Zdrowe odżywianie: wpływ na przebieg spożywania przebiegu zachowań

Biorąc pod uwagę czynniki, które wpływają na to, co i jak dużo jedzą, mogą pomóc Ci poinformować o wyborze jedzenia.

Jedzenie jest wszędzie. dla większości ludzi łatwo znaleźć coś do jedzenia, szczególnie niezdrowe.

Rutynowe. planuje zjeść i rutynowo przygotować posiłki rodzinne. Dzieci korzystają z umiejętności społecznych, a wszyscy otrzymują zrównoważony posiłek.

Marketing. niezdrowa żywność może wyglądać zabawnie, łatwiej i smacznie z kolorowymi pakietami marketingowymi i bezpłatnymi zabawkami. Mrożone, instant, jadalne, pakowane - te produkty nie są zazwyczaj owocami i warzywami, a często mają dużo soli, cukru lub tłuszczu, a czasami wszystkich trzech!

znaczenia kulturowe i społeczne. niektóre produkty spożywcze są pocieszające i znane, nawet jeśli nie są pożywne i zdrowe. Przekonania religijne, polityczne lub społeczne pomagają nam dokonać wyboru żywności dla siebie i dla naszych rodzin.

Rodziny i sytuacje życiowe. inni mogą robić zakupy i przygotowywać jedzenie, które jemy. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i ich nawyków żywieniowych.

Emocje Depresja, lęki, nudy i stres mogą prowadzić do niezdrowego jedzenia.

Znajomość odżywiania. podstawowe odżywianie nie musi być skomplikowane. Nie mylić się, gdy nowe badania w wiadomościach są sprzeczne ze wszystkim, co znasz. Spójrz na duży obraz. Konieczne może być przeprowadzenie większej liczby badań zanim stanie się faktem.

Timing. nie jest tak dużo czasu na dzień, co ważne, ale jaka jest ilość i co jeść, gdy jesteś dłuższy, poczekasz między jedzeniem, tym bardziej masz tendencję do jedzenia w następnym posiłku lub Przekąskę, na przykład jeśli zjeść wczesną kolację, może być głodny przed snem, rozważyć jedzenie tylko o godzinę później, lub nie zjeść deseru.