Trądzik zabiegi, które działają

Słuchasz każdego infomercial i przeczytaj każdy artykuł z magazynu. Nadal nie możesz znaleźć leczenia trądziku, który działa.

A może znalazłeś swoje rozwiązanie na trądzik - tylko po to, aby wykryć, że 3 miesiące po leczeniu nagle przestał działać.

skóra 'każdego' jest trochę inna i czasami potrzeba więcej niż jednego rodzaju terapii, aby uzyskać dobry wynik - ale jest absolutnie rozwiązanie dla każdego pacjenta trądzikowego ', mówi Charles E. crutchfield III, MD, Kliniczny profesor dermatologii, uniwersytet szkoły medycznej minnesota i dyrektor medyczny dermatologii w crutchfield.

Jeśli masz problemy z znalezieniem skutecznego leczenia trądziku, trafiłeś we właściwe miejsce. WebMD skonsultował się z trzema specjalistami ds. Skóry, aby dowiedzieć się więcej na temat najnowszych sposobów leczenia trądziku - w tym świeżego, nowego podejścia, które czyni każde leczenie trądziku lepszym.

Leczenie trądziku: co powoduje trądzik?

Specjaliści z amerykańskiej Akademii Dermatologii mówią, że trądzik rozwija się, gdy zmiany hormonalne (takie jak rodzaj dojrzałości, kobiety, przed cyklem menstruacyjnym i przed menopauzą) powodują nadprodukcję oleju i komórek wewnątrz pęcherzyka skóry . Tworzą rodzaj biologicznego zatoru, który otwiera otwór i powoduje pęknięcie pęcherzyków.

Crutchfield twierdzi, że powoduje to przerost bakterii zwykle występujących na skórze, co z kolei powoduje drażniące substancje chemiczne, które powodują zapalenie. Rezultatem końcowym są bielówki, zaczerwienienie czerniaków, twarde maleńkie wypryski lub zmiany wypełnione tłustością.

W rzeczywistości, ponieważ lekarze uważają, że stan zapalny odgrywa kluczową rolę w trądziku, wiele osób uważa, że ​​przyszłość leczenia obejmie leki, które specjalnie skierowane są na odpowiedź zapalną skóry.

'Już tam nie ma, ale przyszłość trądzików z pewnością będą lekami skupiającymi się na zapalnym aspekcie - a to, gdzie prawdziwe rozwiązanie może leżeć', mówi dermatolog dorys, MD, profesor uniwersytetu w Nowym Jorku Szkole medycznej w Nowym Jorku i autor 100 pytań i odpowiedzi na temat trądziku

Leczenie trądziku: co teraz działa

Tymczasem istnieje wiele sposobów leczenia trądziku do wyboru teraz. Te zabiegi pasują do jednej z dwóch kategorii: 'środek do czyszczenia porów', który tłumi trądzik zapobiegając 'jamie drogowej' wewnątrz porów; Oraz produkty, które mają na celu produkcję zarówno oleju, jak i hormonów, które powodują pęknięcia.

Środki czyszczące są bez recepty, które zawierają nadtlenek benzylu i / lub kwasu salicylowego i są bardzo skuteczne , Mówi dzień. 'Dla wielu pacjentów, może to być wszystkie leczenie, które jest potrzebne, szczególnie jeśli brodawki nie powodują blizn.'

Środki do czyszczenia porów są jeszcze bardziej skuteczne, jeśli znajdziesz dwa lub trzy produkty, które lubisz i obracaj je co dwa lub trzy miesiące, mówi crutchfield.

'W rzeczywistości można wytworzyć oporność na leczenie, zasadniczo trądzik szczyci się medycyną, a przerwa zaczyna się od nowa, ale obracanie produktów może często rozwiązać ten problem' - mówi.

A co z produktami do trądziku wstępnie zapakowanymi sprzedawane często na infomercials, internet i kanały handlowe? Że te produkty zazwyczaj zawierają nadtlenek benzylu lub kwas salicylowy lub te same - w tych samych preparatach w trądzikach leków sprzedawanych w aptekach.

Crutchfield mówi, że to, co daje te produkty, jest faktem, że przychodzą one z zalecanym schematem. To mówi, zwiększa zgodność, co jest kluczowe dla skuteczności każdego produktu. 'Jeśli mają jakieś' magie ', to jest to' mówi crutchfield.

W przypadku sporadycznych przełomów - lub po oczyszczeniu skóry po zakończeniu schematu - możesz zignorować wszystkie artykuły i zacząć stosować zaawansowane technologie z zeno, a FDA zatwierdziła podgrzewany elektroniczny 'zit zapper'. Wykorzystuje 'reakcję wstrząsu termicznego' ciała w celu zabicia bakterii i jasnych wyprysków

Chociaż firma twierdzi, że zeno może wyczyścić każdy krost z zaledwie kilkoma 2 1/2-minutowymi długimi zabiegami rozłożonymi przez 24 godziny, crutchfield mówi, że robi to tylko dla około 60-70\% pacjentów - i działa najlepiej tylko na Łagodne wypryski.

'to nie jest dla trądziku poważnego - to jest dobre dla utrzymania, gdy trądzik jest pod kontrolą lub jeśli masz okazjonalne krosta, ale to wszystko', mówi crutchfield.

Leczenie trądziku: jak lekarz może pomóc

Kiedy zabiegi z użyciem bezcelowych zabiegów na trądzik nie są zadaniem, nie rozpaczaj - lokalny dermatolog ma kolejną torbę sztuczek, która może pomóc. Często pierwszą linią recepty jest antybiotyki - zarówno miejscowe, jak i ustne, a czasami oba.

'antybiotyki działają szybko, więc mogą przynieść szybkie rezultaty', mówi dzień. To mówi, jest szczególnie prawdziwa, gdy jest stosowana w połączeniu z produktem nadtlenku benzylu i dobrym schematem oczyszczania.

Jednym z najnowszych żołnierzy w armii antybiotycznej jest solodyn, lek o przedłużonym uwalnianiu, który oferuje ciągłą, ale bardzo małą dawkę antybiotykowej minocykliny. Inny to minocinpac - pierwszy pakiet do leczenia leków, który łączy minocyklinę ze skórą uspokajającą produkty miejscowe, zaprojektowane do współpracy.

Ale być może najbardziej ekscytujące nowe podejście polega na pozaprawkowym użyciu oracea, leku doustnego zatwierdzonego pierwotnie do leczenia trądziku różowatego, innego stanu zapalnego skóry. Charakteryzuje się bardzo niską dawką antybiotyku doksycykliny w nowej, nowej konfiguracji

'Skopiuj antybiotyk tego składnika do bardzo niskiego poziomu, ale jednocześnie znacznie zwiększyły składnik przeciwzapalny', mówi crutchfield. Wynik końcowy jest lekiem, który ma na celu zapalenie i - mówi crutchfield - działa bardzo dobrze u wielu pacjentów z trądzikiem, w tym kobiet w średnim wieku, którzy również mają objawy trądziku różowatego.

Dzień często stosuje inne podejście 'off label', gdy trądzik uderza w kobiety w średnim wieku. Jej rozwiązanie polega na użyciu aldaktonu anty-androgenowego.

'wyniki są niewiarygodne - skóra czyści, nie ma suszenia, a jeśli używasz marki, a nie rodzajowej, nie ma prawie żadnych skutków ubocznych, a kobiety czują się świetnie - większość twierdzi, że ich skóra nigdy nie wyglądała tak dobrze , 'Mówi dzień.

Firma Crutchfield przepisuje również aldakton i mówi, że działa nie tylko u kobiet w średnim wieku, ale także u nastolatków i młodych kobiet, zwłaszcza gdy trądzik rozwija się na podbródku i szczęku.

'trądzik jest w zasadzie hormonalnie prowadzony, więc w niektórych młode anty-androgeny kobiety są odpowiedzią' - mówi. Niektóre kobiety również odnaleźć trądzik ulgę w pigułkach antykoncepcyjnych, które pomagają regulować cykl i kontrolować hormonalne huśtawki związane z wieloma łzami.

Leczenie trądziku: naprawdę 'duże pistolety'

Jeśli trądzik jest uparty - lub rozwija się blizny - lekarze twierdzą, że istnieje kilka 'dużych broni', które mogą pomóc. W przeciwieństwie do miejscowych i antybiotyków, które działają na stłumienie wyprysków, zabiegi te są przyczyną problemu, zamykając produkcję ropy naftowej.

'Kiedy widzę pacjenta, którego skóra jest już bliznowa, nie bałam się - po prostu idę do najbardziej agresywnego leczenia - a dla mnie to' izotretynoina, znana również jako accutane ', mówi crutchfield>

Jak wyjaśnia, doustny lek na receptę wpływa na produkcję ropy naftowej. Kiedy 'kran oleju' zostanie wyłączony, mówi się, wyeliminujesz korki w jej wnętrzu i pęknięcia zatrzymują się.

Ale stosowanie izotretynoiny nie jest bez zagrożenia. Znacznie zwiększa ryzyko wad wrodzonych i jest powiązany z epizodami agresywności i brutalnych zachowań. Może również powodować zmniejszenie gęstości mineralnej kości, jeśli jest stosowana przez dłuższy okres czasu. (Lekarze mówią, że wszystkie te rzadki - rzadkie).

Mimo to, jeśli martwisz się ryzykiem, możesz chcieć zażywać laserów i innych lekkich urządzeń, aczkolwiek kosztownych, lekarze twierdzą, że niektóre z tych metod mają podobne efekty, co accutane. Ryzyko.

'jeden rodzaj lasera działa jak antybiotyk w celu zahamowania wzrostu bakterii związanych z trądzikiem, a drugi pomaga skutecznie obniżyć gruczoły olejowe w wyniku' accutane-like '- mówi david goldberg, dyrektor MD skóry Laserowych i chirurgicznych specjalistów z nowego jorku i nowej koszulki.

Razem, mówi, stanowią podstawę długotrwałego leczenia. Ponadto, ponieważ zarówno leczenie trądziku ma również działanie przeciwstarzeniowe, Goldberg mówi, że może być szczególnie dobrym wyborem w przypadku trądziku w wieku średnim.

W przypadku dermatologa bruce katz, MD, leczenie, które czyni cuda, gdy wszystkie inne nie działają, to PDT lub terapia fotodynamiczna. W jego schemacie, to laserowe źródło światła połączone jest z miejscowym lekiem zwanym 'levulan' stosowanym podczas leczenia. Mówi, że ta kombinacja daje skórze jeden do dwóch uderzenie, które zabija bakterie, kurcza się gruczoły olejowe i może zaoferować trwałą trądzik w ciągu zaledwie kilku tygodni zabiegów.

'do tej pory przeżywa się trzy lata plus czysta skóra - a nasze dalsze obserwacje nadal są prawdopodobne, że znajdziemy jeszcze dłuższe rezultaty', mówi katz, dyrektor centrum JUVA i centrum laserowego w nowych York.

Ponieważ wiele zabiegów dermatologicznych może być kosztowne, a ubezpieczenie terapii trądzikowej jest często cienkie, przed umówieniem się dermatologa skonsultuj się z ubezpieczycielem, aby wiedzieć, na co możesz sobie pozwolić.