Czy pigułka wyczyści trądzik?

To powszechne przekonanie, że tylko nastolatki cierpią z powodu trądziku, a kiedy nastolatek staje się dwudziestym coś, kłopotliwe plamki znikną i pozostawiają po sobie jasną cerę.

To nie jest tak, jak to działa w przypadku widma carmen. W wieku 26 lat, życie i skóra zarówno widmo jak i skóra pozostają marred przez trądzik.

Próbowała prawie każdego leku na rynku, od retin-A do kleiny T do tetracykliny, nie mówiąc już o wszystkich kosmetykach i eliksirach, które splótła skórę. Ale nic nie jest w stanie odebrać uczuć nieatrakcyjności i wątpliwości, niszczące dni, kiedy tylko opuszczanie domu było trudne.

Podobnie jak widmo, wiele kobiet walczy z trądzikami w dorosłe lata - i czuje się sfrustrowany. A coraz częściej wiele z nich stara się nowego podejścia, które wykracza poza tradycyjne zabiegi, takie jak retinoidy, nadtlenki benzoilu i antybiotyki: używają pigułki antykoncepcyjnej do zwalczania trądziku.

W przypadku widmo, manipulacja hormonalną (czyli pigułka) stała się opcją kilka lat temu, kiedy zaangażowała się w poważny związek i chciała zarówno kontroli urodzin, jak i leczenia trądziku. Po rozmowie ze swoim lekarzem, zdecydowała się na stosowanie orto tri-cyklenu, pigułki antykoncepcyjnej, która wykazała pewien sukces w leczeniu trądziku dorosłych. Orto tri-cyklen redukuje androgeny (męskie hormony) i reguluje hormony kobiety, Huśtawki nie są tak poważne i nie rzucić kobiecego ciała i karnacji w strumień, podczas gdy wszystkie kobiety mają pewien poziom androgenów, nadmierna ilość może prowadzić do trądziku.

Kobiety i trądzik: bolesna prawda

Liczba kobiet (i mężczyzn), którzy walczą z trądzikami w swoich latach 20 i 30 lat jest ogromna. W rzeczywistości badanie opublikowane w październiku 1999 r. Journal of american academy of dermatology stwierdziło, że z 749 dorosłych w wieku od 25 do 58 lat, 54\% kobiet i 40\% mężczyzn cierpiało Z jakiejś formy trądziku. Co więcej, częstość występowania trądziku dorosłych u obu płci nie zmniejszyła się znacząco aż do wieku 44 lat.

Trądzik jest chorobą nastolatków jest tylko jednym z błędnych wyobrażeń związanych z chorobą, drugi jest taki, że brud i olej na skórze powodują trądzik.

Trądzik w rzeczywistości nie jest spowodowany przez brudu lub oleju, ale przez bakterie o nazwie P. Trądzik, które żyją na skórze każdego mężczyzny, w okresie dojrzewania, ciało wytwarza wyższe poziomy androgenów, które mogą nadmiernie nasilić gruczoły łojowe wytwarzające olej, powodując większą ilość tłustej substancji zwanej sebum . Im więcej łoju, tym bardziej prawdopodobne jest, że mieszka włosa zostanie zatkana, co powoduje, że pęcherzyki pęcherzyków zwane są komedami. Te zatkane pęcherzyki pozwalają P. Acnes w celu ich proliferacji. Niektórzy ludzie są nadwrażliwi na P. Acnes, mówi webster, MD, phD, wiceprezes departamentu dermatologii w Jefferson Medical College w Filadelfii. Ci ludzie mają nadmierną odpowiedź immunologiczną na bakterie - podobne do reakcji alergicznej - i to powoduje trądzik.

Ale też hormony mogą być przyczyną. Zgodnie z debra jaliman, MD, kliniczny instruktor dermatologii na uniwersytecie Mount Sinai w nowym mieście, niektóre kobiety są genetycznie skłonne do bardziej drastycznego huśtawki hormonalnej, wyższych poziomów androgenu i gruczołów, które są bardziej wrażliwe na hormony. 'Gdy poziomy hormonów pozostają stabilne, łatwiej jest na skórze. Kiedy zmieniają się znacznie, to jest, gdy skóra wybucha '. A tym samym te nieprzyjemne przełomy przed urodzinami, z którymi kobiety są takie znane.

Studiowanie pigułki

Jest to kolejny powód, dla którego niektórzy naukowcy uważają, że pigułka antykoncepcyjna i inne leki regulujące poziom hormonalny mogą leczyć trądzik. Jedyna pigułka antykoncepcyjna, której badano w tym celu to orto tri-cyklen, ale według jalimanu każda formuła zawierająca Niewielka ilość androgenów może być stosowana w leczeniu trądziku.

W badaniu opublikowanym w listopadzie 1997 r. Wydaniu Journal of american academy of dermatology badacze zbadali skuteczność orto tri-cykli w leczeniu trądziku. Oceniając 247 kobiet, naukowcy stwierdzili, że 93,7\% grupy przyjmującej pigułkę wykazało poprawę, podczas gdy tylko 65,4\% grupy placebo miało takie wyniki oczyszczania skóry.

Mimo to, te rezultaty, choć są obiecujące, mogą zwieść, mówi jaliman. 'Poprawa nie oznacza całkowitego rozliczeń dla pacjenta, jeśli zostaną poprawione, ale niewyraźne, nadal nie są zadowoleni' - mówi jaliman, który w swojej praktyce zaobserwował mieszane efekty z pigułką.

Dla widmo tabletka pomagała, ale nie na stałe. W pierwszym roku orto tri-cyclen widziała najbardziej dramatyczną poprawę. (Używała również dwóch leków do stosowania miejscowego: retin-A i kikocyny T.), nie stała się całkowicie bez skazy, ale po tym początkowo było mniej trądziku ogólnie, po tym początkowym roku jej trądzik pogorszyła się i nie ' T podobnie jak niektóre z efektów ubocznych, jakie doświadczyła podczas podawania pigułki, zwłaszcza przyrostu masy ciała. (Inne potencjalnie poważne efekty uboczne pigułki obejmują zakrzepy krwi, zawał serca, udar mózgu, nadciśnienie tętnicze i cukrzycę, ryzyko to jest wyższe u kobiet, które palą i rosną wraz z wiekiem kobiet).

Więc kiedy zerwała z chłopakiem, widmo zdecydowało się przestać orto tri-cyclen. Teraz używała doksycykliny, doustnego antybiotyku i avita, retinoidu i cieszy się, jak wygląda jej skóra. 'Przez wiele lat walczyłem z trądzikiem', mówi widmo. 'Jeśli chodzi o poczucie własnej wartości, po prostu czuję się o wiele ładniejsza z czystą twarzą. To znaczy, kto nie?'