Błąd rodzicielstwa u osób uczęszczających do szkoły: nadmierne przeciążanie, zastraszanie, ciężar i inne

Jeśli masz dziecko w szkole podstawowej, z pewnością masz pracę, która Ci się przyda, gdy starasz się zachęcać do zdrowego trybu życia i pomóż im rozwinąć pozytywny wizerunek. Rzucić pierwsze oznaki dojrzewania dojrzałości Emocjonalne wstrząsy po drodze i łatwo zauważyć, że niektóre błędy są prawdopodobne, jeśli nie nieuniknione.

Dzieci nie mają instrukcji, więc skąd wiesz, czy popełniasz duży błąd z dziećmi z klasy? Nie jest to beznadziejna kwestia. Uzbrojonych w głowy i inteligentne strategie, możesz uniknąć poważnych błędów.

1. Zaprzeczając, że Twoje dziecko ma nadwagę

Joyce lee, pediatryczny endokrynolog z uniwersytetu szpitala dziecięcego michigan's mott, mówi, że podczas czynienia z nadwagą lub otyłym dzieckiem 'wielu rodziców twierdzi, że wyrośnie z tego. Tylko duże kości lub ma inny typ ciała '.

Ale to jest wielki błąd, mówi Lee. Istnieje wiele zmian fizycznych, które występują w latach szkolnych, w tym w okresie dojrzewania. Ale wiele dzieci nie wychodzi z tego. 'Mówi Lee,' nigdy nie bądź zadowolony. Teraz jest czas, aby wprowadzić i zachęcić do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Dobre nawyki zaczynają się młodzi, a tak źle. '

Wielu rodziców uważa, że ​​wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca stanowią problemy zdrowotne osób starszych. Ale jest to błędne wyobrażenie i z pewnością nie jest prawdą, ponieważ wzrost otyłości wśród dzieci

Choroby takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca typu 2 są obecnie widoczne u dzieci ze względu na otyłość. 'Jest większa świadomość problemu otyłości wśród dzieci' - mówi Lee - 'ale jednocześnie wielu rodziców może nie zdawać sobie sprawy z faktu, że uczniowie szkół średnich nie są zbyt młodzi, aby rozwinąć niektóre związane z tym powikłania'>

Jeśli Twoje dziecko ma nadwagę, obejrzyj słowa. Nie przeżywaj rozmiarów ani nie wstydź tego dziecka.

'Nigdy nie chodzi o liczbę w skali ani o to, jak się patrzysz, chodzi o zdrowie' - mówi psycholog elaineor mackey,

Bethin Volin, szef pediatrycznej kliniki opieki podstawowej w szpitalu uniwersyteckim w chicago, zgadza się. 'Jest to wiek, w którym preteeny stają się bardzo przytomne, a w mediach jest wiele rzeczy o super cienkich', mówi volin. 'Nie jest niczym niezwykłym, gdy pediatrzy zaczną widzieć zaburzenia odżywiania u dzieci w klasach piątym i szóstym'.

Nie mów też, żeby dziecko mogło wyjść poza dziecko, mówi mackey - powiedzmy - chcemy, aby cała rodzina była zdrowa, więc wszyscy będziemy próbować jeść lepiej i być bardziej aktywni.

Ponownie dzieci uczą się przykładowo, więc jeśli członkowie rodziny lub rodzice są również otyli, nie jedz zdrowych lub nie aktywnych, dziecko nie będzie się uczyć zdrowych zachowań.

2. Nie oglądając tego, co mówisz (i jak to mówisz)

'wiele razy rodzice uważają, że są pomocni i napotykali się na nerwy lub krytykę', mówi mackey.

Co należy powiedzieć i jak należy to powiedzieć? Oferuj pochwałę, gdy Twój stopień-schooler robi coś, co jest świetne, np. Spróbować nowego sportu. 'Powiedz:' Jestem z ciebie dumna, że ​​wychodzę i próbuję nowej aktywności '- mówi mackey

Ona mówi również, że nie wychwalaj swojego dziecka, chyba że naprawdę to znaczy. 'Nie można naprawdę pochwalić dziecka, ale istnieje niebezpieczeństwo, że nie jest autentyczny, jeśli robisz to cały czas. Pomocne w konkretnych słowach '- mówi. 'Powiedz' dziękuję ci tyle za sprzątanie pokoju. To sprawia, że ​​czuję się z ciebie tak dumny, że byłem tak odpowiedzialny 'oznakuj to, co mówisz i powiedz, jak Ci się czuje'.

3. Nie ćwicząc tego, co głosicie

Mackey mówi: 'najszybszym sposobem, aby dziecko nie słuchało, mówisz jedno i robi inny.' Naprawdę uważaj na siebie i upewnij się, że jesteś dobrym wzorem i że to, co robisz Co chcesz, aby Twoje dziecko mogło robić. '

Obejmuje to każdy aspekt Twojego stylu życia - od tego, czy palisz, pijesz napój czy użyj innych narkotyków, jak radzisz sobie ze stresem i jak traktujesz innych ludzi w Twojej rodzinie iw społeczności.

4. Zbyt długo czekać, aby 'mówić'

'dojrzewanie dojrzewa już dziewięć lat i naprawdę ważne jest, aby porozmawiać o zmianach w ciele, aby dzieci wiedzieli, czego się spodziewać' - mówi krajowy ośrodek medyczny dla dzieci pediatra yolandra hancock '. Niektórzy rodzice byli niezdecydowani, aby zacząć Tej rozmowie w tym przedziale wiekowym ', mówi.

Volin zgadza się: 'u dziewcząt widać wiek menarozów lub pierwszego okresu pełzającego się wcześniej i wcześniej, tak więc w wieku 10 i 11 są naprawdę idealnym momentem na siedzenie z córkami i synami i rozpoczęcie rozmowy o okresie dojrzewania I zmiany ciała '.

Z dziewczynkami, może to oznaczać mówienie o miesiączkach, włosach pod pachami i pąkach piersi. U chłopców może oznaczać podniesienie włosów łonowych i zmian głosu. 'To trudna rozmowa, a niektórzy rodzice zakładają, że szkoła będzie miała zajęcia z edukacją zdrowotną w okresie dojrzewania, więc nie muszą omawiać tego,' mówi volin - to naprawdę duży błąd '.

5. Pomijając coroczne wizyty u lekarza

Te rutynowe badania nie są zalecane tylko dla małych kotków. 'Powinieneś jeszcze przychodzić co roku i usiąść z pediatrą, który monitoruje wzrost i rozwój dziecka', mówi volin.

'są to odpowiednie czasy dla dzieci, które mają być wykształcone o normach dotyczących wzrostu, wagi i wskaźnika masy ciała', mówi. 'Zaczynamy także rozmowy na temat dobrego odżywiania i odpowiedniej aktywności fizycznej'. Włączając w to zapewnienie, aby uczniowie szkół średnich otrzymywali wapń potrzebny do wspierania zdrowego wzrostu.

6. Brakuje czerwonych sztandarów zastraszania

W szkole średniej może wystąpić przekleństwo.

'widzimy to w kontekście dzieci dotkniętych niejasnymi bólami ze względu na stres', mówi volin. 'Większość czasu egzaminu lekarskiego jest normalna i możemy zapewnić rodzicowi, że ich dziecko jest w porządku i mówić o tym, co inne rzeczy mogą się odbywać w szkole lub w domu'.

Kolejną oznaką, że zastraszanie może być problemem jest dziecko, które kocha szkołę nagle odmawiając nauki w szkole.

Jeśli podejrzewasz, że zastraszasz, weź to poważnie i porozmawiaj ze szkolnymi urzędnikami. 'Powinieneś to robić lepiej, ponieważ nie chcesz, aby twoje dziecko było bardziej prześladowane, ale dorosły musi być świadomy O tym, co się dzieje '.

Prześladowanie może mieć miejsce także w Internecie, w mediach społecznościowych lub nawet w tekstach.

'rodzice powinni monitorować sieci społecznościowe przed prefinencjami', mówi volin. 'Upewnij się, że komputer znajduje się w pokoju rodzinnym, gdzie rodzic może monitorować to, co się dzieje z facebookem, twitterem lub niezależnie od pokoju, w którym jest dziecko.'

Zamki można również umieszczać w aplikacjach i ważne jest, aby mieć otwartą komunikację z dzieckiem na temat mediów społecznościowych.

7. Przeciążanie dzieci

Kusi Cię to, aby podpisać to dziecko z dzieckiem, ale nadmierne wyrównywanie dzieci może wpłynąć na ich wyniki w nauce.

Na przykład 'uczniowie z piątej i szóstej szkoły wchodzą do szkoły średniej, a rygorystyczność akademicka jest naprawdę wzrasta', mówi volin. 'Idą z jednego nauczyciela homoseksualizmu, aby przejść od klasy do klasy z wieloma nauczycielami, odrobinę odrobienia pracy i oczekiwań', mówi.

Stań w równowadze tak, aby spełniały oczekiwania w nauce i uczestniczą w wybranych zajęciach pozalekcyjnych. Różne dzieci mają różne potrzeby, a tak naprawdę nie ma twardych i szybkich zasad, jak wiele zajęć pozalekcyjnych jest za dużo. Bierz swoje znaki od dziecka.