Karmienie wybrednych małych dzieci, niemowląt, którzy nie 'jedz i więcej rozwiązań

Twój kochany malutki jest uroczym, zabawnym, on-the-go dziecko. Ale zmienna natura dziecka może być źródłem złości, zwłaszcza gdy próbujesz karmić malucha zrównoważoną dietę. Krótko mówiąc, Twoje dziecko stało się strasznym 'wybrednym'.

WebMD poprosił trzech najlepszych ekspertów ds. Karmienia, aby pomóc rozwiązać najgorsze problemy z karmieniem małych dzieci.

Dylemat: mój mały malutki nienawidzi żywności, którą kochał. Pomoc!

Rozwiązanie: to jest kłopotliwe, ale zmęczenie pożywienia dziecka nie jest tak niezwykłe, jak się wydaje - mówi pediatra jennifer shu, MD, współautor walki o żywność . 'Dorośli mogą nagle zmęczyć się tym samym pokarmem'.

Niemniej jednak, małe dzieci nie mają umiejętności językowych, aby wyrazić swoją nagłą zmianę serca o jedzeniu, pozostawiając cię w mroku podczas posiłku.

Shu mówi WHTT, że odrzucenie ulubionej żywności przez malucha jest naturalne, ale może stać się problematyczne, gdy błędnie założysz, że oznacza 'nienawidzę tego jedzenia i nigdy nie chcę jeść znowu'.

Więc co jest zaintrygowanym rodzicem zrobić dla tego problemu z karmieniem małych dzieci? Najpierw, oprzeć się chęci nadmiernej reakcji.

'Rozumiesz, że młodsze dzieci w ogóle nie odrzucają żywności, którą przygotowałeś, aby doprowadzić do szaleństwa', mówi kerry neville, MS, RD, rzecznik amerykańskiego stowarzyszenia dietetycznego.

Ponadto ważne jest, aby pamiętać, że apetyt malucha może chwilowo słabnąć podczas ząbkowania lub zła, co powoduje tymczasowe lekceważenie nawet przy ulubionym i ulubionym ulubionym posiłku. Starsze dzieci mogą odrzucać żywność, aby zwrócić na siebie uwagę lub jako sposób na potwierdzenie ich niezależności, albo oba, ponieważ zabawa obserwować ich rodziców.

Niezależnie od przypadku, ponieważ małe dzieci mają charakter zmienny, rodzice powinni pozostawać elastyczni. I powinni starać się nie martwić.

'tak długo, jak codziennie podajesz zdrową żywność, twój malutki znajdzie coś na swojej talerzu do jedzenia', mówi sanna delmonico, MS, RD, założycielka małych brzuszków.

Dylemat: mój 2-latek woli tylko kilka artykułów spożywczych. Jak mogę zachęcić moje dziecko do wypróbowania nowych, a nie takich wybrednych gadów?

Rozwiązanie: trudno jest zrozumieć, dlaczego twój tyke przechodzi przez puree słodkie ziemniaki i pogardzi kostki wilgotnego kurczaka z grilla, które uważasz za perfekcyjne dla dzieci.

Powodem, dla którego maluchy są wybrednymi konsumentami? Naturalna tendencja malucha do neofobii żywnościowej

, hurtowego odrzucenia nieznanych produktów, czasami nawet bez smaku. Warzywa wydają się szczególnie podatne na skutki neofobii żywnościowej.

Dlaczego wszystkie zamieszanie w nowe potrawy? 'Nikt naprawdę nie wie', mówi shu.

Dzieci w małych przedszkolach spędzają większość czasu w wakingu na opanowaniu nowych umiejętności, takich jak chodzenie i rozmawianie. Niemowlęta często są tak pochłonięte przez nowe doświadczenia, że ​​nie mogą tolerować żadnych niespodzianek na swoich talerzach, zwłaszcza Kiedy są zmęczeni.

Eksperci zalecają, aby wyeliminować opór nowej żywności (to jest fazą) uzbrojony w dobry humor i pewne strategie przetrwania.

  • Serwuj jedną łyżeczkę nowego jedzenia wcześniej w ciągu dnia, kiedy dzieci są najbardziej energiczne, a co najmniej gorsze.
  • Oferuj nowe produkty bez nacisku. 'Unikaj błagania i kucania dzieciom jedzenia', mówi neville.
  • Uważaj na małe dzieci. Jeśli to możliwe, mieć dzieci pomagają przygotować jedzenie, które chciałbyś spróbować, na przykład, starsze małe dzieci mogą rozerwać sałatę na sałatkę, mówi delmonico.
  • Bądź pozytywnym wzorem do naśladowania. Dzieci, nawet małe niemowlęta, są bardzo sugestywne. Jeśli chcesz jeść brokuły, to też powinieneś.
  • Unikaj ulubieńców Twojego dziecka. Służąc np. Makiem i serem, gorącymi psami, makaronem zwykłym i kurczakiem, kiedy jest młoda pozwala oczekiwać tylko tych potraw, gdy jest starszy.
  • Próbuj dalej. Chociaż niektórzy małe dzieci mogą chwycić dowolne jedzenie, które wprowadza się przed nimi, wielu nie będzie. Badania sugerują, że dzieci mogą przyjmować 10 lub więcej ekspozycji na nowe produkty.

Dylemat: jak mam poradzić sobie z 3-latkiem, który nie chce zjeść kolacji prawie co noc i wolałby nakarmić jedzenie psowi?

Rozwiązanie: 'granie z jedzeniem jest normalne i zabawa dla dziecka', mówi neville. Jeśli tak się dzieje regularnie, coś innego może być w pracy.

Tuckered-out małe dzieci mogą nie być szczególnie głodny na wieczorny posiłek, a raczej podzielić się jedzeniem z psem.

Lub twoje dziecko mogłoby lobbingować jedzenie, aby wydostać się z ciebie.

'małe dzieci sprawdzają wszystko - w tym cierpliwość', mówi delmonico.

Rozwiąż problem z karmieniem małych dzieci, pozostając fajnym, wysyłając dziecku sygnał, że posiłek jest przeznaczony do jedzenia, a nie do gry. Lub do karmienia fido.

'za każdym razem, gdy dziecko karmi psa lub rzuca jedzenie na podłogę, spokojnie usuń go z wysokiego krzesła', mówi shu. 'Jeśli chce, aby chciał jeść, weź go z powrotem do domu po kilku dniach, aby posiłek się skończył'.

Oczywiście, usunięcie psa z pokoju na posiłki zmniejszy pokusę malucha.

Dylemat: mój mały chce się karmić. Kiedy jest OK dać dzieciom kubki i naczynia?

Rozwiązanie: prawdopodobnie wcześniej niż myślisz.

Dzieciom można dać dziecku plastikową łyżeczkę do przechowywania, gdy zaczniesz je karmić ciałami stałymi i mogą one obsługiwać sippy kubek z wodą, mlekiem dla niemowląt lub mlekiem matki w wieku 6-9 miesięcy, shu mówi.

Widelecki widelec z tępymi zębami pojawia się później. 'Większość dzieci może używać widelec starannie do 3 roku życia', mówi shu.

Nie oczekuj zbyt wiele pożywienia lub napoju, aby początkowo dostać się do ust swojego malucha. Przygotuj się na niechlujne posiłki, ale nie pozwól, aby cię powstrzymało przed tym, że twój maluch próbował samemu karmić.

'Dzieci uczą się naśladując i muszą ćwiczyć samopoczucie' - mówi neville

Dylemat: mam 3-latek, który nadal chce być karmiony jak dziecko. Co mam zrobić?

Rozwiązanie: 'małe dzieci są bardziej skłonne do karmienia się, gdy widzą, że inni robią to samo', mówi shu. Jak najlepiej, siedzisz przy stole razem jako rodzina, aby twój maluch mógł naśladować swoje zachowanie.

Jeśli dziecko karmiło się sam i zatrzymało się, może to być jakiś powód, na przykład młodszy rodzeństwo, które zwraca uwagę na swoje pragnienia maluchów, mówi neville.

Niezależnie od powodu, neville ostrzega przed rozpoczęciem bitwy o testamenty nad dzieckiem. Oto kilka sztuczek, które mogą zachęcać do samopoczucia:

  • Dostarczaj żywności palcowej, którą mogą samodzielnie wsiąść do swoich ust.
  • Użyj ulubionej potrawy i filiżanki.

'jeśli wiesz, że twoje dziecko jest w stanie karmić siebie, dać mu jedzenie i przybory, po prostu zostawić go, a są szanse, że przyjdzie', mówi delmonico.

Shu mówi, że niektóre dzieci mają opóźnienia rozwojowe, które zapobiegają karmieniu się. Porozmawiaj ze swoim pediatrą o Twoich obawach.

Dylemat: Zauważyłem, że mój niemowlak nie jedz bardzo dużo podczas posiłków. Co zrobić, aby poprawić spożycie mojego dziecka?

Rozwiązanie: w tym przypadku dziecko może niekoniecznie być wybrednym. Wypasanie - charakteryzujące się ciągłym nibblingiem lub piciem, albo oba, przez cały dzień - może być winą.

'Ziemniaki są często pełne, gdy czas posiłku się kręci', mówi delmonico.

Zniechęcaj do wypasu, luźno planując zdrowe posiłki i przekąski. Pomyśl o przekąskach jako mini-posiłkach i podaj te same potrawy, które przy śniadaniu, obiedzie i kolacji, takich jak całe ziarna, chude źródła białka, owoce i warzywa.

Jeśli serwujesz zdrowe potrawy na przekąski, nie musisz się martwić, jeśli Twoje dziecko skąpi się następnego posiłku.

Oprócz oferowania szeregu zdrowych potraw w ciągu dnia, ufaj cuzom, które dziecko daje Ci na temat głodu.

'Dzieci instynktownie regulują swoje apetyty, jedząc, gdy są głodni i zatrzymują się w stanie pełnym', mówi neville.

Dylemat: wydaje mi się, że mój malutki prawie nic nie zjada. Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko jest w porządku?

Rozwiązanie: w ciągu pierwszego roku życia, dzieci zazwyczaj trzykrotnie zwiększają masę urodzeniową i zwiększają do 10 ramek o wysokości 10 cali. Wzrost spowalnia po urodzinach dziecka, a także apetyt.

'To nie jest nietypowe, gdy dzieci przechodzą przez fazy, w których wydaje się, że ledwo jeść wystarczająco dużo, aby dostać się przez', mówi neville.

Dobra wiadomość o tym karmieniu dziecka w ciąży? Zostawili swoje własne urządzenia, dzieci zwykle mają tendencję do jedzenia tego, czego potrzebują. Jednak niektóre dzieci mogą nie być wystarczające z różnych powodów.

Aby złagodzić obawy, poproś swojego pediatry, czy Twoje dziecko rośnie dobrze na podstawie pomiarów (obwód głowy, ciężar i długość) na wykresach wzrostu. Być może trzeba skonsultować się z zarejestrowaną dietetką o nawykach żywieniowych Twojego dziecka.