Konserwacja zdrowia psychicznego: czy jest czas na checkup?

Możesz chodzić do lekarza, aby regularnie kontrolować swoje ciało, ale co z twoim umysłem?

Każdy boryka się z trudnymi czasami, ale nawet szczęśliwe wydarzenia, takie jak nowa praca, małżeństwo czy nowe dziecko mogą powodować stres.

Skąd wiesz, kiedy stres zaczyna przynosić opłacie za zdrowie psychiczne?

Jeśli masz więcej niż kilka tygodni od tych pięciu objawów, może czas na badanie psychiczne.

Grouchy. Czy jesteś normalnie szczęśliwym człowiekiem, ale ostatnio zdarza się, że nadmuchajesz małych rzeczy lub spierasz się bardziej z przyjaciółmi lub rodziną? Może to być oznaką niektórych problemów umysłowych lub emocjonalnych, mówi sarah hightower, licencjonowany doradca w atlanta. Może to być depresja lub niepokój. 'To nie to samo co niewielka zmiana nastroju. Jeśli całkowity poziom cierpliwości u innych osób spada, zwróć uwagę ', mówi hightower.

Bezsenność. Wielu Amerykanów nie ma wystarczająco dużo snu, ale po prostu zakładają, że muszą toczyć. Że 'nie zdrowie' W 2008 r. Krajowe badanie dotyczącego fundamentu snu stwierdziło, że ponad 30\% Amerykanów zasnęło w pracy lub podczas jazdy i szacuje, że prawie 50 milionów osób cierpi na problemy z zaburzeniami snu, które mają wpływ na ich codzienne życie. (Problemy z tarczycą, przewlekły ból itp.), Które nie pozwalają spać, nadszedł czas porozmawiać z kimś, kto potrafi odkryć przyczyny umysłowe i emocjonalne.

Trudność z ludźmi. Często pierwszą oznaką depresji jest normalna społeczna osoba, która zaczyna unikać ludzi i przestaje oddziaływać na social media. Więc jeśli się przekonasz, możesz zapytać, dlaczego.

Jedzenie mniej więcej. Są takie czasy, jak święta, gdzie ludzie mają tendencję do przełykania. Ale długotrwałe przejadanie się lub stały dostęp do żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru może być oznaką stresu lub emocjonalnego jedzenia. Przegląd szkół medycznych Harvard stwierdził, że stres krótkotrwały może powodować utratę apetytu, podczas gdy długotrwałe stres zwiększa hormon kortyzolu, który wzbudza apetyt.

Czy można się zrelaksować. Jeśli zawsze jesteś zmęczony umysłem wyścigowym, może to być uczucie lęku. W przeciwieństwie do depresji, która często przychodzi i idzie, niepokój może stać się stałą - i łatwo przeoczyć - część życia, ludzie mogą żyć z nią od lat, nie zauważając więzi z zdrowiem psychicznym. 'Ciężko nam znamy, jak się zrelaksować jako amerykanie', mówi kanika bell thomas, phD, właściciel usług psychoterapii ATL i usług doradczych. Lęki, jak mówi, często pojawiają się w objawach fizycznych - bóle głowy, wąskie ramiona, zaburzenia żołądkowe i problemy z oddychaniem - co może powodować skupienie się na fizycznych, a nie psychicznych przyczynach.

Jest OK, aby uzyskać pomoc

Nie pozwól, aby wspólne niedopatrzenia przestały cię szukać:

Mit nr 1: mogę sobie z tym poradzić. 'zakładając, że możesz sobie radzić z własnym zdrowiem psychicznym, to tak jakby próbował wykonać własną opiekę medyczną', mówi dzwonek. 'Inna skrajność uważa, że ​​przyjaciele, rodziny i duchowi doradcy powinni wystarczyć, kiedy mogą faktycznie uzupełnić wsparcie od profesjonalistów'.

Mit nr 2: jest to oznak słabości. Uznając, że potrzebujesz pomocy, jest oznaką siły. Nie jesteś sam w uczucie przytłoczony. Według amerykańskiego stowarzyszenia psychologicznego, 42\% dorosłych twierdzi, że ich stres wzrastał. i 44\% twierdzą, że nie wystarczają, aby sprostać stresowi.

Mit nr 3: opieka psychiczna jest dla szalonych ludzi. Uzyskanie pomocy w razie potrzeby jest bardzo zdrowe. Wiele osób, które odniosły największe sukcesy.

Mit nr 4: to zbyt kosztowne. Wiele programów pomocowych pracowników (EAps) obejmie sesje z doradcą lub terapeutą. Jeśli nie masz dostępu do EAP, sprawdź, czy doradca w Twojej okolicy oferuje obniżoną stawkę. Lub zaplanuj trochę czasu z duchowym doradcą, takim jak pastor lub rabin, aby porozmawiać o swoich kłopotach.