Bezpieczeństwo dzieci: mycie zabawek, aby zapobiec przeglądowi tematów dotyczących zarazków

Dlaczego ważne jest czyszczenie zabawek i powierzchni

Mycie i dezynfekcja zabawek i powierzchni pomaga zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazków, szczególnie w placówkach opieki nad dziećmi lub w innych miejscach, gdzie wiele dzieci jest razem.

Pojemnik na brudne zabawki, które znajduje się poza zasięgiem Twojego dziecka, gdy zabawka staje się zabrudzona, np. Po zabawie z dzieckiem i wkładaniu jej do ust, umieść ją w koszu. Nie można już od razu umyć zabawek, odłożyć je na bok, aby umyć się później

powierzchnie, które prawdopodobnie zbierają zarodki obejmują obszary zmieniające pieluszki, krzesła nocne, szyny ściekowe lub obszary, w których przygotowywane jest lub spożywane.

Jak czyścić zabawki i powierzchnie

Czystość

Szorowanie mydłem i wodą skutecznie usuwa zarazki z powierzchni. Ta metoda jest zalecana na powierzchniach, gdzie chemiczne środki dezynfekujące nie są odpowiednie, takie jak niektóre meble.

Dezynfekcja

W miarę możliwości należy również zdezynfekować zabawki i powierzchnie. Zmywarki są wygodnym i skutecznym sposobem dezynfekcji naczyń i naczyń. Związki chemiczne, takie jak amoniak, nadtlenek wodoru i bielenie są stosowane do dezynfekcji powierzchni i przedmiotów. Można znaleźć szeroką gamę produktów markowych o różnych składnikach. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, tak jak na etykiecie.

Możesz zrobić swój środek dezynfekujący z bielą i wodą, chociaż szybko traci swoją siłę. To powinno być świeże codziennie. Użyj następujących proporcji bielu do wody, w zależności od potrzebnej siły.

  • Do silnego środka dezynfekującego bielenie (do czyszczenia łazienek, pieluch i innych powierzchni): dodać 0,25 szklanki (60 ml) bielenia domowego (5,25\% podchlorynu sodu) do 1 gal (4 l) zimną wodą lub dodać 1 łyżka (15 ml) bielu do <1> 1 litra zimnej wody.
  • W przypadku słabego środka dezynfekującego bielenie (do czyszczenia zabawek, jedzenia naczyń i innych przedmiotów obsługiwanych przez małe dzieci lub w ustach): dodać 1 łyżka do bielizny (15 ml) Podchloryn sodu) do <1> gal (4 l) zimnej wody.

nie mieszaj bielu z innymi płynami ani środkami czyszczącymi, ponieważ mieszanina może powodować powstanie toksycznego gazu. Balsam powinien być mieszany tylko ze świeżą wodą z kranu. Przechowywać wszystkie chemikalia poza zasięgiem dzieci.