Dlaczego pismo jest ważne dla dzieci

Dzisiejsze uczniowie otrzymują około jednej czwartej instrukcję obsługi pisma ręcznego, którą rodzice dostali, a wiele osób nigdy nie uczy się kursów wcale, dzięki wzrostowi komputerów i nowych wytycznych dotyczących edukacji, które nie mają znaczenia w odniesieniu do pióra, co dotyczy niektórych wychowawców i badaczy mózgu , Którzy mówią, że wprowadzenie ołówka do papieru stymuluje obwody mózgu związane z pamięcią, uwagą, umiejętnościami motorycznymi i językiem w taki sposób, że uderzenie w klawiaturę nie działa.

'jest założenie, że żyjemy w erze komputerów i nie potrzebujemy więcej pisma ręcznego. 'Źle', mówi virginia berninger, phD, profesor psychologii edukacyjnej na uniwersytecie w Waszyngtonie.

gruntowanie mózgu przedszkolnego

Indiana psycholog, karin james, phD, niedawno opublikował badanie dotyczące skanów mózgowych przedszkolaków przed i po nauce pisania listów, drukowania lub pisania. Przed lekcją dzieci nie potrafiły rozszyfrować między losowym kształtem a literą, a mózgi odpowiadały podobnie każdemu, po tym, jak nauczyli się ręcznie narysować list, obszary mózgu potrzebne do odczytu na oczach litery Robią to w dorosłej literaturze. Nauka pisania listu nie dała takiej zmianie.

James podejrzewa, że ​​ćwicząc niechętny list w kółko, a nie tylko wywieranie idealnego na klawiaturę, pomaga dziecku lepiej go rozpoznać. Liczne badania wykazały, że przedszkolaki, którzy praktykują pisma czytają lepiej w szkole podstawowej. Ale korzyści nie mają tam końca.

Pismo rę czne wymaga także koncentracji i uczy obwodów mózgu odpowiedzialnych za koordynację ruchowĘ ..., wizję i pamięć do pracy razem. 'Jeśli w przyszłości zabraknie nam ręcznie napisanych napisów, obawiam się, że może to mieć rzeczywisty negatywny wpływ na rozwój dzieci', mówi James.

Wartość longhand

Znacznik prawa, kursywny ma również pewne wyjątkowe zalety. Badania sugerują, że dzieci, które łączyły swoje listy poprzez kursywne, lepiej sobie poradzić z tym, co te słowa wyglądają i kończą się lepszymi pisowni - mówi. Kursywny pozwala również na szybsze ułożenie myśli niż w odręcznym pisma odręcznego lub poprzez wpisywanie (na Przynajmniej do około siódmego stopnia, kiedy ich mózgi stają się wystarczająco dojrzałe, aby szybko zarządzać szybkim pisaniem dwuręcznym)

'Zawsze zachęcam moich uczniów do robienia odręcznych notatek', mówi james.

Pisanie krok po kroku

Psycholog edukacyjny virginia berninger, phD, przedstawia poniższe wskazówki dotyczące wprowadzania różnych narzędzi do pisania:

Przedszkole
Wzmocnić umiejętności motoryczne, bawiąc się gliną, ściskając paciorki, pracując przez labirynty i łącząc kropki ze strzałkami, tworząc listy.

Przedszkole do drugiego stopnia
Master blokuje litery.

Trzecia do czwartej klasy
Nauczyć się kursywnie.

Klasa piąta
Kontynuuj pisanie ręcznie, wprowadzając wpisywanie dotykiem (nie tylko polowanie i peck).

Onward
Wiele tabletek umożliwia pisanie bezpośrednio na ekranie piórem lub rysikiem. Pisanie ręczne nie oznacza nieużywania technologii.