Jak mieć zieloną choinkę

Zamiast powiadami o pocieszeniu i radości, Boże Narodzenie często pociąga za sobą stres i nadmiar - za dużo jedzenia, za dużo napojów, za dużo wydatków i za dużo odpadów.

Ekolodzy opowiadają się za 'przyjaznym dla środowiska' świętem wakacyjnym, które doprowadzi do 'zielonych Boże Narodzenie', które zmniejszą mniejsze obciążenie matki Ziemia, ale niektóre z tych samych sugestii mogą sprawić, Co prowadzi do poprawy stanu zdrowia wszystkich. Podczas gdy prawdziwą ekologiczną bożonarodzeniom w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, możliwe jest podjęcie pewnych kroków w tym kierunku.

(co robisz na bardziej przyjaznym dla środowiska wakacje? Podziel się swoimi opowieściami i pomysłami na pokładzie kawiarni internetowej z WHTT).

Zielone prezenty na Boże Narodzenie: zdrowsze dla Ciebie i dla środowiska

Rozważmy podarunki, ważną cechą współczesnego święta Bożego Narodzenia. Wytwarzanie prezentów wymaga zużycia zasobów w formie surowców i energii. Zakupy dla nich wykorzystuje benzynę, a kiedyś podane, prezenty generują góry papieru opakowaniowego, wstążki i karty. To są wszystkie te wyjazdy z powrotem do sklepu, aby wymieniać niechciane przedmioty, które wymagają więcej benzyny. To wszystko rodzi wiele emocjonalnych i finansowych stresów dla ludzi.

Rozwiązanie?

'Doradzam ludziom, że istnieją dwa rodzaje prezentów - prezenty materialne i dary empiryczne', robert lilienfeld, autor Użyj mniej rzeczy: rozwiązań dla środowiska, kim naprawdę jesteśmy , mówi WHTT. 'Rodzaje prezentów, które mają najbardziej pozytywną wartość emocjonalną - najzdrowsze prezenty - to takie, które dostarczają nam doświadczeń, pomagają ludziom podróżować, można im bilety na koncerty, muzea, imprezy sportowe. Karta itunes zawsze jest mile widziana z punktu widzenia mniej wymagających opinii, jest to bardzo pozytywne, ponieważ dajesz doświadczenie, a nie coś, a takie przeżycia pozostaną z nami dłużej '.

Tego typu podarunki pomogłyby również zmniejszyć ilość papieru do pakowania świątecznego i opakowań przeznaczonych na składowiska. Ale nawet tradycyjne prezenty można podawać w sposób minimalizujący marnotrawstwo.

'prawdopodobnie masz wiele rzeczy, które możesz wykorzystać do zawijania podarunków, które można poddać recyklingowi, na przykład w starych mapach metra, czasopismach itd.', Mówi lilienfeld, który publikuje również ULS (użyj mniej rzeczy) Raport . 'Jeśli dasz płytę CD, szansa jest dobra, że ​​gazeta lub czasopismo będą mieć reklamę dla tej grupy, w ten sposób opakowanie jest związane z prezentem, który dasz, a to coś, co zamierzasz poddać recyklingowi . '

Świeże i sztuczne choinki

choinki stwarzają dylemat, ponieważ świeże drzewa i sztuczne drzewa mają swoje zalety i wady.

Sztuczne drzewo będzie trwać latami, co pozwoli uniknąć rocznych wyjazdów na świeże drzewo. Świeże drzewa mogą nosić również pleśń i zarodniki, które mogą pogłębić alergie. Naukowcy Connecticut odkryli niedawno, że liczebność pleśni z żywego choinki wzrosła do ponad sześciu razy pierwotnego poziomu po dwóch tygodniach w pomieszczeniach zamkniętych. Według autorów, badanie 'wykazuje, że u pacjentów wrażliwych na pleśń mogą wystąpić objawy alergiczne z powodu narastającego narażenia zarodników pleśniowych na żywą choinkę w domu'.

Żadne żywe drzewo jest hipoalergiczne, a na nich ozdoby świąteczne, zwłaszcza dziedzictwo, które były używane przez wiele lat, mogą być pokryte kurzem, które mogą również drażnić osoby cierpiące na alergie.

Z drugiej strony lilienfeld mówi, że sztuczne drzewa są wykonane z ropą naftową - zasobem nieodwracalnym - a proces wytwarzania często obejmuje dioksyny, wysoce toksyczny, powodujący rak chemikalia gromadzące się w tkankach tłuszczowych ludzi i innych Zwierząt.

Brakuje im również wiecznie zapachowego oznaczania Bożego Narodzenia dla wielu ludzi. Kupienie świeżego drzewa może wyeliminować zapotrzebowanie na zapachowe świeczki, kadzidło i inne przecenujące zapachy, które mogą przeszkadzać osobom cierpiącym na alergie - jak i bez ludzi. A ponieważ większość drzewek bożonarodzeniowych jest uprawianych w gospodarstwach, ich zbieranie nie powoduje zakłóceń lasów.

Jeśli chodzi o usuwanie drzew, stowarzyszenie narodowych bożonarodzeniowych i ziemia 911 prowadzą witrynę internetową, która kieruje Cię do najbliższego blisko 4 000 lokalizacji w całym kraju, które zaakceptują Twoje drzewo.

Zielony święto Bożego Narodzenia: umiar jest merrier

Wybór między świeżą lub mrożoną indyką stwarza podobny dylemat. Świeże indyki nie mają dodanych hormonów, ale nie mrożone indyki, ponieważ rząd federalny zabrania podawania hormonów wzrostu drobiu. Indyki o swobodnym wzroście mogą być podnoszone bez antybiotyków, ale amerykański system bezpieczeństwa i kontroli żywności wymaga, aby wszystkie indyki, którym podano antybiotyki, były utrzymywane na tyle długo, aby leki całkowicie wychodziły z systemu ptasiego.

Jeśli chcesz, aby Twój posiłek był bardziej ekologiczny, możesz wybrać lepsze warzywa organiczne.

Jeśli chodzi o posiłki na wakacje, to, co jest najważniejsze dla Twojego zdrowia, jest umiarem. Jeśli nie będziesz jadł za dużo indyka, lub czegoś innego, prawdopodobnie zrobisz więcej dla swojego zdrowia Niż jakikolwiek ptak na wolnym odcinku lub organiczny, jaki kiedykolwiek mógłbyś.

'Większość ludzi zyskuje około funta lub więcej tej porze roku z powodu wszystkich świątecznych potraw i radości', mówi kathleen zelman, MPH, RD, WHTT dyrektor odżywiania 'jeśli nie chcesz zyskać Inną nutą na pasku, spróbuj golić kilka kalorii, gdzie tylko możesz, nie zaprzeczając radości świątecznych potraw i uroczystości, umiar jest kluczowy, bądź wybredny przy stole w formie bufetu, zapominaj o drugich pomocach, a jeśli chodzi o te dekadenckie desery , Jedz tylko kawałek lub dziel się z przyjacielem, robi wszystko, aby pozostać aktywnym i kontynuować ćwiczenia, aby pokonać te dodatkowe kilogramy '.

Zielone ozdoby świąteczne: rozjaśniaj ślad węglowy

Światła świąteczne mogą zużywać alarmującą ilość energii elektrycznej, ponieważ właściciele domów, którzy bogato zdobią dom i podwórko, odkrywają podczas sprawdzania rachunku za elektryczność w okresie wakacyjnym. Możesz obniżyć 'ślad węglowy' - i obciążenie kieszonkowe - używając diod świecących lub diody LED zamiast tradycyjnych lampek świątecznych. Lity wykorzystują znacznie mniej energii elektrycznej - czasami nawet o 90\% mniej - i pozostają ostre w dotyku.

Boże Narodzenie w Rockefeller Center w tym sezonie jest rozżarzone 30 000 diodami LED, które redukują zużycie energii elektrycznej z 3,510 do 1,297 kilowatogodzin - czyli tyle, ile typowy dom o powierzchni 2000 stóp kwadratowych będzie używany w Miesiąc, związane z raportami prasowymi.

Niektóre lampy LED do użytku na zewnątrz są również wyposażone w panele słoneczne, które zmniejszają koszt energii elektrycznej do zera.

Zielone święta: mniej jest więcej

Najniższą linię, aby zminimalizować stres związany ze środowiskiem i ze sobą w okresie świątecznym, jest prosta - użyj mniej rzeczy, jak radzi lilienfeld, kup mniej prezentów i zdobądź mniej dekoracji i mniejszych posiłków. Które przyczynią się więcej niż cokolwiek do zdrowia na naszej planecie, zdrowiu ciała i zdrowiu swojego budżetu.