Zwróć uwagę i bądź obecny

Przez jenn sturiale

'och - ja' przepraszam, co powiedziałeś? '

Zdarza się to najlepiej z nas podczas rozmowy (nawet interesującej): nagle przywrócimy się do teraźniejszości, a potem zdajemy sobie sprawę, że nie mieliśmy pojęcia, co zostało właśnie powiedziane. Nasz umysł zboczył i poszedł ... gdzie? Najpewniej odszedł od przeszłości lub przyszłości. To nie wystarczy podczas rozmowy podczas oglądania filmu zaczniemy opracowywać listę artykułów spożywczych. Lub podczas spaceru z psem, będziemy powtarzać rozmowę z szefem.

Podczas ostatniej rozmowy z przyjacielem, w chwili obecnej zacząłem wędrować. To było fascynujące! Patrzyłem, jak wędruje: z śniadania spotkałem się z wielu rozmów telefonicznych, które musiały wracać. Wtedy, bez mojego przyjaciela nawet zauważyłem, że wyszedłem, mój umysł wrócił do naszej rozmowy. Dlaczego jest tak trudno pozostać w tej chwili?

'Neuroscience pokazuje, że nasze umysły idą 46,7 procent czasu', mówi allan goldstein, dyrektor zarządzający uniwersytetu w Kalifornii, san diego centrum uwagi. 'To tryb domyślny, do którego zmierzają nasze umysły i słusznie: część możliwości przeżycia jest na poszukiwaniu'.

'na przykład, jeśli przechodzisz przez dżunglę i miniesz rock, musisz popatrzeć za skałą, aby sprawdzić, czy tam jest tygrys - wyjaśnia Goldstein. 'Gdybyś przeszedł tę skałę tysiąc razy, musisz spojrzeć tysiąc razy - bo kiedyś się nie skończysz, może skończysz na lunchu'.

Ewolucja na bok, jeśli uważasz, że nowoczesne technologie sprawiają, że jeszcze trudniej jest być obecny, możesz mieć rację. 'Uważam, że szkolimy się, że żyjemy w tym ciągłym, częściowym udziale' - mówi Goldstein. 'W dzisiejszych czasach ciągle poruszamy się z jednego punktu skupienia na drugiego, w wyniku naszej technologii. Szukać wibracji telefonu komórkowego lub powiadomienia o nowym e-mailu. '

Ale nadzieja dla nawet najbardziej rozproszonych wśród nas: szkoląc się, aby pamiętać o obecnej chwili, możemy nauczyć się trzymać świadomość tego, co się dzieje. Uważność (lub 'medytacja uważności'), wiąże się ze świadomością, w obecną chwilę - w każdej chwili. Że praktyki uważności są użyteczne w leczeniu bólu, stresu, lęku, depresyjnego nawrotu, zaburzenia jedzenia i uzależnienia, a także mają wiele innych zdrowia i dobrego samopoczucia Korzyści.

Czy to łatwe? Nie.

'to jest trudne' - mówi Goldstein. 'W gruncie rzeczy może to być najtrudniejsza praca na naszej planecie, według eksperta uważności jon kabat-zinna, więc jak możesz rozwijać zdolność do tego, co wynika z praktyki medytacji uważności' P>

Nie do końca przekonany o korzyściach płynących z próby bycia w tej chwili? Może niektóre z tych wymówki wydają się znane:

Ale ... jest tyle rozrywek! To prawda, tak naprawdę jest, jednak gdy uczymy się być bardziej uważnym, rozproszenia stają się mniej. Nie oznacza to, że stajemy się mniej zajęci, ale będziemy Stają się bardziej skupieni i produktywni.

Ale ... nie mam absolutnie pojęcia, jak rzeczywiście zostać w obecnej chwili. Nie ma problemu! Większość z nas nie może 'oddychać' jako kotwicy - mówi Goldstein - kiedy zauważysz, że 'odeszłaś, wróciłaś do tchu jako cel, a to właśnie wykorzystujemy [Medytacja] medytacji.

Ale ... jak mogę pozostać w obecnym i na przyszłość? , jak podkreśla Goldstein, 'jeśli znajdziesz się w kuchni, a w tym momencie 'Nie skupiaj się na bąbelkach mydlanych ani wodzie, które uderzają w twoją rękę, a twój umysł wędruje na następne wakacje,' nie planujesz wakacji 'lub czyniąc naczynia'. Innymi słowy, angażowanie umysłu w przyszłe zadanie trzyma nas zakorzenione w teraźniejszości.

Ale ... jestem zmęczona testami i dokumentami (lub raportami i ocenami), a przygotowanie do nich oznacza w przeszłości i . Co ciekawe, uważność trenuje znacząco Poprawia wydajność testowania i wydajność pamięci, zgodnie z badaniami z uniwersytetu w Kalifornii, santa barbara.

Ale nie mam czasu na uczęszczanie do lekcji medytacji lub na rekolekcje, aby nauczyć się uważności. Dobra wiadomość! Nie musisz iść gdziekolwiek Zacznij się bardziej uważać - istnieje wiele dobrych przewodników audio, wideo i kursów online, które pomogą Ci nauczyć się. Aby uzyskać jeszcze więcej możliwości, zapoznaj się z tymi linkami informacyjnymi: redukcja stresu opartego na świadomości (MBSR), medytacja vipassana, medytacja medytacji i medytacja transcendentalna.

Ale ... teraźniejszość jest tak niepewna! 'Ludzie wierzą, że są uzależnieni od tego, co dzieje się ze względu na ich szczęście', pisze eckhart w swojej książce 'jedność z całym życiem > 'Nie zdają sobie sprawy, że to, co się dzieje, jest najbardziej niestabilną rzeczą we wszechświecie. Zmienia się stale ... patrzą na obecną chwilę, jak marred przez coś, co się stało i nie powinno być lub jako niedobór z powodu czegoś, co nie zdarzyło się, ale powinno mieć.przy przyjęcia obecnej chwili i znaleźć doskonałość, Nietknięte przez czas. '