Płacz dziecka i ewentualne nadużycia

Płacz dziecko i ewentualne nadużycia

Płacz to normalna część Twojego życia dziecka, pozostań jak najprzyjemniej, podczas płaczących epizodów. Istnieje wiele różnych sposobów zbliżania się do płaczu dziecka, a z czasem zrozumie potrzeby dziecka i Jak dbać o niego.

Dziecko płacze może być bardzo zdenerwujące, zwłaszcza gdy próbujesz zrozumieć, co jest przyczyną. Jeśli nie zidentyfikujesz przyczyny, takiej jak szkoda, dziecko płacze, spróbuj pocieszających technik. Jeśli dziecko nadal płacze po próbie leczenia domowego, umieść go w bezpiecznym, cichym miejscu i zostaw go w spokoju przez 15-20 minut. Czasami dzieci mogą się zrelaksować i uspokoić. Upewnij się, że jesteś w pobliżu.

Nie złość się na dziecko, aby płakać. Nigdy nie wstrząsać ani nie szkodzić dziecku. Potrząsanie dzieckiem w złości lub granie w szorstkie, takie jak rzucanie go w powietrze, może spowodować uszkodzenie mózgu. Wstrząśnięty zespołem dziecięcym należy zgłosić się do lekarza. Jeśli stwierdzisz, że straciłeś cierpliwość lub obawia się, że możesz skrzywdzić twoje dziecko:

  • Umieść dziecko w bezpiecznym miejscu podczas wchodzenia do innego pokoju, zrelaksuj się i uspokaj się.
  • Poproś kogoś, kto pomoże. Jeśli nie możesz znaleźć kogoś, kto przejmie za Ciebie, a nadal czuje się poza kontrolą, zadzwoń do lekarza.

Jeśli twoje dziecko miało szkody, które uważasz za spowodowane w sposób zamierzony (nadużycie), szukać pomocy. Możesz czuć się niepewnie rozmawiając ze swoim lekarzem na temat nadużyć, ale dostawcy opieki zdrowotnej mają profesjonalny obowiązek i prawny obowiązek oceny możliwości nadużycia. Ważne jest rozważenie tej możliwości, zwłaszcza jeśli nie było świadków zranienia. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko zostało wykorzystane, Twoim obowiązkiem jest zadzwonić do lekarza lub skontaktować się z krajową infolinią dotyczącą nadużyć związanych z nadużyciem i nadużyciami na dziecko pod numerem 1-800-4-A-CHILD lub 1-800-422-4453. Można również znaleźć informacje na stronie http://www.childhelp.org.

Emocje (psychologiczne) nadużycia mogą powodować płacz dziecka. Nadużycia emocjonalne są powtarzanym wzorem zachowań rodziców lub opiekunów, które przekazują dziecku, że jest bezwartościowy, niedoskonały, niekochany, niepożądany, zagrożony lub tylko warty zaspokajania potrzeb kogoś innego. Emocjonalne znęcanie się (maltretowanie) obejmuje umyślne Werbalne lub behawioralne lub brak działań, które zakłócają zdrowy rozwój dziecka. Wstrzymanie wsparcia emocjonalnego, izolowanie dziecka i terroryzowanie dziecka są formami emocjonalnego złego traktowania.

Jeśli interesujesz się zdolnościami rodzicielskimi, skontaktuj się z osobami lub organizacjami, które pomogą Ci zidentyfikować miejsca, w których można się nauczyć umiejętności wychowawczych, takich jak:

  • Twój lekarz dziecka.
  • Miejscowy szpital.
  • Krajowe organizacje wychowujące dzieci, takie jak zapobieganie nadużywaniu dzieci w Ameryce. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.preventchildabuse.org.

Kredyty

Przez Pracowników higieny osobistej
Główny recenzent medyczny William H. blahd, jr., MD, FACEP - medycyna ratownicza
Specjalistyczny recenzent medyczny H. Michael O 'connor, MD - medycyna ratownicza

Aktualne od 20 listopada 2015 r.