Porady dentystyczne dla młodszego uśmiechu i wyglądu

Twoje usta są czymś więcej niż tylko uśmiechem. To także brama do ogólnego stanu zdrowia. Utrzymanie tej czystości w bramie może sprawić, że będziesz zdrowsza dłużej i będzie młodsza.

'Tak jak białe, proste zęby przekazują młodość, uśmiech z zakrzywionymi, odbarwionymi, zużytymi lub brakującymi zębami wiąże się ze starczym wyglądem' - mówi Edmond Hewlett, profesor dentystycznego dentysty w uniwersytecie UCLA, 'Powiedzenie' w zębach ', używane do opisywania starszych osób, odzwierciedla fakt, że choroba dziąseł powoduje, że dziąsła ustępują, a zęby wydawać się dłużej w wyniku'.

Utrzymanie młodzieńczego usta sprowadza się do dwóch prostych, sprawdzonych i praktycznych kroków:

  • Szczotka i nici dentystyczne codziennie
  • Patrz stomatolog co pół roku
'Poświęcić czas na szczotkowanie i floss jest tym, czego potrzebujesz', mówi antagonista M. iacopino, DMD, phD, dziekan wydziału stomatologii w kanadyjskim uniwersytecie manitoba, profesor stomatologii odbudowowej oraz amerykański rzecznik stowarzyszeń stomatologicznych . 'Szczotkowanie, noszenie nici dentystycznej i chodzenie do dentysty jest tak łatwe, nie jest drogie, a każdy powinien to robić'.

Co cię zatrzymuje?

'Ludzie nie traktują zdrowia jamy ustnej', mówi samuel niski, DDS, MS, prezes amerykańskiej uczelni periodontologicznej i emerytowany profesor zwyczajny na uniwersytecie w florida.

'wyglądają poważnie, a uśmiech jest priorytetem, ale ludzie nie myślą o ich dziąseł. Szczotkowanie wymaga czasu, a używanie nici dentystycznych jest jednym z najtrudniejszych nawyków. Tylko 25\% osób jest nici dentystycznych i nie sądzę, że ludzie widzą korzyści ', mówi nisko, który szacuje, że trwa od dwóch do trzech minut dziennie, aby dobrze nici, ale' w dzisiejszych czasach ludzie są kruszeni na czas '. Akcjonariuszem firmy florida probe corporation, firmy zajmującej się technologiami stomatologicznymi.

Wygląda na bok, jest inny powód, aby poświęcić czas na opiekę stomatologiczną, jeśli nie, to może mieć wpływ na Twoje zdrowie.

Zapalenie, choroba przyzębia

Zapalenie może się zdarzyć, gdy bakterie i resztki, takie jak kawałki żywności, wchodzą do naczyń krwionośnych wokół zębów. Zapalenie jest odpowiedzią twojego ciała na takich najeźdźców, a jeśli to się powtarza, możesz zakończyć długotrwałe (przewlekłe) zapalenie.

'usta są jednym z głównych czynników wpływających na wysoki poziom zapalenia w ciele', mówi iacopino, który konsultował się z colgate i johnson &Johnson.

Przewlekłe stany zapalne związane są z chorobami przewlekłymi, w tym chorobami serca, cukrzycą, zapaleniem stawów i chorobą alzheimera. 'Nie jest jasne, czy zapalenie powoduje takie choroby lub czy jest markerem innej przyczyny. Ale w każdym razie, to nie jest dobry znak.

Wtedy jest choroba przyzębia, która dotyka 80\% Amerykanów, spowodowana przez rozległe gromadzenie się bakterii wzdłuż dziąseł i zębów. Choroba przyzębia jest najczęstszą przyczyną utraty zębów.

Powstawanie bakteryjne, zapalenie, próchnica zębów i choroba przyzębia zdarzają się cicho i powoli. To dlatego tak wielu ludzi nie wie, co się dzieje.

Kiedy wykonywane są konsekwentnie i prawidłowo, szczotkowanie i używanie nici dentystycznej zmniejsza bakterie lub gromadzi płytki nazębne. Co pomaga zapobiec zapaleniu i chorobie dziąseł.

wybarwione zęby

Palenie i picie, szczególnie czerwone wino i kawa, może plamić zęby i wpłynąć na to, jak wyglądasz.

Wybielanie zębów - bez recepty i biur dentystycznych - stało się coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych i często jest reklamowane jako sposób na wygląd i poczucie młodości.

Eksperci twierdzą, że chociaż sztuczne wybielanie może czasami poprawić uśmiech, wciąż potrzebujesz jednolitego szczotkowania, używania nici dentystycznej i rutynowej pielęgnacji stomatologicznej, aby mieć długotrwały wpływ na wiek.

Oczywiście, musisz zrobić coś więcej niż pędzel, nici dentystyczne i zobaczyć dentystę, aby pozostać młodym. Cały twój styl życia ma znaczenie. 'Jeśli chcesz spowolnić starzenie się zegara, wystarczająco dużo snu, zdrowej diety, ćwiczeń i utrzymywania poziomu zapaleń są kluczowe', mówi iacopino.

Hewett zgadza się. 'Faktem jest, że nie ma żadnych skrótów do uzyskania zdrowego stylu życia, a zdrowie jamy ustnej nie jest wyjątkiem', mówi.