Zapobieganie chorobie dziąseł, gdy jesteś narażony na choroby serca

Jeśli pacjent jest zagrożony chorobą serca lub ją już ma, dobra higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, może to wydawać się dziwne, ale choroba dziąseł wydaje się być związana z problemami sercowo-naczyniowymi, takimi jak ataki serca i udary mózgu.

Jak można utrzymać zdrowie dziąseł - a może serce? Tutaj znajdziesz fakty.

Choroba dziąseł i choroba serca

Cztery na 5 osób w Stanach Zjednoczonych mają chorobę dziąseł lub choroby przyzębia. Jest to spowodowane gromadzeniem się bakterii w ustach, zapalenie dziąseł jest łagodną formą, zapalenie przyzębia jest cięższe, może uszkodzić kości i powodować utratę zębów.

Czy choroba dziąseł powoduje choroby serca? Badania wykazują, że osoby z chorobą dziąseł są prawie dwukrotnie częściej chorobą wieńcową. Oczywiście te badania nie wykazują, że choroba przyzębia jest bezpośrednią przyczyną chorób serca. To może się zdarzyć, że ludzie, którzy nie dbają o zęby mają zły styl życia na ogół, co prowadzi do zwiększonego ryzyka chorób serca.

Ale niektórzy eksperci uważają, że bakterie z ust mogą dostać się do krwi i przyczyniają się do zablokowanych tętnic. Te bakterie mogą również powodować zapalenie w całym ciele. Gdy tętnice pęcznieją, stają się węższe i podatne na zatykanie się.

Jeśli jest się zagrożonym chorobą serca, warto rozważyć jej bezpieczne postępowanie:

Rozpoznawanie oznak problemów z gumą

Co warto oglądać?

  • Obrzęk śluzowy, czerwony, bolesny lub krwawiący
  • Co powoduje, że zęby wyglądają dłużej niż dawniej
  • wrażliwe lub luźne zęby
  • Bolesne żucie
  • Przewlekły zły oddech lub zły smak w ustach

Jeśli masz jakiekolwiek z tych objawów, nie ignoruj ​​ich. Zaplanuj spotkanie z dentystą lub periodontologiem, aby je wymeldować.

Pędzel prawidłowo

Szczoteczka do zębów jest jedną z najlepszych broni, jaką mamy przeciwko chorobom dziąseł. Pomaga wyczyścić płytkę nazębną, lepką kombinację bakterii, kwasów i kawałków żywności. Ale wiele z nas nie szczotkuje dobrze możemy pominąć kilka dni, nasza technika może być zardzewiała (czy to w górę iw dół? Okólnik? Ani?), Albo w błędnej próbie dokładności, Myjemy zęby, jakbyśmy wyremontowali meble. Które mogą wyrwać dziąseł, pogłębiającą się chorobę dziąseł.

Amerykańskie stowarzyszenie stomatologiczne (ADA) zaleca delikatne pędzle pod kątem 45 stopni przy krótkich, bocznych pociągnięciach. Zrób to dwa razy dziennie. Nie bądź zły o tym, aby zapytać dentysty lub higienistę o odświeżenie podczas kolejnego spotkania. Dobra szczoteczka do zębów zatwierdzona przez ADA może również pomóc usunąć niektóre z przypuszczań.

Floss regularnie

Wstrzykiwanie pozbywa się bakterii i płytek między zębami, w których szczotki nie mogą sięgnąć, a to jest ważne dla zdrowia kłaczków, a to jest jedno z tych rzeczy, które wielu z nas wie, że powinniśmy zrobić, ale nie. Jedna ankieta wykazała, że ​​codziennie tylko połowa Amerykanów stosuje nicienie.

Jeśli codziennie nic nie piszesz, nadszedł czas na drugą połowę. Znowu poproś dentysty lub higienistę o wskazówki. Bądź delikatny - energicznie cięcie na dziąsła sprawi, że sprawy będą gorsze. Jeśli masz kłopoty z utrzymaniem nici dentystycznej, może to ułatwić proste urządzenie zwane opatką na flossa.

Używaj antyseptycznego płynu do płukania jamy ustnej

Jeśli masz problemy z gromadzeniem się bakterii w jamie ustnej, spłucz codziennie antyseptycznym płynem do płukania jamy ustnej. Pomaga zabić bakterie powodujące chorobę dziąseł i złe oddechy.

Wyczyść zęby co sześć miesięcy

Regularne czyszczenie i chirurgia stomatologiczna są kluczowe dla każdego - a zwłaszcza dla osób zagrożonych chorobami serca. Czyszczenie utrzymuje płytki nazębne i kamień nazębny pod kontrolą. Jeśli zakończysz rozwój choroby dziąseł, Twój dentysta złapie go wcześnie.

Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają czyszczenie dentystyczne dwa razy w roku. Niektórzy ludzie potrzebują ich częściej. Poproś swojego dentysty lub higienisty, co mu zaleca.

przestań palić

Jeśli nie palisz, świetnie, ale jeśli to zrobisz, nadszedł czas na próbę - lub inną próbę - po opuszczeniu. Prawdopodobnie wiesz, że palenie jest złe dla twojego serca. Może nie wiesz, że palenie jest jedną z głównych przyczyn choroby dziąseł; Palenie powoduje również, że istniejąca choroba dziąseł jest gorsza. Ludzie, którzy palą, są do siedmiokrotnie bardziej narażeni na utratę kości w szczęce. Palenie może nawet uniemożliwić skuteczne leczenie chorób dziąseł.

Zapytaj o antybiotyki przed operacją

Niektórzy ludzie z poważnymi problemami serca potrzebują antybiotyków zanim otrzymają jakiekolwiek zabiegi doustne - w przypadku choroby dziąseł lub cokolwiek innego. czemu? Zmniejsza ryzyko bakterii z ust do krwiobiegu i powoduje infekcję serca, nazywane zapaleniem wsierdzia.

ten środek ostrożności dotyczy tylko osób z określonymi warunkami. Jeśli masz problemy z sercem i potrzebujesz chirurgii stomatologicznej, zawsze pytaj swojego dentysty lub kardiologa

Dbać o inne problemy medyczne

Choroba serca nie jest jedynym stanem związanym z chorobą dziąseł.Inne badania wykazały, że cukrzyca zwiększa ryzyko wystąpienia zapalenia przyzębia, z kolei choroby dziąseł wydają się pogarszać poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą - a cukrzyca może pogarszać serce Choroba układu oddechowego, osteoporoza i choroba Alzheimera - zdrowie jamy ustnej może wiązać się nie tylko z twoim sercem, ale z ogólnym stanem zdrowia. Skupienie się na jednym problemie medycznym, a pozostawienie innych osób nie działa. Dobra ogólna opieka medyczna i stomatologiczna - a także zgodna z zaleceniami twoich dostawców usług medycznych - może mieć daleko idące korzyści.

Powiedz swojemu dentysty i lekarzom o wszystkich stosowanych lekarstwach i suplementach diety

Nie zdajesz sobie sprawy z tego, ale niektóre z Twoich codziennych leków mogą przyczyniać się do choroby dziąseł. Niektóre leki przeciw cukrzycy, alergie, depresja, bóle i wysokie ciśnienie krwi mogą mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej. Jeśli twój dentysta i zespół opieki zdrowotnej są świadomi wszystkich przyjmowanych leków, będziesz mniej narażony na problemy.

żyj w zdrowiu

Spróbuj zjeść dobrze zbilansowaną dietę. Nie ma magicznego jedzenia, które leczy chorobę dziąseł, ale uzyskanie wystarczającej ilości wapnia i witamin w diecie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia przyzębia, należy również starać się zrelaksować i obniżyć poziom stresu w swoim życiu. Hormony stresowe, takie jak kortyzol Powoduje zapalenie w całym ciele - co jest szkodliwe dla dziąseł i Twojego serca

Zbuduj zespół medyczny

Kiedyś traktowaliśmy zdrowie serca i zdrowie stomatologiczne jako stosunkowo niezwiązane. Teraz lepiej wiemy. Jedynie ciało jest pojedynczym organizmem. Jeśli masz chorobę serca, najlepiej dentysta lub periodontolog powinien współpracować bezpośrednio z kardiologiem. Myśl o nich jako członkowie zespołu medycznego. Jeśli możesz współpracować z nimi i opracować plan leczenia, musisz być zdrowszy - na wiele sposobów niż można by oczekiwać.