Czy rodzice i dzieci mają zbyt dużą jedność?

Rodzice chętnie spędzają czas z dziećmi. Ale można to przesadzić. I to może być niezdrowe dla Ciebie i Twoich dzieci. Więc jak możesz znaleźć właściwą równowagę?

Nie ma określonej liczby godzin, które kwalifikują się jako zbyt wiele czasu razem, spójrz na Twoją rutynę, czy spędzasz blisko każdego dnia w łóżku z dziećmi, czy też w każdej chwili, gdy nie jesteś w pracy? Zależy od ciebie od wszystkiego, w tym rozrywki? W końcu wypalisz się.

'wypalenie jest przytłoczone i niespełnione w tym samym czasie', mówi deborah gilboa, MD, specjalista ds. Rodzicielstwa w pittsburghu. 'Spójrz na duży obraz i wprowadzaj zmiany'.

Marilena desantis z Manalapan, NJ, pamięta, kiedy jej dwa najstarsze dzieci były małe i pracowała nieprzerwanie, aby tworzyć idealne obrazy, inspirujące działanie. Ale mówi, że sprawiła, że ​​byli zbyt uzależnieni i czuła, że ​​straciła tożsamość. Po urodzeniu trzeciego dziecka, desantis zdał sobie sprawę, że jej dzieci mogą spędzić czas z nią bez rozrywki.

'Muszę pozwolić, aby twórczość, pasja i entuzjazm rodziły się w celu stworzenia bardziej zrównoważonego życia i pewnych siebie dzieci', mówi.

'musisz czuć się szczęśliwy z powodu swojego rodzicielstwa, że ​​rodzicielstwo jest czymś, co chcesz robić i robisz dobrą robotę', mówi brett laursen, phD, profesor psychologii na uniwersytecie Florydy w florida.

Jeśli uważasz, że kłębią się ci ludzie, eksperci sugerują, że:

Zmień strukturę swojej wspólnoty

Czy dzieci wykonują pewne zajęcia samodzielnie; Staną się bardziej niezależne, nawet jeśli robisz 'siebie' razem. Spróbuj czytać w tym samym pokoju lub zjeść kolację, podczas gdy dzieci koloru przy stole w kuchni.

'To zdrowe, aby móc spędzić czas sam', mówi daniel blake, phD, psycholog kliniczny w lesie huntington, MI 'Dzieci rozwijają poczucie bezpieczeństwa' od bycia razem i jednocześnie samemu, Mówi Blake.

Ustaw granice

Czy dzieci chodzą spać w rozsądnej godzinie; Będziesz miał szansę naładowania.

', jeśli twój 6-latek utrzymuje się do 10:30, oczywiście nie masz czasu dla siebie', mówi laursen. 'Nie ma czasu.'

Zgadzam się na jedną grę

Rodzice, którzy spędzili wiele godzin, mogą mieć problemy z odejściem, ale ważne jest, aby nauczyć dzieci, że masz inne obowiązki.

'jasne jest, co dzieje się z Twoimi dziećmi i na temat tego, jakie są uzasadnione oczekiwania' - mówi gilboa. 'Kiedy mój syn mówi:' baw się ze mną ', mówię' muszę myć naczynia, sprawdzić coś w internecie i bawić się z tobą, czy chciałbyś, abym zagrał pierwszy, ostatni, czy pośrodku? '

Skup się na momentach rodzinnych

Zwiększ swoje połączenie, planując czas, aby skupić się na swojej rodzinie. Zaplanuj rodzinne kolacje, noce gry, wycieczki do parku i inne proste czynności.

'I' jest wielkim zwolennikiem posiłków, ale nie ma czasu na ekranie ', mówi laursen.' Byłbyś zaskoczony, jak wiele rodziców, którzy dokonują tej reguły, odwraca się i złamie, zbierając swój telefon, odbierając e-maile, lub Włączenie telewizora, reguła musi być dla każdego '.

Załóż sobie datę nocy i czas 'ja'

Uczestnictwo w wydarzeniach społecznościowych tylko dla dorosłych może pomóc odzyskać swoją tożsamość i zwiększyć nastrój. Mieć romantyczną datę, przejść do filmu, nawiązać kontakt z przyjaciółmi lub po prostu spędzić czas w domu bez dzieci.

Czy możesz sobie pozwolić na opiekunki do dzieci? Twoi rodzice mogą oglądać swoje wnuki, a może masz przyjaciela w podobnej sytuacji, która chętnie z kolei obejrzy wszystkie dzieci, więc dorośli mogą mieć wiele potrzebnych 'Ja' czas.

Zapomnij o rodzącej winy. 'To dobrze dla dzieci, aby zobaczyć, że ich rodzice mieszkają poza rodziną' - mówi Blake - 'to absolutnie konieczne. Jeśli nie jesteś szczęśliwy, to 'to, co przekażesz swojemu dziecku'.