Trądzik podczas ciąży: przyczyny, środki domowe i sposoby leczenia

Trądzik jest powszechny podczas ciąży. W rzeczywistości, więcej niż jedna na dwie kobiety ciężarne może spodziewać się trądziku. W niektórych przypadkach trądzik może być ciężki.

Główną przyczyną trądziku podczas ciąży jest zwiększenie stężenia hormonu w pierwszym trymestrze, wyższy poziom zwiększa produkcję naturalnych olejów. To trudno jest przewidzieć, kto rozwinie ciążę trądzik, ale masz większe ryzyko, jeśli masz trądzik lub trądzik na początku cyklu menstruacyjnego Jeśli nie rozwinie się trądzik w pierwszym trymestrze, Jest mało prawdopodobne, że będziesz miał przekrwienie, które są nietypowe podczas drugiego lub trzeciego trymestru.

Leczenie trądziku podczas ciąży może być trudne, ponieważ wiele zabiegów na receptę i bez recepty charakteryzuje się wysokim ryzykiem wad wrodzonych. W ogóle należy unikać lekarstw, które mają nawet zdalną szansę na krzywdzenie dziecka.

Oto informacje o trądziku w ciąży, które pomogą utrzymać cię w nienarodzonym zdrowiu i

Radzenie sobie z trądzikiem podczas ciąży

Ciąża Trądzik jest naturalnym stanem kosmetycznym. Zwykle ustępuje, gdy poziom hormonów powróci do normy. Więc najbezpieczniejszą rzeczą jest unikanie jakichkolwiek leków na trądzik na receptę lub bez recepty zabiegów chemicznych na miejscu. Zamiast tego można polegać na środkach odurzających w domu bez leków. Ale przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia trądziku, gdy jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę, porozmawiaj z lekarzem o tym, co jest najlepsze i bezpieczne dla Ciebie.

Niebezpieczne sposoby leczenia trądziku w ciąży

Izotretynoina jest lekiem doustnym, które zrewolucjonizowało sposób poważnego trądziku. Jest to jednak szczególnie niebezpieczne, gdy jesteś w ciąży, ponieważ lek może wpływać na płód i powodować poważne wady wrodzone.

Każdy pacjent, który przyjmuje izotretynoinę, jak również lekarz przepisujący lek, aptekę, która ją wyda, oraz hurtownik, który je rozprowadza, musi zapisać się do specjalnego programu, który jest częścią programu zarządzania ryzykiem zapobiegającym ciąży i urodzeniu Wad.

Ponieważ ryzyko jest tak wysokie, kobiety w wieku rozrodczym, które biorą ten lek, muszą być na dwóch formach kontroli urodzin, co najmniej na miesiąc przed rozpoczęciem terapii. Muszą także pozostać na dwóch formach kontroli urodzin przez co najmniej miesiąc po zakończeniu terapii. Również kobiety muszą mieć testy ciążowe przed, w trakcie i po leczeniu.

Inne leki na receptę, które mogą powodować wady wrodzone to:

 • Terapia hormonalna. To obejmuje 'żeński' hormon estrogenu i flutamid anty-androgeny i spironolakton.
 • tetracykliny doustne. Są to antybiotyki takie jak tetracyklina, doksycyklina i minocyklina, które mogą hamować wzrost kości i przebarwić zęby trwałe.
 • Retinoidy miejscowe , takie jak adapalen (differin), tazaroten (tazorac) i tretinoina (retina-A). Produkty te są podobne do izotretynoiny i należy je unikać w czasie ciąży. Chociaż badania wykazują, że ilość tych leków pochłoniętych przez skórę jest niska, istnieje obawa, że ​​mogą one powodować zwiększone ryzyko wad wrodzonych. Produkty muszą nosić ostrzeżenie wskazujące, że nie wiadomo, czy leki te mogą uszkodzić rozwijający się płód lub dziecko karmione piersią.

Z tych samych powodów niektórzy eksperci zalecają stosowanie środków miejscowych zawierających kwas salicylowy. Jest to składnik znaleziony w wielu produktach bez recepty.

Inne leczenie trądziku miejscowego i ciąża

Niektórzy eksperci zalecają miejscowe leki na receptę zawierające erytromycynę lub kwas azelainowy. Inne opcje obejmują bez recepty produkty zawierające nadtlenek benzoilu lub kwas glikolowy. Tylko około 5\% aktywnych leków stosowanych na skórę wchłania się do organizmu. Dlatego uważano, że takie leki nie powodują zwiększonego ryzyka wad wrodzonych.

Ale ważne jest, aby pamiętać, że wiele leków miejscowych nie zostało odpowiednio zbadanych w okresie ciąży. Więc znowu skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia trądziku.

Bezcłowe leczenie trądziku w ciąży

Ciąża Trądzik jest stanem naturalnym, który zwykle ustępuje po urodzeniu dziecka. Więc najbezpieczniejszym sposobem działania jest dobra pielęgnacja skóry. Oto niektóre sposoby radzenia sobie z trądzikiem w ciąży, które są wolne od narkotyków:

 • Ogranicz do mycia dwa razy dziennie i po silnym poceniu się
 • Podczas mycia użyj delikatnego, bez oleju, bezalkoholowego i nie ścierającego środka czyszczącego.
 • Użyj bielizny (ale zmień ją za każdym razem, gdy umyjesz twarz), wkład bawełniany lub system oczyszczania dźwięku.
 • Po wypłukaniu wypłukać skórę letnią wodą. Następnie delikatnie osuszyć i zastosować środek nawilżający.
 • Unikaj nadmiernego czyszczenia. Może nadmiernie nasilić gruczoły olejowe skóry.
 • Szampon regularnie. Jeśli masz tłustą skórę, najlepiej szampon codziennie. Unikaj tłustego musu włosowego lub pomadki w pobliżu linii włosów.
 • Często zmienisz poszewki na poduszki.
 • Trzymaj ręce z twarzy, ponieważ na palcach są bakterie.
 • Użyj słuchawek. Nie trzymaj telefonu komórkowego na twarzy.

Przede wszystkim unikaj pokus, aby wycisnąć lub popić pryszcze. Zwykle powoduje trwałe trądzik blizny. Jeśli masz zatkane pory, uzyskaj profesjonalny wygląd twarzy.