Uspokojenie bólu roszczeń ubezpieczeniowych

Ciężka jest choroba, ale co może przydusić się do szkody - dosłownie - jest to, że firma ubezpieczeniowa odmawia zapłaty rachunku, nie zakładaj, że to słowo końcowe, I trwałe, często można uzyskać firmy ubezpieczeniowe, aby odwrócić bieg i opiekę.

Krok 1: przeczytaj swoją politykę i zapoznaj się z tym, co jest objęte, a co nie. Przejrzyj zasady dotyczące kwestii, takich jak odliczenia, współplaty i maksymalne kwoty. Jeśli masz ubezpieczenie od swojego pracodawcy, możesz skontaktować się z administratorem swoich świadczeń.

Krok 2: zadzwoń do firmy ubezpieczeniowej i porozmawiaj z przedstawicielem obsługi klienta. Jako kuszące, ponieważ dać człowiekowi kawałek umysłu, pamiętaj, że wrogość może działać przeciwko tobie. Zamiast tego zachowaj spokój i przygotuj się, udostępniając wszystkie dokumenty na papierze razem z odpowiednimi sekcjami swojej polityki. Odnosząc się do tych informacji, wyraźnie podaj swój sprawę.

Krok 3: , jeśli przedstawiciel ubezpieczeniowy nie wydaje się przyspieszyć lub nie daje zadowalającej odpowiedzi, poproś o rozmowę z nadzorem. Jeśli ta osoba nie pomoże, weź imię swojego szefa. Jeśli ktoś powiedział, że ktoś wróci do ciebie z odpowiedzią, zapytaj, kiedy. Spisz nazwisko, rozszerzenie i datę rozmowy, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w wyznaczonym terminie, zadzwoń do przedstawiciela. Weź szczegółowe notatki dotyczące każdej rozmowy, aby można było odnieść się do nich podczas kolejnych dyskusji.

Krok 4: , jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, którą chcesz otrzymywać za pośrednictwem rozmów telefonicznych, następnym krokiem jest złożenie pisemnej skargi. W zasadzie obejmuje to Twoje imię i nazwisko, adres, numer ubezpieczenia i lekarza Imię i nazwisko, wraz z opisem tego, co nie zostało uwzględnione i dlaczego tak było, może być pomocna Twoja opinia lekarza prowadzącego Twoją sprawę. Sprawdź w swoim planie, aby dowiedzieć się, jakie informacje są wymagane w celu uzyskania pisemnego odwołania i gdzie należy Wysyłać imiona i nazwiska osób odpowiedzialnych za skargi i apelacje pacjentów, a także kierować do nich listy (lub, jeśli właściwe, e-maile), zapisać kopie całej korespondencji, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi w ciągu miesiąca Lub dwa, zadzwoń i zapytaj, kiedy możesz się spodziewać.

Krok 5: , jeśli nie otrzymasz pisemnego odwołania, nie zrezygnuj. Nadal masz więcej opcji: możesz często odwołać się ponownie i poproś swoją sprawę o inny zestaw przedstawicieli firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nie powiedzie się, możesz być uprawniony do tego, co jest znane jako przegląd zewnętrzny, oferowany przez większość stanów, wymagania różnią się w zależności od kraju. Aby uzyskać szczegółowe informacje o procedurach w danym państwie, skonsultuj się z 'Przewodnik dla konsumentów w celu rozwiązywania sporów z Pracodawcy lub prywatnym planie zdrowia ', przygotowanym przez związek konsumencki i fundację rodziny kaiser, która jest dostępna w Internecie pod adresem www.kff.org/consumerguide.

Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe często zgłaszają odmowę z oczekiwaniem, że nie wygrasz z nimi, a jeśli tak, szybko zrezygnujesz. Przez uporczywe i dając im świadomość, że zamierzasz walczyć, często możesz je nosić i skłaniać ich do rezygnacji - w efekcie daje im smak własnej medycyny.

Robert davis, phD, jest przedstawicielem czytelnika, jego opinie i wnioski są jego własne.