10 sposobów na zwiększenie energii w ciągu 10 minut

Czy twoje powieki osłabiają jak popołudnia nosi? Kiedy niska energia cię opuści, nie spoglądaj na słodki bar, filiżankę kawy lub napój energetyczny do podnoszenia, cukier i kofeina mogą dać ci natychmiastowy pick-me-up, ale po tym szybki wysoki zużywa się, Będziesz upadał i czuł się jeszcze bardziej odsączony

Potrzebujesz: trwałego rozwiązania, aby utrzymać powolność na dystans. Tutaj jest 10 zmęczonych bojowników, które mogą sprawić, że poczujesz się odświeżony i ożywiony.

1. zjedz śniadanie. Ludzie, którzy codziennie rano jeść śniadanie, mają mniej zmęczenia i stresu niż ludzie, którzy go pomijają. O wysokiej zawartości włókna, jak gorąca mąka owsiana, trzymać się dłużej niż słodka rolka lub ciasto. Jak dzień nosi, one 'uniemożliwią Ci od głodu (głód może prowadzić do niskiej energii).

2. Zrobić psa do dołu. Niektóre badania wykazały, że joga, która wykorzystuje różne postawy i głębokie oddychanie do ćwiczeń i medytacji, może być doskonałym wojownikiem zmęczenia.

3. Pas swój ulubiony melodię. Śpiewanie daje Ci pewien rodzaj emocjonalnego wysokiego, redukując poziom hormonów stresu w ciele. Więc chwyć szczoteczkę do włosów, wkładaj ulubioną piosenkę i śpiewaj. Jeśli pracujesz i nie chcesz stawić czoła swoim współpracownikom 'zaskoczonych gwiazd, możesz zapisać stylistykę wokalu do samochodu.

4. Napij się wody. Odwodnienie może pozostawić uczucie osłabienia i zmęczenia. Nie musisz koniecznie stosować się do zasady 'osiem szklanek dziennie', ale chcesz wypić wystarczającą ilość wody, aby utrzymać ciało w dobrym stanie. Możesz powiedzieć, że jesteś dobrze uwodniony, gdy nie czujesz pragnienia i moczu Jest jasno zabrudzony, staraj się co kilka godzin chodzić do lodówki lub chłodnicy wodnej, a spacer tam też pomoże obudzić się.

5 Iść orzechy. Jedz garść migdałów lub orzeszków ziemnych, które zawierają duże ilości magnezu i kwasu foliowego. Te składniki odżywcze są niezbędne do produkcji energii i komórek. Brak tych składników odżywczych w systemie może sprawić, że poczujesz się zmęczony.

6. Złapać pałeczek cynamonu. Niektórzy ludzie twierdzą, że tylko odrobina tej zapachowej przyprawy może zmniejszyć zmęczenie i sprawić, że poczują się bardziej czujni. Nie ma cynamonu? Chwyć miętę z torebki. Słodki zapach mięty pieprzowej jest innym zmotywowanym wojownikiem dla niektórych osób. Potrzebne są więcej badań, aby zobaczyć, czy i jak aromaty rzeczywiście wpływają na poziom energii człowieka.

7. Poruszać się. Ćwiczenia są naturalnym boosterem energii, ponieważ kiedy tylko to zrobisz, bogata w tlen we krwi przebija się przez twoje ciało do serca, mięśni i mózgu. Regularnie ściskając trening na cały dzień - nawet jeśli możesz oszczędzić tylko 10 minut na raz - pomoże utrzymać poziom energii na najwyższym poziomie. Poruszaj się po każdej szansie, nawet jeśli chcesz poruszać się w kręgach, gdy jesteś w telefonie.

8. Niech słońce. Badania sugerują, że zaledwie kilka minut spacerem na zewnątrz w ciepły, wyraźny dzień może poprawić nastrój, pamięć i zdolność absorbowania nowych informacji. Wyjście na zewnątrz może nawet poprawić poczucie własnej wartości. Jeśli absolutnie nie możesz wyjść, przynajmniej otwórz odcienie.

9. Weź gryza. Twój mózg potrzebuje paliwa do działania w najlepszym wydaniu. Kiedy poziom cukru we krwi spadnie, twój umysł zacznie działać na opary iw efekcie poczuje się rozmyty. Więc jeśli twoja głowa zaczyna opadać, zjedz przekąskę, która da Ci wystarczającą ilość energii, aby przeżyć cię przez resztę popołudnia. Przekąski łączące białko z wolno spalającymi się węglowodanami - takie jak plastry bananowe z masłem orzechowym lub granola ze świeżymi jagodami - są najlepsze w utrzymaniu poziomu cukru we krwi w dłuższej perspektywie.

10. Spędzać wolny czas z przyjaciółmi. Emocje są zaskakująco zakaźne. Ludzie, którzy są ciągle negatywni i w dół mogą zasysać Twoją energię, podczas gdy ci, którzy są zawsze podekscytowani i podekscytowani, mogą dać prawdziwy wzrost.