Czy boli moje ramię podczas pracy?

Nie może być atlas, ale ramiona nadal mają dużo wagi. Jeśli nie będzie to dla nich, nie będziesz w stanie rozbić wygranej w domu domu, złapać śnieg z przodu, a nawet grzebać włosami.

Ramiona 'konstrukcja typu' ball-and-socket 'zapewniają duży zakres ruchu, ale kosztem stabilności. Gniazdo barkowe jest w kształcie trójkąta golfowego: dość płaskie na górze, dzięki czemu kula górnej części ramienia może Że niestabilność jest związana z barkiem częściej niż jakikolwiek inny staw w ciele.

Podczas każdego dnia podnosząc ciężary każdego dnia lub każdego miejsca w weekendy, możesz zużywać dużo mięśni, ścięgien i stawów. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój formularz lub technika jest wyłączona. Stres powtarzalny może prowadzić do łez i innych obrażeń, które mogą zabrać Cię na boisko i zostawiać cię w poważnym bólu.

Chcesz być świadoma najczęstszych urazów ramion - jak je zauważyć i co zrobić z nimi.

Uszkodzenie mankietu w obrębie rotatora

Co to jest: rotator jest zestawem czterech mięśni, które siedzą wokół piłki stawu barkowego i umożliwiają ruch ramienia.

Jak można się zranić: sport, który polega na podniesieniu dłoni nad głową - jak pitching w baseball, pływanie freestyle lub motyl, serwowanie w tenisa i podnoszenie ciężarów - może powodować górną część Łopatka do ściska mięśnie mankietowe rotatora. Lekarze nazywają to 'uderzeniami ramion'.

Powtarzający się ruch w sporcie może również przeciążać ścięgna mankietu rotatora. Z biegiem czasu, mogą pękać i zapalić. Lekarze nazywają to zapalenie ścięgna. Jeśli zignorujesz ból i trzymaj się tego klubu lub rakiety tenisowej, ścięgno, które łączy mięśnie mankietowe rotatora z kulą stawu, może ostatecznie zerwać.

Co Ci się wydaje: ból jest głównym objawem obrażenia manki na rotatorze. Ból pogarsza się, gdy podnosisz ramię, a usłyszysz kliknięcie lub rozbrzmiewa dźwięk. Nawet jeśli nie ruszasz się. Obrażenie w obrębie manekina może obniżyć Twój ruch na ramieniu i zmniejszyć siłę.

Leczenie: lekarz może sugerować, aby odpocząć ramię przez kilka dni, a następnie zacznij ćwiczenia od sprężyn i mankietów, aby obszar ten był silniejszy i poprawił się. Nie podnoś niczego ponad poziom ramienia, dopóki nie uleczy się obrażeń. Leki przeciwzapalne lub zastrzyk kortykosteroidowy mogą pomóc obniżyć obrzęk i złagodzić ból.

Jeśli ból i osłabienie nie poprawią się, może być konieczne leczenie fizyczne lub chirurgia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, rodzaj procedury zależy od rozmiaru, typu i lokalizacji łez. W przypadku uzdrowienia obrażenia palca rotatora może trwać kilka lub nawet miesięcy.

Zapobieganie: ćwicz ćwiczenie mięśni osłonki rotatora, aby utrzymać je w dobrym stanie i poprawić zakres ruchu. Uważaj, kiedy grasz w golfa, jak golf i tenisa, które używają tych samych powtórzeń. Raz na jakiś czas włącz swoją grę. I zatrzymaj się, gdy tylko poczujesz ból.

Uszkodzenia stawu kolanowego

Co to jest : staw AC (acromioclavicular) jest miejscem, w którym najdelikatniejsza część łopatki - struktura zwana acromion - spotyka się z obojczykiem. Kiedy więzadła łączące acromion i obojczyki się rozdarty, masz oddzielne ramię.

Jak może się zranić : może dojść do ciężkiego uderzenia w ramię lub upadku na wyciągniętą rękę.

Co poczujesz: Ból w ramieniu. Możesz też zobaczyć uderzenie na ramię, na którym jest oddzielone.

Leczenie: musisz skonsultować się ze swoim lekarzem, jeśli podejrzewasz, że może wystąpić uraz w obrębie stawów. Prawdopodobnie będziesz musiał nosić pasek, aby utrzymać ramię. Lód obszar przez około 20-30 minut co kilka godzin w celu zmniejszenia obrzęku. Przyjmuj acetaminofen lub niesteroidowy lek przeciwzapalny, taki jak aspiryna, ibuprofen lub naproksen, aby pomóc w bólu.

Zapobieganie: ćwiczenia z zakresu ruchu i ćwiczeń wzmacniających. Stopniowo zwiększaj wagę i liczbę powtórzeń, aby wzmocnić ramię.

Przesunięty bark

Co to jest : Skręcone ramię ma miejsce, gdy górna część górnej części ramienia ('piłka') wysuwa się z gniazda. Piłka może przesuwać się do przodu, do tyłu lub do dołu. Zanim się w pełni rozdzieli, ramię może poczuć się tak, jakby zaczynało wychodzić z miejsca, co nazywa się niestabilnością. Kiedy ramiona wypuszczają się tylko z gniazda, lekarze nazywają to 'subluksacją'.

Jak może zostać ranny : Silne uderzenie na ramię w boisko do piłki nożnej lub lodowisko można popchnąć piłkę z gniazda. Możesz też ruszać ramionami, jeśli obrócisz ramię za daleko, np. Gdy jesteś w siatkówce.

Co poczujesz: Czujesz, kiedy ramię wyskakuje z miejsca. Pop nastąpił po intensywnym bólu. Może również obrzęk, posiniaczenie i osłabienie ramienia.

Leczenie: Nie pozwól nikomu pracować na ramieniu, chyba że jesteś pewny, że są przeszkoleni i mają doświadczenie w tym. W przeciwnym razie może to pogorszyć sytuację, zamiast tego skonsultować się z lekarzem, który może dać ci Lekarstwa uspokajające lub bólowe, przed delikatnym przesuwaniem kości górnej do jej gniazda. Będziesz musiał trzymać ramię jeszcze przez kilka tygodni w procy.

Jeśli ramię jest uparte i nie będzie wracać na miejsce, może zajść potrzeba operacji, aby przenieść staw. Operacja może również naprawić uszkodzone więzadła lub ścięgna w ramieniu.

Zapobieganie: poproś lekarza, aby zobaczyć, kiedy i ile możesz użyć ramienia. Po całkowitym wyleczeniu, może sugerować, że zaczniesz ćwiczyć ramię, aby zachować elastyczność. Powoli dodawać ciężary i paski oporu, aby zwiększyć siłę ramienia, jeśli lekarz lub fizykoterapeuta zgadza się.

Jeśli ramię zostało wcześniej usunięte, zdejmij się z zajęć sportowych lub innych, dopóki lekarz nie będzie w stanie powrócić. To może potrwać kilka tygodni. Każdy, kto miał dyslokację, ma duże szanse na powtórzenie tego wydarzenia, jeśli grasz w kontakt z zabawą, a twój lekarz powróci do tego, założysz ramiona na ramiona lub inny sprzęt ochronny.