Gry komputerowe z korzyścią dla zdrowia, korzyścią dla mózgu i innymi

Cynthia whitehead jest wyrazem osoby. Prawnik, który opracowuje projekt ustawy o ochronie środowiska i rozwoju, 60-latek z Oakland, calif. Regularnie opodatruje swoją lewą półkulę - stronę mózgu odpowiedzialną w większości za język i analizę. Więc kiedy jej poziom stresu wzrasta, zwraca się do bejeweled, gra komputerowa, z ulgą.

'Czuję, że wchodzę w rowek', mówi. 'Mój nieprzytomny umysł przechodzi nad nim i działa z nim, czuje się jak ćwiczenie mięśni, które nie wystarczą'.

To rowek, o którym mówi, może być wyrównywaniem aktywności w obu półkulach mózgu, z jednej strony ma tendencję do obsługi różnych funkcji, ale w najczystszej ich aktywności jest zrównoważona w stanie znanym jako synchronia, zgodnie z Carmen russoniello, phD, profesor badań rekreacyjnych i rekreacyjnych na wschodniej uczelni carolina w Greenville, NC mówi, że badania wskazują, że brak równowagi w aktywności mózgu na każdej półkuli może prowadzić do depresji, ale gdy twój mózg porusza się w synchronii, czujesz się Bardziej optymistyczne i energiczne.

Gry komputerowe jako zwolnienie stresu

Russoniello przeprowadził sześciomiesięczne badanie dotyczące wpływu prostych gier komputerowych. Badanie, finansowane częściowo przez firmę gra, wykazuje, że aktywność może zmniejszyć stres, poprawić nastrój nastolatków i wyrównać aktywność lewej i prawej mózgu w przedniej kory.

Odkrył wzrost aktywności elektrycznej mózgu, która towarzyszy słońcu, a także zmniejszenie częstości akcji serca wśród uczestników.

Zaskoczony? Wszyscy słyszeliśmy o zagrożeniach związanych z grami komputerowymi, od zmęczenia do uzależnienia, ale coraz więcej dowodów, że odpowiednia gra może przynieść korzyść zarówno Twojemu umysłowi, jak i Twojemu organizmowi. Badania porównujące utalentowanych graczy wideo z nongamerami wykazały, że gracze mieli lepszą wizję i zdolność szybszego przełączania się między zadaniami umysłowymi.

Nie każda gra komputerowa poprawia nastrój i pomoże Ci się zrelaksować. Tak zwane casual gry komputerowe, które są łatwe do nauczenia się i nie wymagają specjalnych umiejętności, mogą zapewnić odpowiednią równowagę powtarzania i nagród zaledwie kilka minut gry, mówi russoniello. 'Te gry przyciągają cię, ponieważ są zabawne. Jedna nagroda ułatwia Ci dotarcie do następnej '. Jak grasz, dodaje, oddech może spowolnić i ciśnienie krwi może spaść, lekko obniżając temperaturę ciała i sprawia, że ​​czujesz się senny.

Może ten efekt jest taki, że biała dziewczynka lubi grać po godzinie 20: 00 'może mnie uspokoić', mówi. 'Jeśli pracuję zbyt ciężko, by robić inne rzeczy, wiem, że jest tam bejeweled.'

Czas na wypróbowanie gry komputerowej?

Wykonaj 10-minutową przerwę, aby obie strony mózgu były szczęśliwe. Nowe do stron internetowych? Spróbuj tych trzech:

zbiorniki bańki : pływające pęcherzyki, kojące niebieskie tło i muzyka hipnotyczna pomagają Ci dryfować (wolne, games.yahoo.com).

Flowerz : pasujące rzędy kolorowych kwiatów rozjaśniają dzień (darmowe, games.msn.com).

Bejeweled twist : jest to gra, która doprowadziła mózgi uczestników badania do synchronizacji ($ 9.99, popcap.com).