Przegląd leczenia grzybicy

Pleśniawka to zakażenie drożdży, które może rozwinąć się w jamie ustnej i gardle oraz na języku. Pleśniawka jest najczęściej spotykana u noworodków, niemowląt i starszych osób, ale może wystąpić w dowolnym wieku. U zdrowych niemowląt i niemowląt pleśniawka zazwyczaj nie jest poważnym problemem, łatwiej jest leczyć i leczyć

Z wyjątkiem najłagodniejszych przypadków należy stosować drożdżówkę w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się infekcji. Są standardowymi lekami przeciwgrzybiczymi, które spowalniają wzrost drożdży. Pleśniawka jest najczęściej potraktowana lekami stosowanymi bezpośrednio do dotkniętego obszaru (miejscowo) lub połyka (doustnie).

Mączka drobna

U dorosłych, łagodne przypadki pleśniawki mogą wyczyścić się z prostym leczeniem, które można wykonać w domu. Leczenie to zwykle wymaga użycia płukania zębów lub grzybic przeciwciałami przeciwgrzybiczymi. Leczenie trwa zazwyczaj około 14 dni.

Drobnokomórka u niemowląt jest zwykle leczona miejscowymi lekami aż do co najmniej 48 godzin po ustąpieniu objawów.

umiarkowany lub ciężki poudnia

Poważniejsze infekcje dróg oddechowych, które rozprzestrzeniły się przełyku, są leczone doustnym lekiem przeciwgrzybiczym. Można także stosować miejscowy lek przeciwgrzybiczy.

W przypadku poważnych zakażeń może wymagać okresu leczenia dłuższego niż 14 dni.

Trwały lub nawracający pleśniawko

Trwałe lub nawracające przypadki pleśniawki mogą:

  • Trzeba być leczona dwa razy, dopóki objawy nie ustępują.
  • Wymagają leczenia zarówno doustnymi jak i miejscowymi lekami przeciwgrzybiczymi.

Osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą potrzebować lekarstw przeciwgrzybickich w sposób ciągły, aby zapobiec infekcjom dróg oddechowych.

Bardzo ważne jest, aby pozbyć się jakichkolwiek źródeł infekcji lub drapieżnik będzie nadal wracał. Boil zabawki, smoczki, butelki i inne przedmioty, które dziecko może włożyć do ust. Lub umyć przedmioty w ciepłej, mydlanej wodzie.

Ważne jest, aby leczyć warunki, które powodują, że są bardziej narażone na drapanie, takie jak cukrzyca, wirus HIV / AIDS lub nowotwór. Więcej informacji można znaleźć w sekcji zapobiegania.