariuszach: uśmiecha się dziecko, a tatuś się uśmiecha; Dziecko śpiewa dźwięk, a mama coś śpiewa; Dziecko dosięga czegoś na głowie mamusi, mama uśmiecha się, zabiera ją z powrotem i wkłada do głowy, a potem dziecko sięga.
  • Będąc wspólnym rozwiązywaniem problemów lub naukowcem z opiekunem. , na przykład maluch mógłby zająć rękę rękę rodzica lub pracownika opieki dziennej, prosząc o pomoc w poszukiwaniu nowej zabawki. Mały widzi zabawkę na półce, prosi o to, aby opuścić ją, a opiekun podnosi go, aby pomóc mu dostać przedmiot.
  • Wytworzenie światów wyobrażalnych, szczególnie od 18 miesięcy do 2 lat . To jest szansa, aby dzieci rozwijały swoją kreatywność. Aby tego dokonać, muszą być w stanie zagrać 'udawaj', na przykład podczas wycieczek lub na kolację z rodzicem. Zabawki, takie jak lalki, ciężarówki, domy, figury akcji i domy skutecznie promują środowisko myślące.
  • Uczestniczenie w działaniach, które pomagają w myśleniu logicznym i opartym na faktach. Na przykład dziecko chce się wyruszyć na zewnątrz. Opiekun zapytuje, dlaczego, a dziecko reaguje na coś podobnego, 'bo chcę grać'.

Zabawki edukacyjne i inne media powinny być wykorzystane w celu zwiększenia tych podstawowych doświadczeń, mówi greenspan. Gry strukturalne, materiały zorientowane na informacje i inne 'edukacyjne' produkty są w stanie wykorzystać jako sprężyny do interakcji, ale poleganie wyłącznie na nich mogłoby utrudnić rozwój.

'gry i zabawki są reklamowane jako inteligencja budynku, ale w rzeczywistości większość z nich budzi jedynie wąskie rodzaje umiejętności, takie jak pamięć - jak zapamiętywanie listów lub dźwięków - czy też bardzo wąskie typy rozwiązywania problemów - 'To coś mechanicznego, a nie typu szerokiego rozwiązywania problemów tych sześciu doświadczeń [wymienionych powyżej] promować', mówi greenspan.

Strona internetowa dziecka einsteina mówi, że ich produkty 'wystawiają swoje dzieci na świat wokół nich poprzez używanie rzeczywistych obiektów świata, muzyki, sztuki, języka, nauki, poezji i natury ... nasze produkty zapewniają zabawę i stymulację Sposoby rodziców i opiekunów do interakcji i wzbogacania ich życia dzieci '.

Marketing dla rodziców i niemowląt

Lois liebowitz otrzymała nagrania wideo dla dzieci einsteina jako prezenty dla swojej córki, melisy. Choć okazuje się, że 2-latek cieszy się występami, liebowitz nie ma pewności co do ich wpływu na malucha.

Biorąc pod uwagę wątpliwości dotyczące wartości takich mediów edukacyjnych, liebowitz zastanawia się, czy sama kupiła taśmy. 'Prawdopodobnie byłbym winny' - wyznaje manhattę, mieszkaniec rezydenta, 'tam chodzi o to, że chcę dać dziecku każdą przewagę, a ponieważ nie jesteś pewien, czy to naprawdę robi różnicę , Lepiej lepiej, jeśli to naprawdę robi różnicę '.

45-letni dyrektor ds. Marketingu mówi, że obawy związane z byciem dobrym matką po raz pierwszy sprawiły, że była bardziej wrażliwa. 'Z punktu widzenia reklamy, jesteś niemal jak siedząca kaczka', mówi.

Liebowitz jest daleki od bycia jedynym rodzicem czuć się w ten sposób. Że w przeglądzie ankiety przeprowadzonej przez kaisera grupa wspierająca o nazwie 'Stop handlowa eksploatacja dzieci' (SCEC) domaga się pomocy 'rodzicom zrozumieć szkody związane z marketingiem dzieci i samych siebie'.

Redakcja wyjaśnia, że ​​dzieci, które oglądają telewizję - nawet PBS - są narażone na tysiące informacji marketingowych i komercyjnych na rzeczy, które nie są dla nich dobre, takie jak śmieciowe jedzenie, zabawki i inne produkty.

Do kredytu liebowitz ogranicza czas oglądania telewizji i wideo przez melissa do maksimum 90 minut dziennie i zapewnia, że ​​2-latek ma dużo czasu na czytanie, grę bezpłatną i wycieczki do Takich miejscach jak zoo i muzeum.

Inteligentne rodzicielstwo

Amerykańska uczelnia pediatryczna zaleca nie więcej niż dwie godziny czasu na oglądanie filmów dla dzieci powyżej 2 roku życia i bez dzieci w ciąży.

Zasadą dotyczącą czasu nie wyświetlanego na ekranie może być trudne dla niektórych rodziców, ponieważ mogą znajdować czas na robienie takich rzeczy, jak przygotowanie obiadu lub nawiązywanie połączeń telefonicznych, podczas gdy dzieci biorą udział w edukacyjnych zabawkach lub pokazach.

Colombo twierdzi, że matki i tatusiowie nie mają nic złego, używając nieszkodliwych towarów, aby dzieci zajęły się przez krótki okres czasu. 'Rodzice potrzebują też przerwy', mówi, dodając, że opiekunowie dbają o swoje dzieci ' Rozwój intelektualny prawdopodobnie robią już wiele dobrych rzeczy. Przypomina rodzicom, że nie ma równania do wyprodukowania wyjątkowego dziecka.

Jeśli chodzi o dzieci, zwykle dobrze opowiadają swoim opiekunom, kiedy potrzebują przerwy od zabawek rozwojowych i innych mediów, mówi leslie cohen, phD, profesor psychologii na uniwersytecie texas w austin.

Dziecko będzie często zamieszkiwało, odwróciło wzrok, zaczęło znudzić się lub skupiało uwagę na innych sprawach. W tym przypadku ważne jest, aby przejść na inne czynności i nie zmusić go do zainteresowania.

'dzieci są naturalnymi uczącymi się' - mówi Cohen. 'Niech będą Twoim przewodnikiem'.