Przedwczesne niemowlę wyglądające przed latami dzieciństwa

'wiek' dziecka

Wiek jest miarą czasu i znacznikiem rozwoju. W przeciwieństwie do pełnoletniego niemowlęcia, wiek i rozwój dziecka przedwczesnego można zdefiniować na różne sposoby, może to być mylące, gdy śledzimy rozwój i rozwój dziecka przedwczesnego dziecka, warto wiedzieć, 'Wieki':

  • wiek ciążowy jest taki sam jak długość ciąży. Jeśli dziecko urodziło się w 32 tygodniu, to jest jego wiek ciążowy. Jest to nazywane czasem dziecka po postaciach.
  • wiek chronologiczny mierzy się od dnia urodzenia. Urodziny dziecka to obchody jego wieku chronologicznego.
  • Poprawiony wiek to wiek chronologiczny Twojego dziecka pomniejszony o liczbę tygodni lub miesięcy urodzonych wcześnie, na przykład jeśli Twój 1-latek urodził się 3 miesiące wcześniej, możesz go spodziewać Lub jej wygląd i zachowanie jak 9-miesięczny (skorygowany wiek) może okazać się, że liczba ta jest najbardziej uspokajająca, gdy obserwujesz rozwój dziecka i jego rozwój przez pierwsze 2 lata po urodzeniu.

Rozwój dziecka

W ciągu pierwszych dwóch lat życia dziecka dziecko wydaje się być rozwijające się u dzieci pełnoetatowych w tym samym wieku. Można jednak oczekiwać, że dziecko i małe dziecko osiągnęły taką samą sekwencję etapów rozwojowych, jak Każde inne dziecko.

Więcej informacji na temat kamieni milowych dla rozwoju niemowląt i dzieci zawiera:

  • Wzrost i rozwój, noworodek
  • Wzrost i rozwój, w wieku od 1 do 12 miesięcy.
  • Wzrost i rozwój w wieku od 12 do 24 miesięcy.

Spodziewaj się, że Twoje dziecko w wieku przedwcześnie 'opóźnia się' w rozwoju zacznie nadążać w wieku 2 lat, ponieważ dziecko rośnie do lat przedszkolnych, od 2- do 4 miesięcy różnicy w wieku lub mieszankach rozwojowych w grupie Przedszkolaków Więcej informacji na temat przedszkolaków można znaleźć w temacie wzrostu i rozwoju w wieku od 2 do 5 lat.

Gdy Twoje dziecko rozpocznie formalne szkolenie, bądź czujny na problemy z nauką. Uczenia się, czytania i matematyki ze względu na wcześniactwo mogą stać się widoczne w pierwszych latach szkolnych.