Szczotkowanie i wcieranie zębów dzieci

U dzieci zęby powinny być czyszczone, jak tylko się pojawią. Począwszy od wczesnego dziecka, przyzwyczai się do codziennej rutyny. Miękki szmatka owinięta wokół palca może zastąpić pędzelek, gdy zęby pojawią się po raz pierwszy. Zapytaj swojego dentysty, kiedy powinieneś przejść na szczoteczkę do zębów. Niektórzy stomatologowie sugerują, że czekają, aż wyjdą cztery zęby z rzędu; Inni polecają poczekać, aż dziecko ma 2 lub 3 lat.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć animowaną demonstrację w odpowiedni sposób, aby pędzić.

Oto kilka wskazówek dotyczących dbania o zęby dziecka:

  • Wybierz małą, dziecięcą, miękką szczoteczkę do zębów. Przez kilka minut pędzel w ciepłej wodzie, zanim szczotkowanie może zmiękczyć szczeciny.
  • Zarówno amerykańskie stowarzyszenie stomatologiczne, jak i amerykańska akademia pediatrii zalecają stosowanie ilości pasty do zębów fluorkowej wielkości ziarna ryżu, gdy tylko pojawi się pierwszy ząb dziecka. Możesz ukończyć kwotę grochu, Dziecko zmienia się na 3 lata.
  • Wyszczuplaj zęby dziecka dwa razy dziennie rano i tuż przed snem, spędzaj 2 minuty na szczotkując, koncentrując się na dobrej części tego trzonu trzonowego, jest to obszar, w którym często rozwijane są wnęki.
  • Wymień szczoteczkę co 3 lub 4 miesiące, lub wcześniej, jeśli objawy uszkodzenia są widoczne. Nigdy nie używaj szczoteczki do zębów z innymi.
  • Rozpocznij tresowanie zębów dziecka raz dziennie, gdy tylko dwa zęby się otarżą. Używanie nici dentystycznych lub szpilki zamiast zwykłej nici strunowej może być łatwiejsze zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.
  • Po tym, jak dziecko ma 6 lat, płukanie fluorem może zapobiegać wnękom. Zapytaj swojego dentysty, który produkt ma rację.
  • Zapytaj swojego dentystę o zapotrzebowanie na fluor fluoroza w Twoim dziecku, jeśli Twoja woda pitna nie jest fluorowana, mogą być potrzebne suplementy fluorku lub fluorki.
  • Zapytaj swojego dentysty o szczeliwo dentystyczne. To są cienkie, plastikowe bariery ochronne, które wypełniają powierzchnie do żucia zębów tylnych, chroniąc je przed próchnicą zęba.

Kiedy dzieci powinny szczotkować i chusteczki?

Większość dzieci nie ma koordynacji w celu szczotkowania lub opatrywania zębów samodzielnie, aż do wieku 6 lub 7. aż do tego czasu, pamiętaj, że najlepszym sposobem na uczenie dzieci, jak pędzić zęby, jest prowadzenie przykładu. Pozwalając dziecku na przyglądanie się, jak pędzisz zęby, naucza znaczenie dobrej higieny jamy ustnej.

Jak bezpieczny jest fluor dla mojego dziecka?

Fluorek jest bezpieczny dla dzieci. Fluor jest naturalnym minerałem, który chroni i wzmacnia zęby przed powstawaniem wnęk. Użycie go wcześnie w życiu dziecka zapewni dodatkową ochronę przed zębami, dowiedz się, czy woda z kranu zawiera fluor, dzwoniąc do lokalnego urzędu ds. Wody, jeśli woda z kranu nie zawiera fluoru, poproś dentysty o to, Dodatek fluorku.

Czy filtry kranów domowych usuwają fluorek?

Istnieje wiele odmian filtrów wody. Niektóre filtrują fluor; Inni nie. Skonsultuj się z producentem filtru zakupionego lub zanurz go w laboratorium, które przeprowadza takie testy.

Czy ma znaczenie, jaką pastę do zębów używa moje dziecko?

Wielokrotne pasty do zębów dla dzieci są smakowe z upodobaniami dla dzieci, aby zachęcić do szczotkowania. Wybierz ulubione dziecko. (ADA), co oznacza, że ​​pasta do zębów spełnia kryteria ADA dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności, a następnie przeczytać etykietę producenta. Niektóre dzieci z zespołem zębatym nie zaleca się w określonym wieku.

Czy moje dziecko może używać płynu do płukania jamy ustnej?

Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się płukania płuc u dzieci, które nie są w stanie spłukać i spłukiwać - umiejętności, które wystąpiły w wieku 6 lat u starszych dzieci, a płukanie jamy fluorem może zapobiec próchnicy i próchnicy zębów, oprócz szczotkowania i używania nici dentystycznej. Spłukiwanie po posiłku wodą pomoże również usunąć niektóre większe ilości żywności, które pozostają na lub między zębami

Kiedy moje dziecko powinno zacząć widzieć dentystę?

Generalnie zaleca się, aby dziecko było widywane przez dentysty w wieku 1 lub w ciągu 6 miesięcy od przybycia pierwszego zęba, co pozwala dentysty na sprawdzenie zębów w przypadku nieprawidłowości i porady rodziców o prawidłowych metodach szczotkowania I odpowiedniej diety.

Zęby dzieci pojawiają się w różnych momentach. Sprawdź ten wykres, aby dowiedzieć się więcej.