Smutek, amerykański styl

W 2001 roku nauczyliśmy się jako kraj, jak to jest naprawdę przerażone, naprawdę smutne, naprawdę zły. To był szorstki rok. Niektórzy z nas doświadczali ogromnych strat, kiedy bliscy byli zginęli w rękach terrorystów. Ale nawet ci z nas daleko od 'zerowego gruntu' byli głęboko dotknięci. Co powinniśmy zrobić, aby zapobiec smutkowi śledzenia nas intothe przyszłości? Jak dokładnie powinniśmy smutek?

'w przypadku katastrofy narodowej, takiej jak sept. 11 lub katastrofa lotnicza, możemy zredukować [nasze doświadczenie] do pięciu strat - bezpieczeństwa, zaufania, wolności, kontroli i niewinności - a my mamy Zbiorowe serce złamane '- mówi Russell Friedrich, dyrektor zarządzający instytutu odzyskiwania utrapienia, organizacji non-profit, z siedzibą w dżunglach Sherman, calif. Osobiście rozmawiał z ponad 50 000 żałobnych ludzi i jest współautorem, wraz z założycielem instytutu Johna W. Jamesa, Podręczniku odradzania bólu i Kiedy dzieci smucą się .

Dla większości z nas - tych, którzy nie zgubili bliskich w atakach - 'mózg cofa się z każdą stratą, jaką mieliśmy', mówi smażony smutek my Czujemy się oparta na empatii, opierając się na własnym doświadczeniu, mimo że różnią się od obecnej sytuacji '. Jak człowiek, który doświadczył strat, inni' straty dotykają naszych serc '.

Nasza potrzeba organizowania wigilii, tworzenia prowizorycznych pomników 'ma mniej wspólnego z ludźmi, którzy zmarli niż z stratami, jakie doświadczyliśmy indywidualnie w naszym życiu'. A jednocześnie smutne jest również pozytywne. 'Co się stało [sept. 11] otworzyli naszą ludzkość na siebie, jeśli tylko na chwilę ', powiedział smażony WHTT. Powodem tych dużych demonstracji jest to, że jesteśmy całą rodziną ludzkości. To dowód pozytywny, że nie jesteśmy zmarł emocjonalnie lub duchowo, w tym względzie jest pozytywny '.

Dla wielu z nas te rytuały pomagają nam pracować poprzez nasz ból i niepokój, postawić rzeczy w perspektywie, osiągnąć pewien rodzaj zamknięcia i dalej.

A co z tymi, którzy byli bezpośrednio atakowani? Ci, którzy stracili dziecko, małżonek, najlepszy przyjaciel? A co z tymi wszystkimi, którzy doświadczyli więcej 'biegu', 'niezmienionej utraty osobistej'? Z terroryzmem lub bez, rodzice umierają, dzieci ulegają okrutnym chorobom, kończą małżeństwa, miejsca pracy stracą.

Ponieważ ludzie urodzeni i wychowani w zachodnim społeczeństwie, sposób, w jaki radzimy sobie z tymi stratami, pozostawia wiele do życzenia, mówi friedman. W rzeczywistości, pozostawia wielu z nas nawiedzonym, i prawdziwie bólu, od lat. 'Strata jest nieunikniona, ale nie dajemy żadnej możliwej struktury, z którą to poradzimy', mówi.

Prawda jest taka, że ​​niemal wszyscy w świecie zachodnim, z bardzo nielicznymi wyjątkami, są uspołecznieni z sześcioma poważnymi mitami dotyczącymi żalu - mówi. Te wszechobecne zachowania i postawy są w pełni zakorzenione w naszych psychach ', aw czasach kryzysu wracamy do nich'. Problem polega na tym, że mity nie pomagają nam w rzeczywistości, mogą odmówić naszego uzdrowienia

Sześć mitów o smutku

1. Nie czuję się źle

'głupie wydaje się powiedzieć kogoś, aby nie czuła się dobra , gdy czują się dobrze, ale kiedy czują źle , powiedz im, że nie', mówi fryzjer. Choć naturalnie naturalnie czujemy się źle, gdy coś się źle dzieje, mówimy żałobników 'cieszyć się, że ukochana jest w lepszym miejscu' albo 'bóg się wygrał' nie daje ci więcej, niż sobie radzisz '. Jest to szczególnie szkodliwe, ponieważ 'mówienie kogoś' nie czuje się źle, 'oznacza, że' nie ma powodu ', mówi się. Zamiast tego, po prostu słuchaj i docenić ich smutek, mówi friedman. 'Nie musisz robić nic więcej, bo' słyszano, a jeśli zostaną słyszane, nie będą wysadzać ani wysadzić innych '.

2. Zastąpić stratę

'Kiedy mój partner John miał 6 lat, jego pies zmarł', mówi friedman. 'Jego rodzice powiedzieli' nie czujemy się źle, w sobotę dostaniemy nowego psa 'jest diaboliczne, ponieważ nie czuje, że wszystkie relacje są wyjątkowe i niezastąpione'. A nikt nigdy by nie powiedział, 'Nie czuję się źle, dostaniesz kolejną mamę', do dziecka, które straciło matkę, często mówimy parom, które straciły dziecko, które mogą 'mieć inne', lub kobiety, które straciły Małżonkowie, że 'może zacząć się z nią spotykać'.

3. Smutku samemu

To powiedzenie 'śmiech i świat śmieje się z tobą, płaczesz i płaczesz sam' jest patently fałszywy - mówi friedman. 'Świadczy fakt, że po prostu spędziliśmy trzy miesiące płacząc razem!' W rzeczywistości, mówi, niemowlęta płaczą razem. Dopiero później uczymy się i spodziewamy się płakać samotnie. Ale samotny smutek może być śmiertelny. 'Ataki serca strzelają do 250\% po śmierci współmałżonka, w porównaniu do nie-wdowatych ludzi w tym samym wieku', mówi. To nie znaczy, że nie powinniśmy być samotni, kiedy płaczemy '. Jest bardzo ważne rozróżnienie między samotnością, którą potrzebujemy i izolacją', mówi. 'Samotność jest wyborem, izolacja nie jest'.

4. Czas leczy wszystkie rany

'to chyba najbardziej zagrażający życiu mit - mówi fryzjer. 'Nie będziesz siedzieć i czekać, aż powietrze wróci do płaskiej opony. Ty 'podjąć działanie, a złamane serce jest niesamowicie jak płaska opona'. Ale czas nie jest czynnością. To nie może już naprawić twojego serca niż może oddychać z powrotem do opony. 'Kiedy chęć do życia, do zrobienia, aby kontynuować, są osuszone, musisz podjąć działania'. w jaki sposób? Koncentrując się na utraconych relacjach - dobrych i złych, zbliżając się do tego, co zostało cofnięte lub niezmordowane. Może to oznaczać szukanie profesjonalnej pomocy, jeśli jej potrzebujesz.

5. Być silny dla innych

Większość z nas uczono ukryć nasze emocje, zwłaszcza od naszych dzieci. Ale to jest fałszywe i błędne zabezpieczenie, mówi smażony smak, aw czasach utraconych, może się zepsuć. Jak dzieci podążają za naszym przykładem, kończą się połykaniem ich emocji. Te butelkowe uczucia mogą ostatecznie eksplodować. 'Dzieci są bardzo elastyczne', mówi. ' może dzielić się emocjami w konstruktywny sposób, możesz jednocześnie być silny i człowiek'. Nauczając dzieciom, aby nigdy nie były smutne ', ty również nauczasz ich, aby nie być szczęśliwym'.

6. Zachować zajęty

Często, gdy doświadczamy poważnych strat, wypełniamy każdą budzącą się godzinę z działaniami i projektami, cokolwiek, aby nie koncentrować się na tym, co się stało. 'Ale utrzymanie zajęci nie rozwiązuje niedokończonych problemów między tobą a kimś, kto umarł', mówi friedman - to jest iluzja, a pod koniec zajętego dnia nie zrobiłeś nic, by uzdrowić. powinny skupiać się i analizować nasze utracone relacje. To jedyny sposób, aby poradzić sobie z tym i dalej, mówi.

To nie jest myślenie

Te sześć mitów i niezliczone ich odmiany są próbą intelektualizacji czegoś, co jest emocją. Na przykład, mówi fryzjer, 'idea' nie pozwalając nam dostać nas 'jest konstruktem intelektualnym'. A mimo to może przyczynić się do ożywienia naszego kraju w wyniku ataków, tym bardziej, że ci, którzy stracili swoich bliskich, są niemal bez znaczenia.

'Osama bin Laden wygrałby w swoich domach, aby zobaczyć, jak się czują', mówi friedman ', a uczucie źle nie oznacza źle wygrało intelektualne, polityczne, filozoficzne pojęcie' nie pozwalając złe Faceci wygrać 'nie ma nic wspólnego z [osobistym] smutkiem'.

Dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy utraciły kogoś do przemocy, wypadku lub choroby, kluczem do dalszego poruszania się jest 'odwrócenie przyczyny i fakt, że ukochani nie żyją' - mówi friedman. Fakt, że ktoś umiera, jest ważnym wydarzeniem emocjonalnym. Jak umierają to intelektualiści. Ludzie mają tendencję do złości i skupienia się na raku, czy timothy mcveigh, czy terrorystów, a nie skupiać się na osobie, która zmarła ', ale to tylko przedłuża i utrwala ból, mówi.

W przypadku uzdrowienia, musisz patrzeć na swoje przekonania i kwestionować je, jeśli uważasz, że czas uleczy się, nie będziesz podejmować żadnych działań, a ty wyzdrowiałeś Smażony. A najważniejsze działanie - mówi - powraca do zasadniczej kwestii związanej z osobą, która jest martwa lub zgubiona. Musisz spojrzeć na to, co pamiętasz o tej osobie - dobra, zła lub w inny sposób , I zajmij się sprawami, które mają emocjonalne znaczenie, niezależnie od emocjonalnie niedokończonego '.

Więc co? Czy nie przestaniesz kochać, a może nawet zapomnieć?

Oczywiście, że nie, mówi friedman. 'Uczciwa ocena twoich relacji ... pozwala na dalsze poruszanie się widzenie i rozwiązywanie kwestii, które kwestie pozostają nierozwiązane, pozwala cieszyć się miłymi wspomnieniami, a nie bólem, a emocjonalne zakończenie nie oznacza, że ​​nigdy już nie będziesz smutny, Ale jest różnica między smutkiem a bólem ', mówi.' I to jest ważne rozróżnienie '.