Kiedy Twoje dziecko jest gotowe mieć własny telefon komórkowy

Bez wątpienia: telefony komórkowe to świetny sposób, aby pozostać w kontakcie w każdej chwili i wszędzie. Ale czy twoje dziecko jest na tyle dorosłe, aby mieć je? To trudne wezwanie dla wielu rodziców, ponieważ nie chodzi tylko o wiek.

Musisz wiedzieć, co jest zaangażowane - zarówno jeśli chodzi o telefon, jak i Twoje samopoczucie dziecka - i potencjalne konsekwencje pozwalające dziecku na telefon przed podjęciem decyzji o dodaniu tej drugiej linii do konta .-

Korzyści

Nie możesz pokonać wygody, jeśli dziecko ma telefon komórkowy, możesz zadzwonić lub napisać go, aby dowiedzieć się, gdzie on jest, co robi i informuje o własnych planach. Może sprawić, że poczujesz się bezpieczniej, tylko wiedząc, gdzie są Twoje dzieci. Aw nagłych wypadkach telefon komórkowy może mieć kluczowe znaczenie, jeśli dziecko ma do ciebie dojechać - lub odwrotnie.

To częściowo dlatego, wiele rodziców kupuje swoje telefony komórkowe dla dzieci, dwa razy więcej dzieci mają telefony komórkowe już w 2004 r. Większość nastolatków - 85\% osób w wieku od 14 do 17 - ma telefony komórkowe, więc 69 \% Dzieci w wieku 11-14 lat i 31\% dzieci w wieku 8-10 lat, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2010 roku przez fundację rodziny kaiser.

Dla swojego nastolatka, posiadanie telefonu oferuje takie samo zabezpieczenie, jakie dla Ciebie. - wiedząc, że jesteś tylko telefonem lub tekstem. Nastolatki mogą również widzieć telefon w ramach współpracy z przyjaciółmi. Ale są też pewne potencjalne minusy.

Uwagi dotyczące zdrowia

promieniowanie

Telefony komórkowe działają przy użyciu fal radiowych. To promieniowanie (chociaż to nie jest to, co można dostać z promieni rentgenowskich). Czy to wpływa na zdrowie - zwłaszcza jeśli dzieci zaczną używać telefonów w bardzo młodym wieku, gdy ich mózgi wciąż rozwijają się?

W 2011 r. Międzynarodowe badanie nie wykazało związku pomiędzy stosowaniem telefonów komórkowych a nowotworami mózgu u nastolatków i nastolatków. Jednak badacze zwrócili uwagę, że ludzie w tym badaniu nie korzystali z telefonów, tak jak robią to dziś ludzie.

Mimo to, eksperci twierdzą, że potrzebne są dłuższe badania. Joel moskowitz, dyrektor centrum ds. Zdrowia rodzin i społeczności w szkole zdrowia publicznego w UC berkeley, mówi: 'potrzeba kilku dziesięcioleci, aby uzyskać dowód na to.'

Witryna FDA stwierdza, że ​​'dowody naukowe nie stanowią zagrożenia dla użytkowników telefonów komórkowych przed narażeniem na działanie promieniowania o częstotliwości radiowej, w tym dzieci i młodzież'.

Użytkownicy telefonów komórkowych mogą zmniejszyć ekspozycję, spędzając mniej czasu na telefonie lub korzystając z zestawu głośnomówiącego lub głośnika podczas nawiązywania połączenia.

Sen (lub jego brak)

Jeśli dziecko ma telefon z nią przed snem, czy rzeczywiście spać, czy pozostanie na miejscu i tekstem?

Pediatrzy widzą coraz więcej dowodów na to, że telefony komórkowe, zwłaszcza te, które pozwalają dziecku na tekst, mogą zakłócić wzorce snu dzieci. W ostatnim badaniu cztery z pięciu młodych owadów zasypiających spać z telefonem na łóżku lub ich łóżku , A nastolatki, których tekst był o 42\% bardziej prawdopodobny niż osoby, które nie powinny trzymać urządzenia w pobliżu w nocy w przypadku otrzymania tekstu.

Spać jest ważny dla dzieci rozwijających się. Możesz ustalić pewne zasady na ziemi za pomocą telefonu w celu zapewnienia dziecku dobrego odpoczynku.

Teen kierowcy i teksty

Wiadomości podczas jazdy są ogromnym zagrożeniem. Badania instytutu transportu wirginii wskazują, że jest to najbardziej zdegradowane zadanie, które kierowca może zrobić.

Inne badania wykazały, że rozmowa przez telefon - bez użycia rąk lub nie - wpływa na zdolność prowadzenia samochodu nawet do picia alkoholu. I 28\% wszystkich wypadków drogowych są spowodowane przez kierowców telefonem do tekstu lub połączenia, zgodnie z krajową radą bezpieczeństwa.

Nie zakładaj, aby Twój nastolatek nie korzystał z telefonu podczas jazdy. W jednym badaniu ponad połowa nastolatków w wieku 16-17 lat, którzy są właścicielami telefonów komórkowych, mówili, że rozmawiali przez telefon podczas jazdy, a jedna trzecia z tych nastolatków, którzy otrzymali tekst, przyznał się do wiadomości podczas jazdy.

'Wiele dzieci uważa, że ​​mogą one mieć wiele zadań', mówi lori evans, MD, dyrektor szkoleniowy w psychologii w ośrodku badań nad dzieckiem w Nowym Jorku. 'Ale wielozadaniowość nie jest naprawdę wielozadaniowa. To właśnie przesuwa uwagę, więc dzieci myślą, że mogą tekst i zwracać uwagę na drogę, ale w rzeczywistości mogą 't. To jest niebezpieczne '.

Porozmawiaj z nastolatkiem o ryzyku. Kontynuuj od razu, aby upewnić się, że otrzyma wiadomość.

Przede wszystkim dobry przykład. Jeśli widzą, że przesyłasz teksty (lub mówisz) podczas jazdy, podkopałeś lekcję, którą chcesz, aby się uczyły.

Więcej niż telefon

Telefony komórkowe mogą także udostępniać social media, filmy, gry, filmy, muzykę i programy telewizyjne w zasięgu ręki. Czy jesteś gotowy, aby dziecko miało taki dostęp?

Interakcje społeczne mogą być pozytywne. To w ten sposób dzieci mogą nauczyć się nawiązywać do innych dzieci, ale jest też potencjał 'cyberprzestępstwa', który polega na molestowaniu społecznym za pośrednictwem wiadomości tekstowych, komunikatorów internetowych lub innych mediów społecznościowych. , Co mogłoby wzbudzić obawy co do ludzi, którzy chowają dzieci, gdy idą z miejsca na miejsce.

Nie ma jeszcze wiele badań na temat wpływu telefonów komórkowych na zdrowie psychiczne i emocjonalne, ale wczesne badania wskazują, że częste przesyłanie tekstów i poczty elektronicznej może zakłócać koncentrację dla dzieci. Może również stać się kompulsywne, jeśli dzieci zaczną być 'na telefon' 24/7, aby nadążyć za przyjaciółmi.

Kiedy są gotowe?

Przed podjęciem decyzji telefonii komórkowej przed wiekiem dziecka.

Caroline knorr, redaktorka ds. Rodzicielstwa z grupą non-profit, mówi, 'dojrzałość i zdolność do odpowiedzialności są ważniejsze od wieku liczbowego dziecka.

Mówi: 'chcemy, aby nasze dzieci były niezależne, mogły chodzić do domu ze szkoły i bawić się na placu zabaw bez nas. Chcemy, aby miały one takie staromodne, zabawne doświadczenia bycia samemu, Telefon komórkowy może to pomóc, ale rodzice muszą robić swoje badania i porozmawiać z dziećmi i upewnij się, że używają telefonów bezpiecznie również. '

Ponieważ Twoje dziecko staje się bardziej niezależne (uważaj uczniów średnich lub uczących się w szkole średniej), zbliżają się do potrzebujących telefonu niż dzieci młodsze, których nadal brakuje.

'szukaj znaków rozwojowych', mówi Evans. 'Czy twoje dziecko traci swoje rzeczy, czy to na ogół odpowiedzialny dzieciak, czy możesz mu ufać, czy zrozumie, jak bezpiecznie korzystać z telefonu? Stopień, w jakim dzieci dojrzewają, różnią się od siebie - nawet różnią się od rodzeństwa' P>

I zastanów się długo i ciężko o tym, czy Twoje dziecko rzeczywiście potrzebuje a nie chce tego telefonu. 'Dzieci naprawdę potrzebują telefonów, jeśli podróżują samotnie z miejsca na miejsce', mówi Evans. 'Dzieci w carpools mogą nie potrzebować telefonów, ale dzieci podróżujące po metrze lub chodzące do szkoły mogą. Chodzi o to, kim są jako jednostki, co dzieje się w ich życiu io ile potrafią poradzić, a nie w określonym wieku czy klasie '.

Monitorowanie dziecka w telefonie

Powinieneś sprawdzić, kto dzwoni Twoje dziecko i co jest tweeting?

Absolutnie, mówi Knorr. 'Wiem, że dzieci uważają urządzenia przenośne za dobra osobiste', mówi. 'I nie chcą, aby ich rodzice chodzili po okolicy. Ale sądzę, że rodzice są usprawiedliwieni, mówiąc: 'Rozumiem, że można to wykorzystać na dobre, ale może też być nadużywane, więc od czasu do czasu sprawdzę, czy jesteś odpowiedzialny i respektowany.' A potem stań się ciągłym dialogiem: 'Czy dostałeś dziwne teksty?' 'Jakieś połączenia, które sprawiły, że byłeś niewygodny?' 'Kim jesteś SMS?' '

Ale warto pominąć usługi lokalizatora GPS. Ani knorr, ani Evans nie zaleca ich, chyba że Twoje dziecko wykazuje kłopoty.

'Większość dzieci nie potrzebuje trackerów GPS' - mówi Evans - 'to naprawdę żeruje na nasze niepokoje jako rodziców, niż spełnienie prawdziwej potrzeby bezpieczeństwa'.

'problem polega na edukowaniu dzieci w jak najkorzystniejszym wykorzystaniu telefonów komórkowych', mówi Evans. 'Telefony komórkowe mogą być korzystne, o ile znasz swoje indywidualne dziecko'.

zasady dotyczące telefonów komórkowych dla Twoich dzieci

Jeśli zdecydujesz, że dziecko jest gotowe na telefon komórkowy, najpierw ustaw reguły naziemnego.

  • Kup ich podstawowy telefon: tak, nadal możesz otrzymywać telefon, który nie obejmuje kamery, dostępu do internetu, gier i wysyłania wiadomości tekstowych. Jeśli przechodzisz jedno z Twoich telefonów do swojego dziecka , Wyłącz wszystkie dodatkowe funkcje. A jeśli dziecko skarży się, przypomnij jej, że telefony to narzędzia, a nie zabawki. 'To chodzi o bezpieczeństwo, a nie status społeczny czy gry', mówi knorr.
  • Ustaw limity: Większość firm z telefonów komórkowych pozwala na ograniczenie liczby tekstów, które użytkownik może wysyłać lub odbierać, a także liczbę minut, na jaką może być używany telefon komórkowy. Jeśli dziecko przekroczy wyznaczoną kwotę planu, zapłać dodatkowych opłat. (Starsze nastolatki mogą odpowiadać za całe rachunki za komórki). Możesz też zablokować dostęp do internetu i połączeń z niezatwierdzonych numerów na większości telefonów.
  • Ustaw więcej limitów: Wyznacz czas, na jaki telefon komórkowy musi być wyłączony - na przykład podczas posiłków rodzinnych, po godzinie 20:00 iw godzinach szkolnych. Jeśli Twój nastolatek jest kierowcą, nalegaj, aby podczas jazdy nie korzystał z telefonu. Niektóre rodziny nie pozwalają na telefon komórkowy w pokojach dla dzieci w nocy, aby dzieci nie pływały ani nie wysyłały rozmów po snem. Nalegaj, aby Twoje dziecko od razu odpowiadało na Twoje wezwania i teksty i nauczyć dziecka, aby nie odbierało ani nie odbierało połączeń i tekstów od osób, których nie znają.
  • Postępuj zgodnie z tymi samymi ograniczeniami: : 'Musisz się zmierzyć z tym: musisz porozmawiać, jeśli nie chcesz używać telefonu podczas posiłków lub podczas jazdy, przestrzegaj tych zasad samodzielnie. Jeśli nie chcecie, aby przymusowo sprawdzał telefon, nie rób tego samodzielnie. Jest Pan (i) Twoim dzieckiem modelem roli 1, niezależnie od tego, czy dziecko to przyznaje, czy nie.
  • Utwórz pewną odległość: Do tej pory, dopóki ryzyko promieniowania nie będzie wyraźniejsze, moskowitz zaleca używanie telefonów z uszami zamiast trzymać telefon przy uchu. Nie zaleca się też przenoszenia telefonów komórkowych do kieszeni spodni przednich, ze względu na potencjalne ryzyko promieniowania dla układu rozrodczego.
  • Naucz się dobrego zachowania: Dzieci nie wiedzą o zasadach używania telefonów komórkowych w szacunkach, w tym nie używając ich do rozpowszechniania plotek, a nie robienia zdjęć (lub wysyłania) bez zgody użytkownika, a nie wysyłania Niewłaściwe zdjęcia lub teksty, bez osobistych rozmów w miejscach publicznych - i oczywiście nigdy nie komunikują się z obcymi, bez względu na to, w jaki sposób się prezentują. To zależy od ciebie, aby ich nauczyć.

Firma CTIA, grupa branżowa branży bezprzewodowej, ma przykładową umowę na swojej stronie internetowej dotyczącą zasad rodzinnych dotyczących korzystania z telefonów komórkowych.