Nekrotyczne spojrzenie na zapalenie jelit

Co martwi się zapalenie jelita grubego?

Martwym zapaleniem jelita grubego jest zakażenie i zapalenie jelit. Jest to najczęściej występujące u niemowląt, które urodziły się wcześnie (przedwczesne). Wiele noworodków, które mają go do życia zdrowego stylu życia. Ale jeśli zakażenie zachoruje, może powodować poważne uszkodzenie jelita, co może być śmiertelne. Niektóre dzieci mogą mieć trwałe problemy z trawieniem, wzrostem lub rozwojem.

ten stan występuje zwykle w ciągu pierwszych 2 tygodni po urodzeniu. Ale może wystąpić do 3 miesięcy po urodzeniu.

Co powoduje nekrotyczne zapalenie jelita grubego i czy można temu zapobiec?

Lekarze nie wiedzą, co powoduje ten stan, może wystąpić, gdy układy odpornościowe i układu trawiennego nie tworzą się we właściwy sposób, co może się zdarzyć, gdy dziecko narodzi się wcześnie lub ma problemy podczas ciąży lub porodu. / P>

Eksperci nie wiedzą, czy karmienie preparatu noworodka może doprowadzić do martwicy zapalenia jelita grubego, wiedzą, że choroba ta jest znacznie rzadziej stosowana u niemowląt, które są karmione piersią.

Niektórzy lekarze zalecają stosowanie probiotyków w zapobieganiu martwicy zapalenia jelit u niektórych niemowląt, które są na nie narażone. Probiotykami są bakterie, które pomagają zachować naturalną równowagę organizmów (mikroflory) w jelitach.

Jakie są objawy?

objawy zależą od stopnia poważnego problemu. Mogą zawierać:

 • Obrzęk, przetarg, czerwony lub lśniący brzuch.
 • Zaparcia.
 • ciemne, czarne lub krwawe taborety.
 • Niska lub niestabilna temperatura ciała.
 • Dreszcze i gorączka.
 • Szybkie tętno i oddychanie
 • Nie chcę jeść.
 • Wymioty.
 • Bądź mniej aktywny lub ma mało energii.

Jak rozwija się martwica zapalenia jelita grubego?

lekarz zapyta o objawy dziecka i przeszłe zdrowie, lekarz może przeprowadzić testy, takie jak:

 • Rentgenowskie brzuch noworodka.
 • Test polegający na sprawdzeniu krwi w stolcu dziecka (badanie krwi w okrężnicy w kale).
 • Testy sprawdzania bakterii w stolcu, krwi, moczu lub płynie rdzeniowym.

Jak się leczy?

Twoje dziecko zostanie poddane leczeniu w szpitalnej jednostce intensywnej terapii (NICU). Leczenie trwa zazwyczaj od 3 do 10 dni. Może trwać dłużej, jeśli warunek jest poważny. Leczenie obejmuje karmienie dożylne (IV), antybiotyki i rurkę, która przechodzi w nos do żołądka, aby usunąć dodatkowe płyny i gaz z jelita.

Jeśli dziecko nie poprawi się w trakcie leczenia lub dostanie dziurę w jelicie, może potrzebować operacji. Około 1 na 4 niemowląt, które mają nerwowe zapalenie jelita grubego, może wymagać operacji. Chirurgia zwykle oznacza dwie procedury tygodni lub miesięcy. Pierwsza operacja usuwa uszkodzone części jelita i może powodować kolostomię lub ileostomię, dzięki czemu jelita może się wyleczyć. (Z stomią, taboret opuszcza ciało przez otwór w brzuchu i zbiera się do worka). Druga operacja zostanie przeprowadzona, aby zamknąć stomię tak, aby stołek mógł przechodzić przez ciało normalnie.

Po leczeniu, dziecko będzie gotowe do opuszczenia szpitala, gdy jada dobrze i nie traci wagi. Pielęgniarka może pokazać, jak karmić i opiekować się dzieckiem w domu.

Zazwyczaj czuje się przytłoczony, gdy dziecko ma problemy zdrowotne. Może być stresujące, aby obserwować malutkiego noworodka poddać się leczeniu. Możesz czuć się sfrustrowany, jeśli nie możesz 'trzymać dziecka tak często, jak chcesz' i nie może karmić piersią dziecka. Może pomóc porozmawiać o swoich uczuciach i obawach z pracownikiem socjalnym lub doradcą. Zapytaj lekarzy o wszystko, czego nie rozumiesz.