Zdrowe odżywianie dzieci - pomagając dziecku dobrze jeść

Ustawienie etapu przyjemnych posiłków

Warto zjeść tyle posiłków w domu, ile tylko będzie możliwe. Regularny posiłek daje Ci i Twojej rodzinie możliwość rozmów i relaksu razem. Pomaga również dziecku w utrzymywaniu pozytywnych relacji z jedzeniem.

 • Pomyśl o rodzinnym stole posiłków jako strefie bez konfliktu, w której każdy przyjdzie na pozytywny czas. Oszczędzić rozwiązywanie problemów i trudne dyskusje na odrębny czas i miejsce.
 • Zachowaj dystanse, takie jak czytanie, zabawki, oglądanie telewizji lub odbieranie telefonu przez inny czas i miejsce.
 • Naucz się i modeluj dobre maniery na tablicach i szacowne zachowanie.

Nie ma więcej zmagań o władzę - ucząc się zaufać wyborom Twojego dziecka podczas posiłków i przekąsek

Większość dzieci samodzielnie koryguje ich niewystarczające, przejadanie się i problemy z ciężarem, gdy walka o władzę jest pobierana z posiłków. Ale najgorsza część dla większości rodziców powstrzymuje się od kierowania wyborem swoich dzieci ('jedz co najmniej jeden kęs warzyw'. 'To' dużo chleba, które jesz. '' Wyczyść talerz '.' No sekund ') Staraj się, aby nie komentować.

Jeśli dziecko pomija niektóre produkty spożywcze, je lekko lub je o wiele bardziej niż chcesz:

 • Sprawdź siebie. Pamiętaj, że Twoje dziecko ma wewnętrzny wskaźnik głodu, który kontroluje ilość jedzenia. Jeśli zastąpisz te sygnały, Twoje dziecko nie będzie mogło dostroić się do tego wewnętrznego pomiaru głodu.
 • Niech dziecko decyduje, kiedy jest w pełni. Możesz przypomnieć dzieci o następnym zaplanowanym posiłku lub przekąskę, mówiąc im, na przykład: 'Możesz jeść tyle, ile chcesz, a następna przekąskę o 4 o' zegar '.

Spodziewaj się buntu, kiedy zmienisz sposób karmienia swojej rodziny. Najpierw dziecko może jeść tylko jeden rodzaj jedzenia, jeść wszystko w zasięgu wzroku lub uparcie nie chce jeść. Na szczęście, nie szkodzi, jeśli dziecko zdecyduje się zjeść zbyt dużo lub pomija posiłek raz na jakiś czas.

Stopniowo Twoje uczucia pokarmowe Twojego dziecka się wyrównują. Zauważysz, że dopóki dostarczysz pożywne wybory, Twoje dziecko będzie jeść zdrową odmianę i ilość jedzenia każdego tygodnia. Spróbuj się zrelaksować, a zobaczysz, że twoje dziecko też się zrelaksuje.

Dostosowywanie podejścia w zależności od wieku dziecka

Karmienie niemowlęcia . Od narodzin, niemowlęta podążają za ich wewnętrznym głodem i pełnościami. Jedzą, kiedy są głodni i przestają jeść, gdy są pełne. Eksperci zalecają, aby noworodki były karmione na żądanie.

Karmienie dziecka w przedszkolu / przedszkolu. , gdy wprowadzasz małe dziecko do nowej żywności, zachęcasz do miłości do różnorodności, tekstury i smaku. Jest to ważne, ponieważ im bardziej przygód dziecko czuje się na temat żywności, tym bardziej zrównoważone i pożywne jego tygodniowe spożycie będzie. Pamiętaj, że kilka razy będziesz musiał okazać nową lub różne potrawy, zanim dziecko będzie Ci się spodobało. to normalne. Najlepszym podejściem jest zaoferowanie nowej żywności w odprężający sposób bez wywierania nacisku na dziecko.

Karmienie nastolatkiem. , gdy dziecko staje się nastolatkiem, ma znacznie więcej możliwości wyboru żywności poza domem. Nadal jesteś odpowiedzialny za zapewnienie zrównoważonych posiłków w domu. Szczególnie ważne są rodzinne posiłki.

Zdrowe odżywianie: pomaganie dziecku ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych

Dzieci mają specjalne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Na przykład:

 • Niemowlęta potrzebują źródła żelaza. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca suplementację żelaza u karmionych piersią niemowląt począwszy od 4 miesiąca życia u niemowląt pełnoletnich i przez 1 miesiąc w wieku przedwczesnym. Stosować żelazozwiększoną formułę (dla niemowląt karmionych formułą). A gdy rozpoczynasz swoje niemowlę na stałych pokarmach, należy złożyć wysokiej zawartości żelaza zboża dla niemowląt i / lub pokarmy dla niemowląt. Niemowlęta potrzebują codziennie suplementu witaminy D. Porozmawiaj z lekarzem o tym, ile i jakie źródła witaminy D są odpowiednie dla Twojego dziecka.
 • Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 16 lat mogą potrzebować dodatku fluorku. Normalne ilości fluorku dodawane do publicznych dostaw wody i wody w butelkach są bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Jeśli dziecko potrzebuje dodatkowego fluorku, dentysta może zalecić suplementy. Używać tych suplementów tylko zgodnie z zaleceniami. I trzymaj je z dala od dziecka. Zbyt dużo fluoru może być toksyczne i może plamić zęby dziecka.
 • Dziewczyny w wieku od 9 do 18 lat potrzebują więcej wapnia i mogą nie mieć wystarczającej ilości wapnia w żywności, którą spożywają.

Uzyskanie pomocy na zwyczaje Twojego dziecka

Jeśli martwisz się o nawyki żywieniowe Twojego dziecka, możesz zadzwonić do lekarza rodzinnego w celu uzyskania pomocy, aby poinformować o działaniach, które możesz podjąć lub skierować do specjalistów, na przykład:

 • zarejestrowani dietetycy , którzy uczą ludzi o odżywianiu lub rozwijają diety promujące zdrowie. Mogą też specjalizować się w doradztwie, aby pomóc w leczeniu problemów związanych z żywnością, w tym zaburzeniami odżywiania.
 • pediatrzy z dziedziny opieki podstawowej , którzy mogą mieć specjalne wykształcenie i doświadczenie w opiece nad dziećmi, którzy mają problemy z jedzeniem.
 • terapeuci lub doradcy , którzy mogą pomóc rodzinie radzić sobie z zaburzeniami odżywiania i zmaganiami z jedzeniem.
 • psychiatrzy , którzy mogą świadczyć usługi doradcze i medyczne.
 • gastroenterolodzy dziecięcy , którzy mogą wykluczyć lub leczyć stan układu trawiennego, co może powodować problem z jedzeniem.
 • endokrynolodzy pediatryczni , którzy mogą wykluczyć lub wyleczyć warunki hormonalne, które mogą prowadzić do problemów z ciężarem.

Zadzwoń do lekarza , jeśli:

 • Twoje dziecko ma poważną zmianę w apetytu lub ciężarze. Może to obejmować zbyt dużo lub zbyt mało, lub zdobycie lub utratę wagi.
 • Zagadnienia związane z jedzeniem sprawiły, że posiłki rodzinne weszły na pole bitwy.
 • Podejrzewasz, że Twoje dziecko może mieć zaburzenia odżywiania, takie jak brak łaknienia lub bulimia.