Wskazówki dotyczące farmacji i leków

Wszystkie leki sprzedawane w Stanach Zjednoczonych można podzielić na dwie kategorie:

  • Leki na receptę wymagające sprzedaży leku na receptę
  • leki bez recepty lub bez recepty, które nie wymagają recepty od lekarza

Lekarstwa na receptę są na ogół silniejsze niż te sprzedawane bez recepty (OTC) i mogą mieć poważne skutki uboczne, jeśli są niewłaściwie wykorzystane. Dlatego te leki są sprzedawane wyłącznie pod kierunkiem lekarza, które są zapisywane na receptę przez lekarza, a następnie sprawdzane przez sprzedawcę, podwójnie sprawdzone, zapakowane i sprzedawane przez farmaceutę. Twoje leki i potencjalne skutki uboczne leku.

Powinieneś używać tylko jednej apteki do wypełnienia recept. W ten sposób będziesz miał jedno, kompletne źródło wszystkich lekarstw. Farmaceuty będą częściej zbierać potencjalne interakcje między nimi i skontaktuj się z lekarzem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dotyczy to zarówno leków OTC, jak i leków na receptę.

Podczas wypełniania recepty w aptece należy wykonać następujące czynności:

  • Twój farmaceuta musi mieć te same informacje, co lekarz prowadzący lekarstwa i wcześniejsze reakcje (znowu nie ma zbyt banalnych reakcji)
  • Jeśli są dzieci w domu, pamiętaj, aby poprosić o pokrywki odporne na dziecko.
  • Jeśli nie ma dzieci w domu, farmaceuta może mieć możliwość łatwego otwierania powiek. Jeśli masz dzieci odwiedzić, umieść leki poza zasięgiem.
  • Jeśli lek jest płynny, przynieś przyrząd pomiarowy do recepty - zazwyczaj miarki łyżeczkę lub medyczną strzykawkę. Nie ufaj woluminu swojej łyżeczki domowej lub możliwości odgadnięcia.
  • Dowiedz się, jak leki należy przechowywać. Większość osób opuszcza swoje leki w swojej szafce w łazience. Jest to najgorsze miejsce w domu dla pigułek, ponieważ wilgotność w łazience może sprawić, że łatwiej je rozbić. Inne leki muszą być schłodzone. Dowiedz się o twoim przed opuszczeniem sklepu z narkotykami.
  • Przed opuszczeniem apteki sprawdź także, czy leki są zgodne z zaleceniami lekarza. Przeczytaj instrukcje dotyczące przyjmowania leków, które są zgodne z zaleceniami lekarza, prosząc farmaceuty o wszelkie pytania Mieć.
  • Jeśli przypadkowo użyjesz lekarstwa lub substancji, która nie jest przeznaczona dla Ciebie, zadzwoń do centrum kontroli trudu w 800-222-1222 lub zadzwoń pod numer 911. zachowaj te numery w razie nagłej potrzeby.