Alternatywne leki idą w kierunku głównego nurtu

18 czerwca 2001 r. - Amerykanie oszczędzają miliardy rocznie na alternatywne leki. Ale częściej niż nie, decyzja o wypróbowaniu tego gorącego nowego suplementu jest uzależniona od zalecenia przyjaciela czy plotki o chłodzeniu wody, dlaczego legalne dane były rzadkie, a nawet lekarze przyznają się, że nie znają produktów i nie są pewni Ich świadczeń.

Powiedzmy, że jesteś w korytarzu mleczarskim w lokalnym sklepie spożywczym. Jesteś zaniepokojony poziomem cholesterolu nieco wysokim, a słyszałeś, że można faktycznie obniżyć je magicznymi nowymi margarynami. brzmi wspaniale. Ale czy są bezpieczne? czy oni pracują? Którą markę najlepiej? Co to jest różnica między 'benecol' i 'przejęcia kontroli'?

Cóż, sprawdź listę składników opakowania i sprawdź to! Nowy dla suplementów diety dostarcza kluczowych informacji potrzebnych do określenia, które z tych stale rosnących kategorii 'funkcjonalnych produktów spożywczych', a także jakie witaminy, minerały i sportowe produkty odżywcze , Aminokwasy, probiotyki, metabolity, hormony, enzymy i produkty chrząstki są prawdziwe i są tylko stratą pieniędzy.

Prawie 600-stronicowa książka daje lekarzom i świeckim kompletne źródło informacji o alternatywnych środkach zaradczych. Wraz z opublikowanym wcześniej PDR dla leków ziołowych dostarcza naukowo potwierdzonych, godnych zaufania kompendium preparatów chemicznych, wskazań, działań i potencjalnych zagrożeń dla niemal każdej alternatywnej medycyny w użyciu.

'Istnieje cały szereg rzeczy, które' nie są dokładne, a nie na co polegać ', główny pisarz i redaktor sheldon saul hendler, MD, phD, opowiada WHTT. 'Szczególnie w rozwijających się obszarach suplementacji żywieniowej i dietetycznej oraz funkcjonalnej żywności, istnieje ogromna potrzeba książki, która jest naprawdę krytyką tych produktów'.

Nowa książka 'obejmuje większość tego, co znajdziesz w sklepie ze zdrową żywnością, z wyjątkiem ziół i botaników, które mają własne PDR ', mówi hendler, profesor medycyny w Uniwersytet w Kalifornii, san diego i redaktor naczelny dziennika 'Żywność lecznicza' wiele artykułów z ziół PDR jest i zawsze było wyłącznie leki, wyjaśnia, Podczas gdy 'suplementy odżywcze zawierają tylko substancje bioaktywne znalezione w żywności, które ludzie jedzą gdzieś na świecie'.

Dostarcza również informacji o substancjach dostępnych poza USA 'ludzie podróżują i korzystają z internetu, więc te informacje są potrzebne', mówi hendler.

Wpis dotyczący każdej substancji zaczyna się od listy wspólnych nazw handlowych i opis jej struktury chemicznej. Następne jest wyjaśnienie, jak działa substancja w organizmie, a także sugerowane zastosowania i czy są uzasadnione. Następne jest obszernym podsumowaniem istniejących badań naukowych; Plamę potencjalnych skutków ubocznych, działania niepożądane, interakcje z lekami na receptę i bez recepty, a także pożywienie; Wreszcie, w stosownych przypadkach, odpowiednie dawki.

Nie, to nie jest lekki odczyt. Jest to '' lekarz 'z' referencji na biurko z jakiegokolwiek powodu.

Ale nie pozwól, aby cię powstrzymało, mówi hendler. 'Problem z większością książek uzupełniających jest tam, że są zbyt uproszczeni i źle się mylą. Trudno jest podać dokładny, dokładny punkt widzenia na temat, utrzymując go za prosto. '

Przeciętna osoba nie powinna mieć problemów z określeniem, czy dany suplement jest odpowiedni i bezpieczny dla jego potrzeb, mówi. Kilka indeksów na początku listy wpisów objętości według nazwy chemicznej, według nazwy marki, zalecanych i domniemanych zastosowań oraz potencjalnych skutków ubocznych.

'Jest tam dużo wyszukanych świeckich', mówi. 'Nie mogą zrozumieć biochemii i tego wszystkiego, ale części dotyczące wskazań i streszczeń badań są dość jasne'.

Inni eksperci zgadzają się.

'Jasne jest, że jesteśmy w nowej erze, w której pacjenci kontrolują swoją opiekę zdrowotną i uprawiają samych siebie', mówi jeffrey blumberg, phD, profesor żywienia na uniwersytetach pęczków w Bostonie, który spojrzał na Nowa książka dla WHTT. 'Wydaje się, że to [ PDR zostało napisane ... z myślą o konsumentach' jest mniej obtuse '.

Choć to nie zawsze jest najlepszym pomysłem, ludzie są samozgodni, on mówi i 'jeśli chcą to zrobić, to [książka] daje im gotowy do użycia dostęp do bardziej autorytatywnych informacji niż po prostu co Mówi im sąsiad. '

Ale nowy PDR nie jest bez zarzutu, mówi blumberg.

'z punktu widzenia konsumentów, [medycyna alternatywna] to wszystko, co ludzie kupują w supermarkecie, w GNC, w sklepie ze zdrową żywnością', mówi on WHTT. 'To odniesienie jest wspaniałe dla tego, co obejmuje , Ale nie obejmuje tego wszystkiego - a to 'wyplatanie włosów [ma oddzielne książki na zioła i suplementy diety], ponieważ konsumenci nie robią tego rozróżnienia'.

Niemniej jednak, mówi Blumberg, 'z punktu widzenia dostawcy usług zdrowotnych', [nowy / i] PDR jest przydatny, zwięzły i obszerny. Większość lekarzy wie niewiele na temat suplementów diety. Nie zostali przeszkoleni i często nie są zainteresowani '.

W rezultacie często zaniedbują oni zwracać się do pacjentów o suplementy, bo mówi, 'ponieważ naprawdę nie wiedzą, co zrobić z tymi informacjami. Teraz mogą ją sprawdzić i wiedzieć, co to jest, i czy istnieją interakcje z lekami, które mogą przepisywać 'lub inne potencjalne problemy.

To był naprawdę punkt projektu, mówi hendler.

'Widziałam to jako pomost pomiędzy pacjentami a pracownikami służby zdrowia', mówi WHTT. 'Zazwyczaj pacjenci zostawiają lekarzy z pętli w odniesieniu do całego obszaru suplementacji żywieniowej, ponieważ uważają lekarza o tym niewiele wiedzą, a w większości jest to prawdą. Teraz lekarz ma wiarygodne źródło '.