Z WHTT: teen trądzik rozwiązań

Jeśli rozpoczniesz walkę z trądzikiem, powinieneś wiedzieć, jakie opcje są i kiedy porozmawiać z dermatologiem o pomoc.

Możesz zacząć od nadtlenku benzoilu.

'Działa świetnie', mówi latanya benjamin, MD, dermatolog w szpitalu dziecięcego Lucile Packard na uniwersytecie w stanford, nadtlenek benzoilu 'działa przeciwko bakteryjnym składnikom trądziku i przed zatykaniem porów'.

Dostępne w myjniach, kremach, żelach i innych formach, nadtlenek benzoilu występuje w kilku mocnych stronach. Najpierw spróbuj łagodnego rodzaju. Może działać idealnie i mniej powodować podrażnień niż silniejsze stężenie.

Kwas salicylowy jest również dostępny w wielu formach i jest dostępny bez recepty lekarskiej, pomaga odblokować pory i złamać oba biała głowa i zaczerwienienie głowy.

Jak długo lekarstwa te zaczną działać?

'zwykle trwa od 4 do 8 tygodni, aby zauważyć znaczną poprawę' - mówi mediator Julie danna, dermatolog dziecięcy w ochsner w metairie, la.

Następny krok

Jeśli trądzik po kilku miesiącach nie uległ poprawie w przypadku produktów bez recepty, pora porozmawiać z lekarzem.

Spotkanie z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem. Oba mogą zalecić silniejsze leczenie w zależności od rodzaju trądziku. Na przykład:

  • Retinoidy przyczyniają się do odblokowania porów i zapobiegają zarówno białkom i czerniakom.
  • Antybiotyki walczą p. Acnes , bakterie powodujące trądzik. Lekarz może przepisać pigułki lub leki na skórę.
  • Nadtlenek benzoilu na receptę.

Czasami przy użyciu dwóch leków narusza się skórę. Niektóre zabiegi łączą się w leczenie raz na dobę.

W przypadku poważniejszego lub upartego trądziku

Jeśli twoje przebijaki pozostawiają blizny, musisz zobaczyć dermatologa, mówi Benjamin.

Kremy, żele i myje same mogą nie działać dobrze, ale pigułki antybiotykowe mogą pomóc. Niektóre dziewczyny mogą również korzystać z niektórych rodzajów pigułek antykoncepcyjnych, ponieważ mogą pomóc w kontrolowaniu hormonu, który może powodować trądzik. Blokery hormonalne, takie jak spironolakton, są również bardzo skuteczne.

Najlepszym leczeniem trądziku jest izotretynoina. Danna mówi, że 'najbliższą rzeczą, jaką musimy lekarstwa na trądzik'. Tabletka stosowana raz lub dwa razy dziennie przez około 6 miesięcy, izotretynoina kurczy się gruczołów olejowych. Co oznacza mniej tłustą skórę, mniej zatkanych porów i mniej bakterii.

Izotretynoina jest przeznaczona tylko do poważnych trądzików lub pęknięć, które nie są jasne w przypadku innych leków, co jest spowodowane działaniami niepożądanymi. Na przykład izotretynoina może powodować ryzyko depresji. Może również powodować wady wrodzone, jeśli jest to konieczne podczas ciąży.

Wiele innych mniej poważnych działań niepożądanych może również wystąpić w przypadku stosowania leku izotretynoina. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie ostrzeżenia, które lekarz daje przy stosowaniu leku.

5 wskazówek, które pomogą Ci

  1. Bądź cierpliwy . 'Leczenie może być powolnym procesem, ale ma dobre wyniki', mówi Benjamin.
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami . Twoja skóra nie wygrałaby szybciej, jeśli poświęci więcej leków niż powinnaś, co spowoduje podrażnienie skóry i pozostanie gorsze niż przedtem.
  3. Trzymaj się planu leczenia . Aby zobaczyć pozytywne zmiany, regularnie stosuj leki. 'Jeśli potrzebujesz przypomnienia, umieść leki obok szczoteczki do zębów, aby to zobaczyć', mówi danna
  4. Użyj nietłustych produktów do pielęgnacji skóry . 'Kiedy kupujesz makijaż, krem ​​przeciwsłoneczny, nawilżające lub inne produkty do pielęgnacji skóry, upewnij się, że etykieta mówi, że jest nieskomorowa', mówi Benjamin, że takie produkty nie zatruwają porów.
  5. Idź prosto na skórę . Jeśli umyjesz twarz kilka razy dziennie, przestań. Dwa razy powinno wystarczyć. 'Mycie 4, 5 lub 6 razy dziennie zachęca do produkcji oleju i może powodować trądzik gorszy', mówi danna. Oczywiście, nie powinieneś wybierać ani popijać pryszczyków. Może powodować trądzik gorzej i może powodować bliznowacenie.