Porozmawiaj z lekarzami o okresie menopauzy

Wiedza o tym, jak porozmawiać z lekarzem lub innymi członkami zespołu opieki zdrowotnej, pomoże Ci uzyskać potrzebne informacje dotyczące menopauzy. Oto kilka wskazówek do lepszej komunikacji:

 • Zrób listę obaw i pytań , aby wziąć udział w wizytacji u lekarza. Podczas oczekiwania na widzenie, użyj czasu na przeglądanie listy i zorganizuj swoje myśli.
 • Opisuj swoje objawy w sposób jasny i krótki. Powiedz, kiedy zaczęli, jak się czujesz, co ich wyzwala, a co zrobiłeś, aby je złagodzić.
 • Powiedz lekarzowi ważne informacje:
  • Jakie leki na receptę i leki na receptę, witaminy, produkty ziołowe i inne suplementy, które przyjmujesz
  • Twoje Dieta, aktywność fizyczna, palenie tytoniu, używanie alkoholu lub narkotyków oraz historia seksualna
  • Twoje uczulenia na leki, żywność lub inne rzeczy
 • Nie zapomnij wspomnieć, jeśli pacjent jest leczony przez innych lekarzy .
 • Nie czuje się zakłopotany przedyskutowaniem tematów wrażliwych, są szanse, że Twój lekarz to wcześniej usłyszał, nie zostawiaj czegoś, ponieważ martwisz się, że zajmujesz zbyt wiele czasu. Obawy związane z wyjazdem przed wyjazdem.
 • Jeśli lekarz zleci testy, zapytaj, jak dowiedzieć się o wynikach io tym, jak długo ich potrzebujesz. Dowiedz się, co musisz zrobić, aby przygotować się na test (y) i dowiedzieć się o wszelkich niebezpieczeństwach i skutkach ubocznych podczas testów.
 • Kiedy otrzymujesz leki i inne leki, zwróć się do lekarza o ich leczenie. Porozmawiaj o najnowszych badaniach i zaleceniach dotyczących leczenia objawów menopauzy. Zapytaj, jak długo trwa leczenie i czy spodziewać się skutków ubocznych. Upewnij się, że rozumiesz, jak wziąć leki; Co zrobić, jeśli pominiesz dawkę; Jeśli jest jakakolwiek żywność, leki lub działania, których należy unikać podczas przyjmowania leku; I jeśli możesz wziąć markę ogólną.
 • Dowiedz się o wszystkim przed wyjazdem. jeśli coś nie zrozumiesz, poproś o to wyjaśnienie ponownie.
 • Przynieś ze sobą swojego członka rodziny lub zaufanego przyjaciela. osoba ta może robić notatki, ofiarować wsparcie moralne i pomagać w zapamiętaniu tego, co zostało omówione. Możesz też zapytać o tę osobę.

Pobierz drugą opinię

Ponieważ zawsze szukamy więcej informacji na temat sposobów leczenia menopauzy i terapii hormonalnej, może być mylące, aby dowiedzieć się, jak radzić sobie z objawami menopauzy lub ją zarządzać. Ważne jest, aby ufać swojemu lekarzowi, aby móc dyskutować o swoich problemach A także możliwości leczenia, a następnie można podejmować świadome decyzje o zdrowiu, które czują się dobrze, jeśli czujesz, że rozmawiałaś otwarcie z lekarzem i nadal nie czujesz się usatysfakcjonowana, pomyśl o uzyskaniu drugiej opinii

Otrzymanie drugiej opinii od innego lekarza może dać ci świeży punkt widzenia i więcej informacji na temat leczenia. Oto kilka wskazówek, jak uzyskać drugą opinię:

 • Poproś lekarza o zalecenie innego lekarza lub specjalistę w celu uzyskania innej opinii. Nie martw się, że boli cię uczucia lekarza.
 • Jeśli nie masz ochoty pytać lekarza o zalecenia, skontaktuj się z innym lekarzem, na którym ufasz, możesz też zadzwonić do uniwersyteckich placówek edukacyjnych i stowarzyszeń lekarskich w Twojej okolicy pod kątem nazwisk lekarzy. Niektóre z tych informacji są dostępne w internecie.
 • Przedtem upewnij się, że ubezpieczony od usług zdrowotnych sprawdza koszt drugiej opinii. Wielu dostawców usług zdrowotnych. Zapytaj, czy w celach informacyjnych są potrzebne specjalne procedury lekarskie lub lekarz pierwszego kontaktu.
 • Przed wizytą należy zorganizować przesłanie dokumentacji medycznej do drugiego lekarza opinii. Daje to nowy czas lekarzowi na sprawdzenie zapisów i pomoże uniknąć powtarzania testów medycznych.
 • Dowiedz się, ile możesz. Poproś lekarza o informacje, które można przeczytać, przejść do lokalnej biblioteki lub wyszukać w internecie. Niektóre szpitale i uniwersytety nauczania mają biblioteki medyczne, które są otwarte dla ogółu społeczeństwa. Ale sortowanie informacji, które są skomplikowane i czasami sprzeczne może być trudne zadanie. Zrób listę pytań i wątpliwości i poprowadź listę, aby porozmawiać z lekarzem.
 • Nie wolno polegać wyłącznie na telefonie lub internecie na drugą opinię. Kiedy dostaniesz drugą opinię, musisz być osobiście obserwowany przez lekarza. Druga opinia dźwiękowa obejmuje fizyczny egzamin i dokładny przegląd rejestrów medycznych. Nie zapomnij zwrócić się do lekarza z prośbą o przesłanie pisemnego raportu do lekarza pierwszego kontaktu i otrzymanie kopii za ewidencję.