Zasady czystości pozwalają na życie germaphobes '

W serii telewizyjnej Monk delikatny detektyw Adrian mnich pracuje w brudnych ulicach san francisco, ale jest tak napędzany strachem przed zarazkami, że musi ścierać dłonie po uścisku dłoni. Mnich został nazwany 'chłopcem plakatowym' za zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD). Faktycznie w nieformalnym badaniu przeprowadzonym przez obsesyjno-kompulsyjne podłoże chorzy na OCD mówili, że podobają się bohaterowi, który triumfuje nawet wtedy, gdy jego stan koliduje z jego zdolnością do wykonywania jego pracy.

Â

Monk to 'germaphobe', popularna nazwa osób, które mają obsesję na punkcie zarazków i brudu i czują się zmuszone do wykonywania rytuałów mycia i czyszczenia. Prawdziwymi ludźmi z tym stanem są późna huragana i smutny hussein, który podobno często nakazał gościom rozebranie i mycie mydłem antybakteryjnym.

Â

Prawdziwe germafobie mają OCD, które mogą przyjmować różne formy. Na przykład niektórzy ludzie z OCD są 'kontrolerami'. Są obsesją na punkcie strachu przed utratą kontroli nad agresywnymi wołaniami, a ich lęki mogą zostać złagodzone jedynie poprzez sprawdzenie czegoś, na przykład, czy palnik na piecu został wyłączony, gromadzenie, liczenie i modlitwa to niektóre inne przejawy Choroba, ludzie często mają różne formy OCD.

Co powoduje umycie przymusu?

Uważa się, że OCD wywołuje nieprawidłowość w obwodzie mózgu, a mózgi wykazują aktywność mózgu u osób z OCD, prawdopodobnie także jako składnik genetyczny, zwłaszcza gdy OCD zaczyna się od dzieciństwa. Jedna trzecia do połowy dorosłych osób z OCD twierdzi, że ich choroba rozpoczęła się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania.

Â

Dlaczego ktoś z chorobą jest zmuszony do umycia, w przeciwieństwie do kontroli, liczenia lub gromadzenia, nie jest znany, co jest prawdą w przypadku wszystkich typów OCD, że przymus jest podejmowany w celu złagodzenia lęku spowodowanego obsesją , Inwazyjna myśl. Na przykład kobieta przypadkowo się cięcia, myje ranę, nakłada na nią maści antybakteryjne i bandaże. To powinno być, ale uczucie niepokoju i myślenie przeszkadzało: co jeśli mikroskopijne zarazki pozostaną? Wie, że to irracjonalne, ale zmuszona jest ponownie umyć cięcie, aby złagodzić niepokój. Może powtórzyć czynność w kółko.

Kiedy jest czystość problemu?

Każde biuro ma swój zgiełk. Może to kobieta, która codziennie czyści kabinę i utrzymuje wszystko w porządku, czy ona jest perfekcjonistką czy czy ona jest prowadzona przez OCD? Trudno jest najpierw stwierdzić, że OCD jest chorobą tajemniczą - mówi mary guardino. Jest dyrektorem wykonawczym wolności od strachu, organizacji zajmującej się obroną zdrowia psychicznego, założonej w 1984 roku w wyspie staten, w stanie Nowy Jork. 'Kiedy po raz pierwszy spotkasz się z nią, zauważasz, że wszystko jest miłe, zorganizowane i czyste. Ale może ukrywać swoje rytuały. Jeśli słyszała, że ​​współpracownik dostał grypę, 'obawiała się, że może dotykała czegoś, co zajmowała ta osoba, więc wsunie się do łazienki, aby umyć się'.

Â

Guardino mówi, że lekarz szuka tych objawów OCD:

Â

 • Obsesja skażenia stopniowo przejmuje życie i działania człowieka.

 • Osoba angażuje się w czyszczenie rytualne lub mycie co najmniej jedną godzinę dziennie.

 • Wykonywanie rytuałów odbywa się w celu złagodzenia lęku.

 • Osoba wie, że obsesja na bakteriach jest głupia, ale czuje się zmuszona do mycia lub czyszczenia w kółko.

Â

'Ludzie, którzy mają OCD naprawdę nie chcą być w ten sposób', Guardino mówi WHTT, z drugiej strony, ludzie, którzy mają obsesyjno-kompulsyjne zaburzenia osobowości (OCPD), które jest mniej poważne niż OCD, z dumą się A niekiedy ',' felix unger ',' i '' nieparzystej pary ',' na przykład '.' Nie przeszkadzało to felixowi, że biegał papierowym ręcznikiem i windexem, to dręczyło oscar, a także felix prawdopodobnie nie Oczyścić powierzchnię w kółko. Myślał, że jego zachowanie jest właściwe, ponieważ musiał mieć doskonałe rzeczy. Nie chciał zmienić '.

Â

Leczenie za pomocą leków i terapii

Najskuteczniejsza terapia łączy leki, zwykle jeden z kilku leków przeciwdepresyjnych, oraz formę terapii behawioralnej poznawczej zwanej 'zapobieganiem odpowiedziom' lub 'leczeniu narażenia i reakcji'.

Â

'Przedmiotem terapii przeciwdziałania profilaktyce jest opóźnienie w realizacji rytuału', mówi Guardino, którego doświadczenie i opowiedzenie wyrosło z własnej 25-letniej bitwy z lękami i depresją. 'Im dłużej to opóźniaj, powoli z czasem zacznie się zmniejszać niepokój, aby wprowadzić rytuał'.

Â

Na przykład terapeuta może powiedzieć pacjentowi, że po jednorazowym umyciu rąk musi poczekać 15 minut przed ponownym praniem. Stopniowo wydłuża się czas, aż pacjent może się zmywać tylko raz, bez konieczności zmywania. Skuteczne leczenie powoduje zmianę aktywności mózgu, a dla większości pacjentów przynajmniej częściową remisję choroby.

Rola członków rodziny

Rodziny często popełniają błąd polegający na tym, aby osoby bliskie z OCD mogły kochać. 'Człowiek, który widzi swoją żonę sprzątającą dom trzy lub cztery godziny dziennie, może początkowo sądzić, że ma największą żonę świata', mówi guardino. 'Ale z biegiem czasu widzi, że jej energia opadła, jest drażliwa, a to jest coś dziwnego w jej czyszczeniu, więc czyta o OCD na WHTT i wprowadza ją do leczenia'.

Â

Członkowie rodziny mogą odgrywać ważną rolę w wykonywaniu leczenia zapobiegawczego, zalecanego przez terapeutę. 'Po obiedzie żona podskakuje, aby oczyścić stół i zabrać wybielacz, ale mąż mówi do niej' usiądź na pół godziny, słuchamy mozarta ', mówi guardino' rano mówi, 'Ja rzucam piżamę na podłogę i chcę ich tam, kiedy wrócę do domu wieczorem'.

Czy germafobie znają coś inni? '

Możesz pomyśleć o poradach eksperckich dotyczących SARS lub grypy lub innej choroby zakaźnej z germafonu. Guardino mówi, że germafony internetowe działają na irracjonalne obawy, a nie na wiedzę.

Â

W rzeczywistości, czyszczenie rytuałów może zwiększyć ryzyko zakażenia. 'Używają wielu wybielaczy, a większość czasu spędza co najmniej pół godziny pod prysznicem, więc ich skóra jest sucha i pękła', mówi.

Â

Dodaje, że ludzie badający zarazki często mają obsesję na hipochondria, a nie na OCD. 'Spędzają cały czas na poszukiwaniu informacji, poduszki są zbyt zajęci, wychodząc poza rytuały, szukając informacji'.

Â

Zdaniem CDC prawdą jest, że mycie rąk jest najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zapobiec chorobie zakaźnej, w tym przeziębieniu, grypie, zapaleniu wątroby typu A, zapaleniu opon mózgowych i zakaźnej biegunce, ale nie jest to Pozwolenie na szorowanie rąk surowe. Wytyczne CDC zalecają pranie:

Â

 • Przed i po przygotowaniu żywności

 • Przed jedzeniem

 • Po korzystaniu z łazienki

 • Po postępowaniu z zwierzętami lub odpadami zwierzęcymi

 • Po kaszlu lub kichaniu

 • Kiedy twoje brudne ręce

 • Częściej jeśli ktoś w domu jest chory

Â

W celu właściwego mycia:

Â

 • Wet rąk i nakładaj płynne lub czyste mydło barowe. Miejsce mydło na mydło na mydelniczym naczyniu, które pozwala na drenaż.

 • Ostrożnie potrząśnij dłońmi, szorując wszystkie powierzchnie przez 15 do 20 sekund. 'O tym, jak długo trwa dwukrotność' happy birthday '.

 • Wypłukać dobrze i wysuszyć ręce. W szatni należy używać suszarki do powietrza lub ręczników papierowych.

 • W przypadku braku mydła i wody, należy używać jednorazowych chusteczek jednorazowych na bazie alkoholu lub żelowych środków sanitujących.

Zasoby

Firma Guardino zaleca kilka książek o samodzielnej pomocy: skoroszyt OCD: przewodnik po pozbyciu się zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych , autorstwa bruce M. hyman, phD; Przestań obsesyjnie! Jak przezwyciężyć swoje obsesyjności i przymusu, przez edna B. foa, phD i reid wilson, phD; Wszystko na jego miejscu: moje próby i triumfy z obsesyjnym zaburzeniem kompulsywnym , przez lata marcowe i eric hollander, MD; I casebook OCD: zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne autorstwa Johna H. greista i Jamesa W. jeffersona.

Â

Ponadto strona wolności od strachu ma spis pracowników profesjonalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, które mogą być wyszukiwane za pomocą kodu pocztowego. 'Wymieniamy tylko tych, którzy będą dawać pierwsze bezpłatne konsultacje', mówi guardino. 'Wiemy, że bezpłatne konsultacje zwiększą prawdopodobieństwo, że ludzie wejdą do systemu zdrowia psychicznego'.