Wszystko w rodzinie

sierpień. 17, 2001 - kolacja na średnicach ': erica, 14, miesza sos spaghetti, jak jej matka, barbara, krople makaronu w garnku wrzącej wody. Corey, 7, gra ukryć, a jego tata, rufus, łapie Ostatnie fragmenty nocnych wiadomości.

Wreszcie rodzina siada i rozmowa się odbiera. Erica mówi o spotkaniu sportowca olimpijskiego w szkole; Barrara, grafik i rufus, fotograf, nie odrywają się od pracy, zamiast tego delikatnie prowadzą dzieci do dyskusji na temat judo, karate, i karate. Tai chi, quizzing corey i erica o zasługach każdego. Dzwoni telefon, a wszyscy go ignorują.

Jasne jest to, co się dzieje przy tym stole w oakland, calif. Kilka badań, w tym opublikowanych w marcu 2000 roku Archives of family medicine, wskazuje, że dzieci, które jedzą obiad z rodzicami, mają lepszą dietę niż dzieci, które jedzą samotnie lub z dala od domu. P>

Ale coś innego dzieje się, gdy przechodzą kolacje. Dowody wskazują również, że jedzenie razem może powodować, że erica i corey mniej palić, używać narkotyków lub napić się.

Raport opublikowany w zeszłym roku przez radę doradców ekonomicznych prezydenta i oparty na długotrwałym badaniu ponad 12 000 nastolatków w całym kraju, powiedział, że nastolatki, które jadły obiad z rodzicami pięć dni w tygodniu były znacznie bardziej prawdopodobne Aby uniknąć palenia, używania narkotyków, alkoholu, seksu i samobójstwa niż nastolatki, które jedzą same.

Niebawem po opublikowaniu tego raportu, zaledwie tydzień później, ogólnokrajowa ankieta 200 dwunastolatków i 200 rodziców pokazała rodzinną kolację pod wpływem ognia. Co czwarte rodziców zgłosiło w ankiecie, które zleciło YMCA, powiedział, że jedli nie więcej niż cztery posiłki tygodniowo z dziećmi. A naukowcy Harvarda, którzy pisali w studium Archiwa Medycyny Rodzinnej zauważyli, że badania ankietowe od 1990 roku pokazują, że obiad rodzinny 'zniknął w czasie'.

fast food i frustrujące

Powody, dla których spadek rodzinnego kolacji wydaje się oczywisty. Eksperci i rodzice obwieszczają gorączkowe tempo współczesnego życia, dłuższe dni robocze, dłuższe podróże, praktyki piłkarskie i nieustannie brzęczące telefony komórkowe.

Rufus mówi, że 'nie ma wątpliwości', że praca w domu, jak to czyni, ułatwia kolację przy stole. 'Mam pewną elastyczność', mówi. 'Ale rodzice, którzy nie mają tego Elastyczność] znaleźć obiad to fast food i frustrujące. '

Trudne wyzwania, eksperci uzgadniają, że interakcje rodzinne, które odbywają się podczas kolacji mają kluczowe znaczenie dla rozwoju emocjonalnego, społecznego i psychologicznego dziecka.

O rodzicach wokół jednego lub kilku krytycznych chwil w ciągu dnia - budzenie, posiłki, przed snem, po szkole - może chronić dzieci przed złymi wyborami, dając im poczucie, że są kochane i cenione oraz że tam ' Kiedy ktoś się odwraca, kiedy życie staje się trudne. 'Wiemy z badań, że dzieci cenią i uznają siłę i pielęgnowanie rodzinnych posiłków', mówi michael resnick, phD, profesor pediatrii i dyrektor krajowego ośrodka badań nad ciążą, na uniwersytecie minnesota w minneapolis.

Więcej niż odżywianie ma miejsce, gdy rodziny łamią chleb, mówi resnick. '[To] spowolnienie tempa, czas na centrowanie, a czas na sprawdzenie ze sobą'.

Wyciągnięte wnioski

Socjalnie, stół obiadowy oferuje lekcje współpracy, na zmianę i słuchanie różnych punktów widzenia, mówi Mark Goulston, MD, asystent klinicznego profesora psychiatrii na uniwersytecie w Kalifornii w los angeles.

Takie lekcje mogą brzmieć elementarnie, ale mogą też umożliwić Ci późniejszą działalność jako członek zespołu, część rady dyrektorów, część firmy - mówi goulston.

Psychologicznie dzieci korzystają z posiłków jako okazję do obserwowania swoich ulubionych modeli roli. Jak mówią eksperci, jak mama zajmuje rozczarowanie w pracy, czy tata z denerwującym współpracownikiem, może być ważną lekcją w rozwiązywaniu problemów.

'Dzieci naprawdę interesują się naszymi związkami między rodzeństwem, a naszymi relacjami z rodzicami, przyjaciółmi i osobami pracującymi', mówi peter goldenthal, psycholog pediatryczny i rodzinny w Wayne, w pa. 'Szukają psychologicznych modeli, jak dorośli się zachowują.'

Z tego samego powodu, dysfunkcyjne obiady, w których mama i tata robią tylko jęki i narzekania, dostarczają równie silnej wiadomości.

Więcej niż dobrych intencji

Mimo to, coraz więcej rodzin, aby usiąść razem, zajmie więcej niż dobre intencje. Rozważ jedną innowacyjną strategię testowaną przez firmę dallas YMCA. Organizacja uruchomiła program, który pozwolił rodzicom odbierać artykuły spożywcze i czyścić na sucho w lokalnych ys w zamian za przyrzeczenie więcej kolacji.

Ben casey, dyrektor naczelny dallas Y, mówi, że jednorazowy program zakupów daje rodzicom szanse odzyskania 'świętego' czasu, kiedy rodziny mogą się codziennie spotykać.

Tymczasem diamanty mają własny plan. Rufus i barbara z kolei gotują co drugą noc; Rufus zajmuje się większością zakupów spożywczych, a barbara transportuje dzieci do treningów piłkarskich i baseballowych, zazwyczaj trzy razy w tygodniu.

Większość nocy, o 19 po południu, zanim wszyscy będą w domu i gotowi do jedzenia, i to nie jest rzadkie, gdy barbara lub rufus pracują po kolacji, aby nadrobić czas spędzony przy stole. P>

Ale to jest warte. 'Staramy się przedstawić zrównoważony posiłek, ale jest aspekt społeczny', mówi rufus. 'Myślę, że dobry posiłek wyraża miłość do rodziny. Zawsze to czułam. '