Zielony farmaceuta

Kiedy rozmawiasz z farmaceutą w aptece, możesz być pewien, że zajmujesz się profesjonalistą, który przeprowadził rygorystyczne kursy dotyczące leków, które sprzedaje, ale kiedy szukasz środków ziołowych, sytuacja 'Różnica polega na tym, że urzędnik w kasie sklepu ze zdrową żywnością jest prawdopodobnie tak samo skłonny doradzić, ale wielu takich pracowników wie niewiele o wykorzystywaniu i ryzyku ziołami, które sprzedają.

Nieformalne badanie WHTT pracowników służby zdrowia stwierdziło, że ich szkolenie trwało od 12 tygodni do żadnego. To typowe dla tych, którzy sprzedają zioła, mówi mindy green, założyciel gildii zielarzy z USA.

Jest to problem, ponieważ zioła, jeśli są niewłaściwie użyte, mogą być niebezpieczne, a nawet śmiertelne, a trudne do znalezienia wskazówki, co i czego nie należy używać. Wiele etykiet na produkty ziołowe nie określa nawet złego samopoczucia Które powinny być wykorzystane. A zioła produkowane w obrocie handlowym często sprzedawane są w mieszance z innymi składnikami w stężeniach znacznie różniących się od jednego produktu do drugiego - co utrudnia ustalenie właściwego produktu w danym dolegliwości.

poświadczenia

Więc skąd możesz uzyskać porady, na które możesz ufać? Najbliższymi odpowiednikami farmaceutów w przemyśle ziołowym są profesjonalni zieloni, którzy spędzili wiele lat studiując i używając produktów roślinnych, które przepisują. Ale podczas gdy farmaceuci i lekarze muszą spełniać jednolite wymagania w zakresie licencjonowania ustalone przez radę zarządzającą, żaden organ zarządzający nie zaświadcza lekarzy zielarzy. Oznacza to, że sprawdzanie poświadczeń zielarza może trochę posiać, ale ważne jest, aby to zrobić.

Aby rozpocząć, zapytaj, czy Twój zielarz należy do amerykańskiej gildii zielarzy. Aby stać się członkami, zielarzy muszą składać trzy listy referencyjne od innych profesjonalnych zielarzy, opis ich szkolenia oraz co najmniej cztery lata doświadczenia w pracy z ziołami leczniczymi. (Aby otrzymać listę zielarzy zatwierdzonych przez członków gildii zielarzy), odwiedź stronę internetową http://www.healthy.net/herbalists lub zadzwoń pod numer 435-722-8434.

Ale zielarzy pochodzą z różnych tradycji (zachodnich, amerykańskich i chińskiej tradycyjnej medycyny, aby wymienić trzy), co utrudnia ustalenie kryteriów. 'Za każdym razem, gdy gildia stara się określić jakieś minimalne standardy dla tych, którzy nazywają siebie zielarką, napotykają problemy', mówi rab mccaleb, prezes fundacji badawczej zioła w głazie, colorado. 'Jest za dużo szkół zielarskich'.

Różne gałęzie medycyny ziołowej korzystają z różnych systemów certyfikacji. Na przykład krajowa rada certyfikująca akupunkturystów i lekarzy medycyny orientalnej praktykująca tradycyjną medycynę chińską na temat ich zioła.

Szkolenie i szkolenie

Jeśli znajdziesz się zielarza poza gildią, poproś ją, gdzie poszła do szkoły, czy szkoła była akredytowana i jak długo trwa program. Programy ziołowe mogą różnić się od kilku miesięcy do lat.

'Nie chciałbym pójść do zielarza, który nie miał co najmniej roku nauki lub praktyk zawodowych', mówi niki telkes, specjalista zajmujący się ziołami informacji w amerykańskiej radzie botanicznej w austin, texas. Należy również sprawdzić, czy Twój zielarz kontynuuje naukowe kursy, aby być na bieżąco z najnowszych badań.

poszukaj także zielarza z ogólnym treningiem medycznym lub blisko współpracuje z lekarzem, sugeruje robas dispasquale, ND, działając na stanowisku Katedry Medycyny Botanicznej na bastyr uniwersytecie. W ten sposób zielarz zorientuje się, kiedy Twój problem wymaga pomocy medycznej i nie zwyczajnie maskować objawów z ziołami, gdy naprawdę potrzebujesz dodatkowej pomocy zawodowej.

Postawa

Dobry zielarz chce pracować z innymi w dziedzinie medycyny - mówi telefony. 'Jeśli nie mogą pomóc w jak najlepszy możliwy sposób, czy mogą znaleźć kogoś, kto może?' Strzeżcie się zielarzy, którzy lekceważą uwagi na temat innych zawodów uzdrawiających '. To nie chodzi o konkurencję, ale o tobie . '

Ziołolecznictwo dotyczy leczenia osoby o bardzo zindywidualizowanym programie, dodaje telkemy. Z tego powodu trzeba czuć się bardzo komfortowo ze swoim zielarzem. Jeśli nie wiesz, czy nie potrafi wytłumaczyć tego, co robi, a co zioła są w sposób, który możesz zrozumieć, znajdź kogoś innego '. Może to zrobić trochę wysiłku, ale to tak, jak będziesz Uzyskać najlepszą opiekę zdrowotną. '