Jak być dzieckiem powrotu

26 czerwca 2000 - Co to jest, aby odeprzeć się od przeciwności?

Poproś dzieci, które to zrobiły - między innymi Prezydent Bill Clinton, piosenkarka Tina Turner i talk show oprah Winfrey - i powiedzą, że mają trzy punkty na ich korzyść:

  • Wsparcie od innych osób
  • Wiara w swoje talenty i umiejętności
  • Umiejętności dobrego człowieka i umiejętność rozwiązywania problemów

Dzięki tej formule można podbić prawie wszystko - mówi dr Edith Grotberg, starszy pracownik naukowy w Civitan International Research Center w University of Alabama w Birmingham i autor Stukając swoją wewnętrzną siłę: jak Znajdź odporność na wszystko.

Nie każdy rodzi się z cechami, które sprzyjają sprężystości. Ale każdy może nauczyć się ich. Powiedzmy, że twój 13-letni syn został ranny w grze w piłkę nożną i będzie potrzebował operacji na plecach tego lata. Całą rodzinę będzie musiała stawić czoła, a on odzyskuje. Oto siedem praktycznych pytań, które mówi Grotberg pomoże Cała rodzina staje się bardziej odporna:

1. Co się stanie?

Przygotuj spotkanie rodzinne, a następnie sporządź listę pytań: Jak długo trwa średni odbudowa? Co wtedy twój syn będzie w stanie to zrobić? Jakiego rodzaju opieki i nadzoru będzie potrzebował? Znajdź inne osoby, które miały takie same trudności i poproś o poradę.

2. Kto zostanie dotknięty?

Porozmawiaj o zmianach w harmonogramie każdego członka rodziny: kto pomoże w sprawach dotyczących zajęciach, zakupach żywności lub rozkoszuje go przez pierwsze kilka dni? Kto będzie monitorował leki? Czy musisz anulować wakacje na plaży ?

3. Jakie są przeszkody, które trzeba przezwyciężyć?

W miarę zwiększania wydatków medycznych, konieczne może być zmniejszenie budżetu rodziny. Twoje inne dzieci mogą potrzebować spędzać mniej czasu z przyjaciółmi.

4. Kto musi wiedzieć co?

Być może musisz poszukać różnych form fizycznej terapii, aby znaleźć ten, z którymi twój syn najprawdopodobniej się trzyma. Twoje najstarsze dziecko może musieć nauczyć się przygotowywania wieczornych posiłków. Twój bedridden pacjent może potrzebować nowego hobby, aby go zajmować.

5. Kto może pomóc?

Czy Twoi znajomi i sąsiedzi pomogą wesprzeć lasagne lub garnek? Czy twoje ubezpieczenie zdrowotne umożliwia wizytę pielęgniarkę? Czy dziadkowie pomagają w prowadzeniu samochodu i dodatkowych sprawach?

6. Jakie są wewnętrzne atuty, jakie musisz wykorzystać w najbliższych tygodniach?

Potrzebujesz cierpliwości i współczucia dla osoby, która jest chora i wierzę, że możesz rozwiązywać nowe problemy, kiedy pojawią się.

7. Jakie szczególne umiejętności należy rozwijać w rodzinie?

Potrzebna jest wiedza medyczna, od monitorowania leków pomocnych w terapii fizycznej. Potrzebna jest dobra komunikacja - umiejętność rozmawiania z frustracjami i słuchania sympatią ze sobą. I musisz być dobry w rozwiązywaniu problemów - burzach mózgów, aby opracować trafne rozwiązania.

Valerie Andrews napisała: Intuition, HealthScout, i wiele innych publikacji. Mieszka w Greenbrae w Kalifornii