Trądzik alternatywnych środków: miodu manuka, oleju z drzewa herbacianego, cynku, drożdży i innych

Osoby z trądzik często często korzystają z zabiegów uzupełniających lub alternatywnych. Mogą to być żele, kremy i płyny; Suplementy diety i zioła; Oraz specjalne procedury dietetyczne.

Wielu ludzi przysięga na alternatywne sposoby leczenia trądziku. Ale amerykańska uczelnia dermatologii (AAD) mówi, że 'wszystkie naturalne suplementy' nie okazały się skuteczne, a niektóre nawet mogą być szkodliwe. Na przykład grupa cytuje bez recepty suplement trądzikowy, który zawierał ponad 200 razy większą ilość selenu wymienionych na etykiecie. Spowodowało wiele reakcji toksycznych. AAD stwierdza również, że nie ma dowodów na to, że każdy dietetyczny reżim ma wpływ na trądzik.

Alternatywne terapie na leczenie trądziku nie były dobrze zbadane, dlatego też źródła, takie jak obszerna baza danych o lekach naturalnych zazwyczaj oferują jedynie ostre rekomendacje, na przykład doustne suplementy cynku są oceniane jako ' 'To samo dotyczy preparatów do stosowania miejscowego, które zawierają cynk i erytromycynę, aż do momentu przeprowadzenia lepszych badań, nie da się powiedzieć, które alternatywne metody leczenia trądziku działają, a które nie.'

Uzasadnienie alternatywnych metod leczenia trądziku

Praktyczne metody leczenia trądziku nie zawsze działają dla wszystkich, mogą powodować działania niepożądane, począwszy od podrażnień skóry po wady wrodzone. Kolejnym problemem, ponieważ antybiotyki są stosowane w tak wielu tradycyjnych metodach leczenia trądziku, jest oporność na antybiotyki. Wielka Brytania poinformowała, że ​​więcej niż jeden na dwóch trądzików leczonych antybiotykami nosił na skórze oporne szczepy dwóch różnych bakterii.

Przedstawiciele alternatywnych metod leczenia wskazują, że trądzik jest nieznany w tak zwanych społeczeństwach 'kamiennych wieków'. Z drugiej strony dotyka ona do 95\% nastolatków w społeczeństwach uprzemysłowionych. To sugeruje, mówią, że zachodnia dieta może być głównym czynnikiem rozwoju trądziku.

Setki alternatywnych metod leczenia trądziku są promowane w internecie i gdzie indziej jako bezpieczne i skuteczne. Alternatywne zabiegi nie muszą być testowane i okazywały się bezpieczne, zanim zostaną sprzedane online lub umieszczone na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, dlatego przed rozpoczęciem należy omówić problemy zdrowotne i alternatywne z lekarzem lub dermatologiem Leczenie

Badania nie są rozstrzygające, ale niektóre wstępne badania sugerują, że następujące alternatywne sposoby leczenia trądziku mogą przynieść pewne korzyści.

miód Manuka

Miodu manuka pochodzi z nowej zealandii, gdzie manuka bush jest tubylczym. Tzw. 'Aktywny' miód Manuka jest powszechnie promowany w Internecie jako środek zaradczy na trądzik. Twierdzenie opiera się głównie na badaniach sugerujących, że ma znaczne właściwości przeciwbakteryjne i gojące gojenie się ran

W jednym z badań naukowcy zauważyli, że impregnowane impregnatem miodowym opatrunki na rany zyskują coraz większą akceptację w szpitalach i klinikach na całym świecie. Ale stwierdzili również, że 'jest niejasne, jak one działają, więc zbadali zdolność trzech różnych rodzajów miodu do wygaszenia produkcji wolnych rodników. W swoim raporcie stwierdzili, że miod manuka jest najskuteczniejszy.

W internecie, opinie pacjentów dotyczące wpływu miodu manuka na trądzik różnią się od świecących do lekceważących. Dotychczas nie przeprowadzono ostatecznych badań w celu udowodnienia lub obalenia skuteczności miodu manuka.

Olej z drzewa herbacianego

Olej z drzewa herbacianego to olejek eteryczny wydobywany z liści małego drzewa macierzystego w Australii. Od dawna są traktowani jako bezpieczne i skuteczne alternatywne leczenie trądziku. W 1990 r. Badacze badali 124 pacjentów z trądzikiem. Niektóre traktowano 5\% olejem z drzewa herbacianego w żelu na bazie wody. Inni chorowali na 5\% nadtlenek benzoilu, składnik znajdujący się w wielu przeciwciałach przeciw trądziku bez recepty.

To szeroko cytowane badania wskazują, że olej z drzewa herbacianego nie działał tak szybko, jak nadtlenek benzoilu. Ale, jak powiedzieli naukowcy, jej zastosowanie spowodowało podobne zmniejszenie zmian trądzikowych po trzech miesiącach. Wykazały również znacznie niższą częstość występowania działań niepożądanych, takich jak suchość, podrażnienie, swędzenie i pieczenie.

Leczenie miejscowe olejem z drzewa herbacianego jest uważane za bezpieczne dla większości dorosłych osób. Może to jednak spowodować reakcję alergiczną skóry u niektórych osób. Jest to szczególnie ważne, jeśli utlenił się po wystawieniu na działanie powietrza. Olej z drzewa herbacianego nie powinien być przyjmowany doustnie. Może wywoływać toksyczne reakcje, począwszy od wysypki na śpiączkę.

Inne alternatywne sposoby leczenia trądziku

Niektórzy lekarze medycyny alternatywnej i uzupełniającej zalecają stosowanie miejscowych zabiegów zawierających garbniki lub kwasy owocowe.

Taniny mają naturalne właściwości ściągające. Można je uzyskać wrząc mieszaninę od 5 do 10 gramów ekstraktu kory z takich drzew, jak szkarłacica, biały dąb lub orzech angielski w jednej filiżance wody. Jednakże komercyjne preparaty nie są zalecane. Proces destylacji usuwa taniny.

Kwasy owocowe obejmują kwas cytrynowy, glukonowy, glukonolaktonowy, glikolowy, jabłkowy i winowy. Mają naturalne właściwości, które pomagają im usunąć skórę.

Inni praktycy polecają zabiegi, które zostały zatwierdzone przez niemiecką komisję E. komisja niemiecka E jest agencją europejską zajmującą się badaniami ziołowymi. Obejmują leczenie trądziku jamy ustnej, takie jak:

  • Vitex, ekstraktu z całych owoców w leczeniu trądziku przedmiesiączkowego. To uważa się, że działają na hormon folikulotropowy i poziom luteinizujący hormon w przysadce mózgowej. Powiedział, że zwiększa poziom progesteronu i zmniejsza poziom estrogenów. Vitex nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.
  • drożdże Brewera, , które mają działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Te lekarze zalecają również miejscową słodką bukieteczkę, która również ma działanie przeciwdrobnoustrojowe.