Choroba wrzodowa: należy pominąć środek zobojętniający kwas i skonsultować się z lekarzem

Mike, regionalny przedstawiciel firmy rozwijającej się w branży oprogramowania, miał problemy z bólem żołądkowym i bólem przez osiem miesięcy. Jego zajęty harmonogram powstrzymuje go przed wyjazdem do lekarza, a on postanawia, że ​​w końcu obniży poziom stresu i odstąpi od ulubionych pikantnych potraw. Oprócz tego, przyjaciel wprowadził go do bez recepty (OTC) leku zmniejszającego kwas, który traktuje jego zgagę. Mike wierzy, że mógłby wyleczyć jego problem.

Mike jest typowy dla wielu osób w Stanach Zjednoczonych cierpiących na zgagę, która może być objawem owrzodzenia. Zbyt zajęci, aby znaleźć leczenie, ludzie zamiast tego przepisywać leki zobojętniające kwas. Kłopot jest, wiele z tych osób rzeczywiście ma chorobę wrzodową (PUD) i samoleczenia, nie otrzymują właściwego leczenia ich stan. Zgodnie z amerykańskim fundamentem gastroenterologicznym (AGA), 25 milionów Amerykanów cierpi obecnie na PUD, powodowane przez bakterię Helicobacter pylori ( H. pylori). Jednak badania wykazują, że publiczne postrzeganie owrzodzeń - które są spowodowane stresem - trwa nadal pomimo różnych dowodów.

W badaniu przeprowadzonym przez Aga, prawie 90 procent Amerykanów poinformowało, że wciąż wierzą, że stres powoduje wrzody. 'Większość społeczeństwa nie wie o związku (między owrzodzeniami a bakteriami), a powodem, dla którego jest to, że wiele osób będzie po prostu przyjmować lek przeciwzakrzepowy i bloker histaminowy bez recepty i po prostu je od lat Bez opieki lekarza ', mówi david swerdlow, epidemiolog w ośrodkach zwalczania i zapobiegania chorobom (CDC) oraz współautor ostatniego badania opublikowanego w czasopiśmie Choroby zakaźne w praktyce klinicznej . W rzeczywistości brak świadomości ze strony społeczności publicznej i medycznej poprowadził kongres, aby zalecić CDC, że stara się wychowywać ludzi.

W badaniu dr. Mark Dworkin i wsp. Twierdzą, że wiele badań wykazuje, że gdy H. Pylori jest prawidłowo leczony - z zastosowaniem antybiotyków - ludzie są wyleczeni, nawet jeśli przez wiele lat mieli owrzodzenia, natomiast 'leczenie' owrzodzeń z kwasem zobojętniającym kwas acetylosalicylowy nie pozbywa się bakterii, która Powoduje to i niesie ze sobą 80-procentową częstość nawrotu.

Jak diagnozować PUD?

Dostępne są różne testy dla H. Pylori . Obejmują test kału, test oddechu i test polegający na umieszczeniu elastycznej rury o nazwie endoskopu w żołądku lub jelcie górnym, która jest używana do pobierania próbki z podszewki żołądka, która może być badana na obecność bakterii. AGA donosi, że corocznie istnieje co najmniej jeden milion hospitalizacji z powodu owrzodzenia. H. Pylori jest również przyczyną niektórych raków żołądka i może odgrywać rolę w innych chorobach, więc diagnoza przy pierwszym objawie jest istotna.

Nie wszyscy lekarze traktują PUD tak samo

W raporcie z archiwum medycyny wewnętrznej z dnia 26 lipca 1999 r. stwierdzono, że leczenie mające na celu zlikwidowanie H. Pylori różni się znacznie od lekarza do lekarza. W badaniu stwierdzono, że niektórzy pacjenci dostają dwa leki, a inni mają trzy, pisze autor dr. M. brian fennerty z oregon nauk medycznych w uniwersytecie w portlandzie i współpracowników w centrum medycznym weteranów w portlandzie iw szkole medycznej w wisconsin. Najbardziej skuteczną kombinacją był schemat trzylekowy zawierający inhibitor pompy protonowej, lek, który hamuje kwas żołądkowy. Poproś lekarza o to leczenie.