Historia Sally: unikanie syndromu metabolicznego - historia sally

Sally nigdy nie musiała się martwić o jej wagę. Zawsze była aktywna, ciesząc się codziennymi spacerami w parku.

Ale rzeczy się zmieniły, gdy mama sally miała atak serca, sally opiekowała się swoją małą nocą i nocą, ale sally była tak zajęci, dbając o mama, że ​​zapomniała dbać o siebie.

Przez kilka miesięcy sally nie wykonywała żadnej aktywności ', gdy moja mama odpoczywała, zamiast pójść na spacer, mogłabym spać,' mówi sally, a jej zwyczaje żywieniowe zmieniły się. Zdrowej żywności do wybierania takich artykułów jak makarony i sery. '

Z biegiem czasu, sally zdobył 20 funtów, a dużo wagi było wokół jej talii. Ale to nie było wcale, że później jej poziom cholesterolu i cukru we krwi był wyższy niż zwykle.

'Mój lekarz powiedział mi, że mam pewne problemy zdrowotne związane z zespołem metabolicznym i powiedział, że jestem bardziej narażony na chorobę serca lub cukrzycę, jeśli nie zmienię stylu życia'.

Sally wiedziała, że ​​musi wrócić w kształt. 'Znowu zacząłem chodzić na kilka spacerów, początkowo trudno było, ale zacząłem powoli i pracowałam, aby przechodzić od 30 do 45 minut przez większość dni w tygodniu', mówi. 'Zrobiłam też pewne zmiany w mojej diecie, częściej niż ja, wybieram owoce i warzywa na pokarmy śmieciowe i robię niskotłuszczowe wersje mojego komfortowego jedzenia'.

Zmiany te pomogły sally tracić wagę i obniżyć jej poziom cholesterolu i cukru we krwi. I dali jej więcej energii, aby dbać o jej mama, która teraz przyłącza się do spacerów w ramach jej powrotu.

Ta opowieść opiera się na informacjach zebranych od wielu osób, u których występuje zespół metaboliczny.

Więcej informacji zawiera temat:

  • Zespół metaboliczny.
  • Choroba wieńcowa.
  • Prediabetes.
  • Cukrzyca typu 2.