Co powoduje mój ból kolana?

Twoje kolano boli i chcesz wiedzieć, dlaczego. Czy jest to uraz lub zapalenie stawów, są odpowiedzi od Joseph bosco, MD. On jest ortopedycznym chirurgiem, specjalizującym się w medycynie sportowej i opiece kolanowej w szpitalu klinicznym NYU langone w szpitalu dla chorób stawów.

Czy mój ból byłby związany z zapaleniem kości i stawów?

Tak. Prawdopodobnie 95\% bólu kolanowego spowodowanego zapaleniem stawów jest zapalenie kości i stawów, które jest spowodowane 'zużyciem' stawów. Inne rodzaje, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, są znacznie mniej powszechnymi przyczynami bólu kolana.

Jakie urazy mogą powodować ból kolana?

Zazwyczaj krzywdzą one kontuzje na kolanie: ACL, menisku lub urazy więzadeł.

Jaka jest różnica?

Główną różnicą między zapaleniem stawów a innymi rodzajami bólu kolanowego jest brak urazów z tym. Osoba, która rozdarła ACL lub miała uraz w menisce, wie dokładnie, kiedy to się stało, z zapaleniem stawów, jest bardziej Nudny, bolący ból. Zaczyna się gorszy czas.

Mój ból sam się wycofuje?

To zależy. Ból artretyzmu ma tendencję do woskowania i osłabienia w czasie. Nie może całkowicie odejść, ale czasami czuje się znacznie lepiej. Ból z powodu urazu poprawia się w pierwszej kolejności, ale jeśli zostaniesz ze strasznym stawem, może nie być w stanie wykonać pewnych czynności.

Kiedy muszę się skontaktować z lekarzem?

Każdy ma inny próg bólu. Jeśli u pacjenta występuje uraz i kolana, należy skontaktować się z lekarzem. Nawet jeśli obrzęk ustąpi, musisz mieć kolano badane - może masz coś uszkodzonego wewnątrz stawu. Jeśli masz bóle stawów i złe dni przewyższają dobro, powinieneś zobaczyć lekarza.

Jak utrzymać moje kolana w zdrowiu?

Myślę, że kontrola wagi jest ważna. Elastyczność pomaga. Jeśli wziąć udział w sporcie, który wymaga dużo wysiłku fizycznego, jak jazda na nartach, tenis lub piłka nożna, musisz mieć kształt.

Również, kiedy zmęczysz się, musisz przestać. Spójrz na szybkość urazu kolana: wzrasta w czwartym kwartale lub końcowym okresie gry. Tylko kilka milisekund lub dwa opóźnienia funkcji mięśni może spowodować obrażenia. Jeśli mięśnie, które chronią więzadło są zmęczone, nie wykonują dobrej roboty.