Pomoc dziecku w wieku szkolnym dowiaduje się o przeglądzie tematów ciała

Jako rodzic jesteś idealnym nauczycielem, aby pomóc dziecku dowiedzieć się o seksie. Otwarta komunikacja na temat seksualności pomaga dziecku zrozumieć jego uczucia i zachęca do pozytywnego stosunku do naturalnego procesu.

Twoje wyjaśnienia powinny być uczciwe i proste. Ponieważ trwa ciągły rozwój poznawczy dziecka, 6-letni dziecko często nie jest w stanie w pełni zrozumieć szczegółów seksualności, że dziecko, które ma wejść do dojrzałości w okresie dojrzewania, może być konieczne. Gotowość do informacji to przede wszystkim dowiedzieć się, co myślą, że odpowiedź na własne pytanie może być odpowiedzią. Następnie dostarczyć jak najmniej lub tak dużo informacji, jak myślisz jest potrzebna. Kontynuuj rozmowy, aby w odpowiednim czasie mogły być dostarczane bardziej wyrafinowane informacje.

Niektóre typowe zachowania i problemy do dyskusji mogą obejmować:

  • Masturbacji lub gry w lekarza. Jak dzieci zaczynają rozwinąć jaśniejsze pojęcie, stają się ciekawi ich ciał i innych 'ciał, które często zaspokajają tę ciekawość poprzez poszukiwania. Masturbacja i gry takie jak' lekarz 'to wspólne sposoby, aby dzieci mogły się nauczyć o własnym ciele i porównać Jeśli okażesz się dzieckiem masturbującym lub grającym lekarzowi, staraj się nie reagować z gniewem lub oburzeniem, które tylko sprawi, że twoje dziecko poczuje się wstyd i zakłopotane, są to idealne czasy, aby uczyć dziecka o seksualności io różnicach między publicznością I prywatnych działań.
  • Skąd pochodzą dzieci. Kiedy dzieci mają 6 lat, wiele osób zapytało, gdzie mieszkają dzieci przed ich urodzeniem. Na pytania te można odpowiedzieć z ogólną rozmową na temat tego, jak dziecko rośnie w szczególnym miejscu wewnątrz brzucha mama. Najmłodsze dzieci w wieku szkolnym nie są gotowe nauczyć się wszystkich szczegółów na temat tego, jak genitalia dotyczy konkretnie seksualności i rozmnażania się. Nie są jeszcze ciekawi, jak dziecko tam dotarło w pierwszej kolejności. Jeśli Twoje dziecko zadaje więcej pytań, możesz mu dać książkę na ten temat w odpowiednim wieku i zacząć przygotować się na więcej wyjaśnień .
  • Narządów płciowych i ich celu. Kiedy dziewczynki mają 8 lub 9 lat, mogą zadawać pytania o ich narządy płciowe. Chłopcy mogą się zastanawiać nad rannymi erekcjami. Gdy dzieci zbliżają się do dojrzałości w okresie dojrzewania, powinny poznać nazwy narządów płciowych i zmiany ciała podczas dojrzewania. Powinni zrozumieć, jak rodzą się niemowlęta.
  • Szacunek i dbałość o ciało. Chociaż dzieci w tym wieku są naturalnie zainteresowane wiedzą o swoich genitaliach i seksie, ich zewnętrzna postawa polega na tym, że jest 'szczęśliwa'. W swoich dyskusjach spróbuj podkreślić, że ciało i seks nie są brudne.
  • Utwierdzaj się w przekonaniu o ich kształcie ciała. Gdy stają się bardziej świadomi, często czuje się, że ich własne ciała są nie w porządku. Dzieci w wieku szkolnym często się martwą o ich rozmiar lub uważają, że mają jakieś fizyczne wady. Często dzieciom w wieku 8 lat stają się coraz skromniejsze i uniknąć sytuacji, w których muszą rozbierać się przed innymi. Często pomaga im zrozumieć, że ciała mają wiele rozmiarów i kształtów oraz że te same problemy dotyczą prawie wszystkich dzieci w ich wieku.

wiele grup, takich jak planowane rodzicielstwo lub sponsorowanych przez lokalny szpital, oferuje zajęcia, które możesz wziąć ze swoim starszym dzieckiem, które zajmują się seksualnością, czego się spodziewać w czasie dojrzewania i podobnych tematów. Zapisanie się do takiej klasy może ułatwić Ci rozpoczęcie bieżącego dialogu ze swoim dzieckiem.