Szczotkowanie produktów stomatologicznych

Sześćset lat temu imperator chińczyków osadził szczeciny w uchwycie kości i wykorzystał wynalazek do czyszczenia zębów. Jedną wadę? Szczecina była wysoka, a cała rodzina musiała użyć tej samej szczoteczki do zębów. Chłopak, czasy się zmieniają.

Teraz średnie półki supermarketów mają nieograniczone możliwości - z szeregu szczotek (ręcznych, elektrycznych, dużych, małych, z klamerkami), do specjalnych nici dentystycznych, flosserów elektrycznych, płynów do płukania jamy ustnej, środków do zębów (pasta do zębów) i Każdy wiewiórka, bielenie, ochraniacz na usta i dziwne urządzenie, które można sobie wyobrazić. To wygląda jak firma drogowa Maraton !

Więc co to jest 'hip' i 'co to za hype?'

Szczoteczki do zębów

'Najlepsza szczoteczka do zębów jest najlepsza dla ciebie', mówi Kimberly A. szkodzi, DDS, rzeczniczka rzeczniczki amerykańskiego stowarzyszenia dentystycznego (ADA) i dentysta w prywatnej praktyce w Farmington, minn. 'Dentystom zaleca się jednak użycie miękkiej szczoteczki do zębów, fluorowanej pasty do zębów i nici dentystycznej, wystarczy.'

Wielu dentystów zaleca miękką szczoteczkę do zębów. 'Ciężkie mogą zużywać szkliwo', ostrzega ostrzegawcze, ale zauważa, że ​​pacjenci czasami mówią jej, że czują, że są coraz lepsi zębami za pomocą twardszej szczoteczki do zębów.

Jeśli chodzi o wszystkie nowo rozwlekłe kanciaste szczeciny, gordon L. douglass, DDS, sakramento, calif., Periodontolog, mówi, że większość szczoteczek do zębów ma na końcu długie szczeciny. Zaleca dobranie właściwej wielkości główki szczoteczkowej do jamy ustnej - jeśli jest zbyt mocno wbity w nią, nie można dostać się do tylnych zębów skutecznie. 'Średnie jest najlepsze', mówi.

Niektóre szczoteczki do zębów mają obszar wykrywania, który zmienia kolor, gdy konieczna jest wymiana szczoteczki do zębów. 'Możesz patrzeć tylko na szczoteczkę', szkodzi przedsięwzięciom. 'Jeśli szczeciny są zgięte lub zwinięte, nadszedł czas na nowy. Zwykle co trzy miesiące lub mniej jest najlepsze ', mówi douglass:' jeśli twoja pędzel jest zwinięta, zbyt mocno się zacina. '

Mówienie o szczotkowaniu, jeśli jesteś w pewnym wieku, prawdopodobnie nie szczotkuje się nieprawidłowo. Pamiętaj, jak twoja matka kazała pędzić 'w górę iw dół'? Myśleliśmy, że stymulowanie dziąseł przez szczotkowanie ich było dobre ', mówi douglass. 'Teraz studia naukowe pokazują, że należy umieścić szczoteczkę, w której zęby i dziąsła spotykają się, a następnie używają ruchów tam iz powrotem lub ruchów obrotowych nad samym zębem tak - tam iz powrotem!

Jeśli chodzi o te szczoteczki do zębów - elektryczne lub ręczne - które przychodzą z postaciami z kreskówek, jeśli sprawią, że będziesz pamiętać o szczotkowaniu lub wydłużeniu czasu spędzonego wokół szczotki, szkody są dla nich wszystkimi; Dzieci takie jak oni! To samo dotyczy tych szczotek z dużymi, masywnymi uchwytami. Dzieci i ludzie z artretyzmem łatwo je trzymać.

pasta do zębów

'nie wycieraliśmy już próchnicy', mówi krzywdy ', więc zaleca się fluoryzowaną pastę do zębów (nawet w miastach z fluorowaną wodą). Nawet starsze osoby, które mogły mieć noszone powierzchnie, mogą mieć wnęki '. Z biegiem czasu wyjaśnia, że ​​fluorek wchłania się i wzmacnia zęby, chociaż może być osadzany na powierzchni zęba tylko przez jedną lub dwie minuty za jednym razem. P> 'Pacjent jest inny', mówi harms - 'dla niektórych wrażliwa pasta do zębów może zapobiegać bólom ust - działa', inni ludzie mają tendencję do szybkiego tworzenia kamienia nazębnego, a dla nich krzywda mówi o kontroli kamienia nazębnego To pomoc, nie szum.

Co z wybielaniem? Szkody wyjaśnia, że ​​istnieją dwa rodzaje wybielania, łagodne materiały ścierne w celu usunięcia plam i tych z wybielaczem, aby zdjąć głęboki odbarwienie. '(Wybielanie) pasty do zębów nie są na twoich zębach wystarczająco długie, aby wybielać, ale można usunąć niektóre plamy', mówi. Douglass odrzuca obawy, że wybielanie pasty do zębów może być zbyt ścierne. 'Większość z nich ma niską ścierność i zawiera postać nadtlenku' - mówi.

Jeśli chodzi o wybielacze w ogóle, w tym te stosowane przez dentystów, duglas oświadcza, że ​​wydają się być w porządku. Szkoda zaleca spotkanie z dentystą przed użyciem bez recepty, aby upewnić się, że zęby są wolne od pęknięć lub odsłoniętych powierzchni korzeni. 'Jeśli dziąsła podrażnisz, przestań używać tego produktu', mówi douglass.

Oba stomatology miały taką samą reakcję na temat nicieni: 'nie dbamy o to, co używasz, po prostu użyjcie trochę!' Szkodzi zauważa, że ​​ludzie mogliby osiągnąć tak duże postępy w zdrowiu zębów, - lub w ogóle.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów dentystycznych, zaleca sprawdzenie opakowań z flossem dla zatwierdzenia ADA, co oznacza, że ​​produkt został przetestowany niezależnie i jest bezpieczny i skuteczny.

Zęby niektórych osób są bardzo wąskie, a ci ludzie powinni używać cienkiej teflonowo powlekanej taśmy. Zazwyczaj douglass mówi, że lekko woskowana lub niewzruszona nici dentystyczna jest lepsza - gdy przestrzeń pomiędzy zębami staje się naprawdę czysta, Robi hałas 'squeaky czysty!' On yelps.

A co z tymi małymi szczotkami, które przechodzą między zębami? 'Są dobre dla pacjentów z przestrzenią między zębami lub obszarem z przestrzenią pomiędzy', mówi harms.

Płukanki

Douglass twierdzi, że płyn do płukania jamy nie zabija wszystkich bakterii powodujących choroby dziąseł. Przyznaje jednak, że płyny do płukania jamy ustnej zawierające olejki eteryczne mogą spowolnić powstawanie płytki nazębnej - te niezwykle skuteczne, ścisłe dzianiny współpracujących bakterii, które mogą pokryć zęby i powodować rozpad.

'każde małe pomaga', mówi douglass. 'Płukanie olejem ze skóry z olejkami z olejków eterycznych lub nawet zwykłą wodą po szczotkowaniu i noszeniu nici może nieco złagodzić płytki nazębne, chociaż płukanie nie zastępuje szczotkowania i noszenia nici dentystycznej.'

Przypomina szkodę: 'co 24 godziny pojawia się nowa uprawa zarazków'. Ostrzega również, że należy spłukać ilość czasu podaną na etykiecie. Ostatnia rada. Amerykańska uczelnia periodontologii twierdzi, że nadużywanie może powodować 'szorstką, śmierdzącą tkankę, która jest gorsza niż to, od której oddech jest już podobny'.

produkty różne

Dentystowie często przepisują ochronę ust, aby ustabilizować szczękę u osób, które zmarzają zęby w nocy. Strażnicy ogólni są dostępni w aptece, a nakazane koszty mogą kosztować setki dolarów. 'Nie chciałbym traktować tego samodzielnie' - mówi harms - 'niesamowite jest to, że Twoja siła może wywierać na zęby. Specjalnie zmierzone osłony mogą zapobiegać powstawaniu innych problemów przez równomierne rozlużnienie zębów '.

Nawilżacze - mówi douglass - mogą być również przydatne dla osób o szczególnych potrzebach, takich jak mostki, szelki lub rozległe problemy z gumą, takie jak głębokie kieszenie. 'Twój higienista dentysta może ci powiedzieć, czy jest to dobra inwestycja', mówi.

Mówiąc o inwestycjach, jak możemy najlepiej spędzić dolary dentystyczne? 'Zapobieganie, profilaktyka, prewencja', szkodzi mu. Pędzel, nici dentystyczne i dentystę - mówi.

Pozostała reszta jest opcjonalna, chociaż prace nadają się do dokładnego dostrojenia elektrycznych szczoteczek do zębów i automatycznych urządzeń do płukania, aby ułatwić ich manipulowanie. Ostatecznie szkodzi, naukowcy odkryją sposób na złamanie tablic i uczynić wszystkie te gizmos lepszym.

'Problem polega na tym, że wszyscy mamy tylko pewną ilość czasu, aby spędzić na zębach, jeśli masz sześć urządzeń siedzących, możesz użyć wszystkich sześciu, ale nadal zajmujesz tylko pięć minut Czasu '.

Przynajmniej nie jesteś w starożytnej Chinach z kimś czekającym w kolejce, by użyć szczoteczki do zębów!