Ból stopy: inteligentne sposoby zapobiegania

Najprawdopodobniej będziesz chodził ponad 100 000 mil w ciągu swojego życia. To jak krążenie ziemi cztery razy na równiku. Ale tak ważne, jak stopy, łatwo mi ich zaniedbywać, dopóki nie zaczną się zranić

Możesz zrobić kilka kroków, aby uniknąć bólu stopy. Tutaj siedem sposobów podtrzymywania nóg, więc nadal będą Ci wspierać.

1. Pozostań w zdrowej masie

Twoje nogi mają ciężar całego ciała i im większa jest waga, tym im ciężko pracować.

'Najlepszym sposobem na uniknięcie bólu stóp jest zmniejszenie masy ciała', mówi Paul A. Talusan, MD, asystent kliniczny chirurgii ortopedycznej na uniwersytecie michigan.

Nie musisz nosić dużo ciężaru, aby poczuć uderzenie na nogi i kostki, a zaledwie 20 funtów może zmienić sposób funkcjonowania stopy, zwiększyć siłę na nogi i spowodować ból. / P>

Jeśli ból stóp uniemożliwia ćwiczenie podczas wysiłku związanego ze stratą masy ciała, spróbuj uprawiać sport niski, np. Pływać.

2. Zwiększyć elastyczność

Twoje mięśnie łydek mogą się zaostrzyć, gdy dojdą do głowy, co stawia większy nacisk na kulki stóp.

'Rozciąganie cieląt regularnie może przejść długą drogę w kierunku zapobiegania bólom stóp', mówi talusan.

Zalecamy co najmniej trzy razy dziennie następujący odcinek:

  • Stań za palcami u stóp i obcasów z boku.
  • Powoli opuść piętę i przytrzymaj przez 10 sekund, zanim podniesiesz piętę do pozycji wyjściowej.
  • Powtarzaj od pięciu do dziesięciu razy. Nie zmuszaj pięty dalej, niż chcesz iść, jeśli ruch jest za duży dla obu nóg na raz, wystarczy jedną nogę na raz.

3. Kopnąć twój wysoki pięty

Obcasy mogą uaktualnić strój, ale mogą zmęczyć się na nogi. Jedno badanie wykazało, że trwa tylko 1 godzina i 6 minut noszenia ich w bólu, aby zacząć.

'ściskając nogi w szpilki na palcach, mogą doprowadzić do prania listy schorzeń, od wrastających paznokci, bunsów i pęcherzy, w celu skrócenia mięśni łydek, bólu pleców i zdeformowanych palców u nogi', mówi talusan. 'Gorąco zalecam, aby kobiety nie nosiły ich.'

4. Nosić buty, które pasują

Kiedy po raz ostatni mierzyłeś stopy? Jeśli było to ponad 2 lata temu, istnieje duże prawdopodobieństwo noszenia niewłaściwego buta.

'Niektórzy ludzie nosili ten sam but ze średnią w ciągu ostatnich 30 lat, bo to był ostatni raz, kiedy mierzyli stopy' - mówi Jane andersen, DPM, podiatrista w wzgórzu kaplicy, N.C.

Zmiana kształtu stopy w zależności od wieku i obcisłe obuwie mogą powodować ból pięty, zdeformowane palce, bunje, kornie, kalusie, wrastające paznokcie paznokci i wiele innych bolesnych problemów.

', chyba że kupiłeś dokładnie taką parę, nie dostajesz butów przez Internet - mówi talusan. Zamiast tego przejdź do sklepu z wiedzą sprzedawców i zmierzyć stopy. Pamiętaj o następujących wskazówkach:

  • Ponieważ często masz nogi o różnych rozmiarach, upewnij się, że obie stopy są mierzone i dopasowane do większych rozmiarów.
  • Powinno się znajdować około pół cala przechylenia między najdłużej palcem a butem.
  • Kupuj buty po południu, bo nogi przebiegają przez cały dzień. I nosić skarpetki, które normalnie używasz do tego typu butów.

5. Usiąść podczas przerwy

Siedząc cały dzień jest zły dla zdrowia, ale cały dzień nie jest tak duży.

'najlepiej, kombinacja siedzenia i stania jest najlepsza', mówi talusan.

Jeśli musisz być na nogach przez większość dnia w pracy, zrób swoje przysługę i zerwij podczas przerw. Opowiedzieć się za chęcią prowadzenia obozów podczas obiadu, a zamiast tego zamiast tego zamiast tego zjeść posiłek.

6. Nie przycinaj rogów podczas przycinania paznokci

Głównym źródłem bólu stóp jest wrastające paznokieć, które pojawiają się, gdy krawędź paznokci rośnie do skóry wokół palca. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest cięcie paznokci prostych za pomocą czystych, ostrych nożyczek do paznokci. Nie zaokrągaj narożników, aby dopasować kształt palca.

7. Pobyt uwodniony

Skurcz stopy może nagle i być bardzo bolesny. 'Może powodować kilka rzeczy', w tym odwodnienie lub zaburzenia równowagi w diecie - mówi andersen.

Pamiętaj, aby pić dużo płynów, zwłaszcza podczas ćwiczeń.

Skurcz może być również spowodowany brakiem potasu, więc zjedz jedzenie takie jak banany lub szpinak.