Szkolenie toaletowe - jak pomóc dziecku

Istnieje wiele różnych strategii i podejść do tresury toaletowej. Metody, które najlepiej wykorzystują wzmocnienie pozytywne i rozpocząć intensywne treningi tylko wtedy, gdy dziecko jest fizycznie i emocjonalnie gotowe. Wprowadzenie stopniowych i powtarzalnych koncepcji korzystania z toalety w Twoim dziecku. Ponieważ Twoje dziecko zdobywa niezbędne umiejętności, okaże szczere zainteresowanie korzystaniem z toalety.

Przygotuj się

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu treningu w toalecie upewnij się, że środowisko gospodarstw domowych jest stabilne i że wszyscy członkowie rodziny są gotowi pomóc w tym procesie. Starając się rozpocząć trening siłowni wkrótce po urodzeniu innego dziecka, przebudowując swój dom, mając jednocześnie szereg gości domowych, tuż przed wyjazdem na wakacje lub w czasie problemów związanych z relacjami prawdopodobnie nie będzie tak skuteczny, jak podczas spokojnego okresu, kiedy Rodzina może skupić się na pomaganiu dziecku w osiągnięciu tego ważnego etapu rozwojowego.

Porozmawiaj z dzieckiem o porodzie i o oddawaniu moczu. Twoje dziecko może być bardziej komfortowo mówiąc 'poop' i 'pee'. Dobrze jest użyć tych słów, ale również użyj odpowiednich terminów, aby Twoje dziecko dowiedziało się, co one oznaczają.

Porozmawiaj z dzieckiem o tym, jak korzystać z toalety. Wyjaśnij, jak działa toaleta i jak dziecko będzie mogło go używać, gdy jest gotowy. Być entuzjastą i zawsze mówić pozytywnie o swoim dziecku, używając nocnika. Porozmawiaj o tym, jak nie musi już nosić pieluch, będzie nosił majtki, które są bardziej komfortowe i mogą chodzić jak duży chłopiec czy dziewczynka.

Możesz także używać książek i magnetowidów do przygotowania dziecka. Skontaktuj się z lekarzem lub bibliotekarzem.

Pobierz zestaw

Zabierz dziecko do siebie, aby wybrać potężną i wygodną noc. Bądź cierpliwy i daj dziecku czas, aby się przyzwyczaić do tego. Kilka sposobów na to możesz zrobić:

 • pozwalając dziecku przenieść przenośną nocnikkę do swojego pokoju lub innego miejsca do zabawy, aby się z tym uporać.
 • Pomóż uprzyjemnić specjalne poty poprzez personalizowanie, np. Malowanie lub pisanie dziecka na jego nazwie.
 • Pozwól dziecku siedzieć na nim i przeczytać książkę lub siadać na niej z pieluszką na stolcu lub oddawaniu moczu. Możesz powiedzieć: 'To twoje specjalne krzesło, aby pójść do pee-pee i włamać się do środka. Wkrótce użyjesz tego tak jak dorośli używają toalety'.

Twoje dziecko może chcieć dołączyć do Ciebie podczas korzystania z toalety. Jeśli czujesz się dobrze z publicznością, pozwól mu przyłączyć się do Ciebie. Porozmawiaj z dzieckiem o tym, co robisz.

Szkolenie toaletowe jest zazwyczaj bardziej skuteczne, jeśli jesteś zrelaksowany i cierpliwy z dzieckiem.

 • Nie próbuj rozpocząć treningu toaletowego, zanim dziecko będzie fizycznie i emocjonalnie gotowe. Starania o toaletę pociągu dziecka przed tym czasem stwarzają frustrację dla Ciebie.
 • Unikaj zmagań o władzę, co sprawi, że trening na toaletach stanie się bardziej stresujący i trwa dłużej. Wszystkie doświadczenia i stowarzyszenia z szkoleniem w toalecie powinny być pozytywne. Nie potępiaj, nie karz, ani nie wstrząsaj dzieckiem, gdy nie korzystasz z toalety.
 • nie werbalnie lub fizycznie zmuszaj dziecka do siedzenia na nocniku. Pozwolić dziecku siedzieć w garnku tylko przez 5 minut na raz, chyba że on rozpoczyna przechodzenie stolca lub moczu.
 • Powiedz swojemu dziecku, że do niego zależy, aby zdecydować, kiedy używać toalety.

Idź!

W końcu dziecko okaże zainteresowanie korzystaniem z toalety. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami Twojego dziecka i rozpocznij proces. Ogólne sugestie, które sprawią, że ten proces będzie płynniejszy:

 • Ubierz dziecko w ubranie, które jest łatwe dla niego, aby go usunąć. Ubrania, które mają elastyczne paski lub łatwe do otwarcia zaczepy (takie jak rzep) działają najlepiej. Pieluchy ciągnące również działają dobrze podczas treningu w toalecie. Kostiumy na szelkach iz jednym kawałkiem są trudne, aby dziecko startowało.
 • Pomóż dziecku czuć się komfortowo i bezpiecznie w toalecie. Upewnij się, że dziecko nie wpadnie. Niektóre dzieci poczują się bardziej komfortowo siedząc do tyłu, stojąc w stronę toalety.
 • Naucz swojego chłopca, jak idiota, gdy siedzi w toalecie. (Niektórzy chłopcy mogą potrzebować nacisnąć prącia tak, aby strumień moczu trafia do miski, a nie przez przednią część sedesu.), Gdy dorosnie wyższy, może nauczyć się oddawania moczu z pozycji stojącej. Mały stolik może pomóc mu dotrzeć do muszli klozetowej i poprawić jego dokładność. Stołek krokowy podtrzymuje stopy i umożliwia dziecku wciśnięcie nóg nóg w stolcu podczas ruchu jelita.
 • Naucz dziecku, aby wytrzeć się prawidłowo. Pokaż mu, jak wyjąć papier toaletowy z rolki, wycierać i wyrzucić zużyty papier toaletowy w toalecie. Pouczaj dziewcząt, aby przetarły się z przodu do tyłu, co pomaga uniknąć infekcji spowodowanej pobudzeniem stolca w pobliżu cewki moczowej lub pochwy. Wiele dzieci potrzebuje pomocy w celu skutecznego wycierania, zwłaszcza po ruchu jelit, do około 4 lub 5 lat. Chusteczki do pielęgnacji można przechowywać w pobliżu toalety, aby usunąć resztki bez pokrywania skóry dziecka.
 • Pomóż dziecku spłukać toaletę. Niektóre dzieci boją się mechanizmu ssącego toalety. Jeśli Twoje dziecko ma ten strach, dobrze jest, aby spłukać toaletę po opuszczeniu pokoju. W końcu dziecko będzie mogło bez problemu spłukać toalety.
 • Naucz dziecko, jak umyć ręce po użyciu toalety.

Co o tym myśleć

Chwalenie i zachęcanie dziecka do sukcesu. Możesz siedzieć na swoim podwórzu tak jak mama (lub tatuś, albo wielka siostra) 'albo' starasz się naprawdę ciężko zaszyć (lub pee) w swojej potty '. Nagradzaj dziecko za próbę korzystania z toalety. Możesz robić chwile słowne i zabawy, takie jak naklejki lub specjalne zabawy z Tobą.

Wypadki się zdarzają. Nie potępiaj ani nie karać dziecka za przypadkowe zwilżenie lub zabrudzenie spodni. Być sprawą pewną i upewnij, że dziecko jest w porządku i że lepiej będzie z nią ćwiczyć. Przypomnij, aby dziecko korzystało z toalety, gdy obudzi się rano.

Jeśli ty i Twoje dziecko nie poczyniono postępów w szkoleniu w toalecie, wszystko w porządku, to prawdopodobnie nie w odpowiednim czasie. Odłóż krzesło na śmieci, aż dziecko okaże, że chce spróbować ponownie.

Najważniejsze rzeczy do zapamiętania podczas treningu w toalecie to poczekać, aż twoje dziecko i rodzina będą gotowe i sprawi, że będzie to pozytywne doświadczenie. Bądź cierpliwy i czekam na dni wolne od pieluch